oglądaj również przez internet


(Saturday kitchen), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2006, 20 x 30

Najnowsza seria programu "Sobota w kuchni" zaskoczy widzów nowym prowadzącym, doskonałymi przepisami i znamienitymi gośćmi. Miejsce dotychczasowego gospodarza programu Anthony'ego W. Thompsona zajmie James Martin.

W każdym odcinku James gotuje z innymi szefami kuchni, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów i są cenieni na całym świecie. Wśród nich znajda się m.in.: John Torode, Rachel Allen, Ollie Rowe, Antonio Carluccio, Ken Hom i James Tanner. W "Sobocie w kuchni" przestają liczyć się gwiazdki Michelin'a, goście muszą podjąć wyzwanie kulinarne i zostaną srogo ocenieni.

W programie znajdą się przepisy na takie rarytasy jak: tagliatelle z figami i chilli, żabnicę z musztardą w sosie ogórkowym czy steki z bakłażanem, chorizo i koprem włoskim.

"Sobota w kuchni" to program, który jest niczym zajęcia w elitarnej szkole gotowania, tyle tylko, że z prywatnym nauczycielem!

James Martin wychował się na farmie w hrabstwie Yorkshire, czemu zawdzięcza swoją pasję do ogrodnictwa i domowych potraw. Jego ojciec był osobą odpowiedzialną za catering na zamku Howard, gdzie James rozpoczął swoją "karierę" gdy miał 10 lat. W zamku bywała Królowa Matka, więc James może pochwalić się, że już jako młodzieniec przygotowywał posiłki dla koronowanych głów. Potem z wyróżnieniem ukończył szkołę gastronomiczna i zdobywał doświadczenie w kuchniach najlepszych restauracji zarówno w Anglii jak i w całej Europie. W 1993 roku otworzył swój hotel i kierował w nim osobiście restauracją zmieniając menu każdego dnia. Jest autorem ośmiu książek kucharskich.

Po raz pierwszy na ekranie James Martin pojawił się w 1996 roku w programie "Ready Steady Cook". Od tego czasu właściwie nie znikał z anteny: bywał częstym gościem w programie "Sobota w kuchni" prowadzonym przez Anthony'ego W. Thompsona, a w 2006 roku sam stał się gospodarzem tego programu, który zgromadził przed telewizorami ponad 2 milionową widownię. Widzowie Kuchni.tv znają już Jamesa Martina z serii "Przysmaki Jamesa Martina" oraz "Na kolacji u arystokracji", a teraz mają okazję zobaczyć go w nowych programach: "James Martin w Bretanii", "James Martin i jego ogród" i "Sobota w kuchni z Jamesem".

www.jamesmartinchef.co.uk

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE