oglądaj również przez internet


(James Martin digs deep), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2006, 10 x 25

Nowa misja Jamesa Martina: udowodnić swoim kolegom po fachu, przyjaciołom i widzom, że warzywa i owoce wyhodowane w przydomowym ogródku są o niebo lepsze od tych, które przemierzyły pół świata zanim trafiły na nasze talerze.

James Martin od lat jest zwolennikiem świeżych produktów, które z łatwością można uprawiać w ogrodzie, dlatego program "James Martin i jego ogród" stał się dla niego szczególnie ważny. Widzowie w dziesięcioodcinkowej serii uczestniczą w pracach Jamesa, mają okazję zobaczyć, jak projektuje swój ogród, dba o rosnące w nim warzywa i drzewka owocowe. James jest ekspertem w kuchni, jednak jego wiedza i doświadczenie związane z pracami w ogrodzie są raczej mierne... Mimo to z wielką determinacją i niewielką pomocą przyjaciół zabiera się do działania. W każdym odcinku gospodarz programu przyrządza potrawy z warzyw, ziół i owoców, które zebrał ze swoich grządek. Jakby tego było mało, ogrodnik-amator, kucharz-profesjonalista, rozstawia swój stragan na lokalnym bazarku. Czy jego pomidory zasmakują bardziej kupującym od tych kupowanych w supermarkecie? Co myślą o jego marchewkach inni szefowie kuchni? Ostateczną próbą będzie przyjęcie dla przyjaciół wydane w ogrodzie, menu opiera się oczywiście na ogrodowych plonach - czy James podoła wyzwaniu i czy uda mu się przygotować potrawy, czy też poniesie ogrodową klęskę i będzie zmuszony zaserwować gościom krakersy?

James Martin wychował się na farmie w hrabstwie Yorkshire, czemu zawdzięcza swoją pasję do ogrodnictwa i domowych potraw. Jego ojciec był osobą odpowiedzialną za catering na zamku Howard, gdzie James rozpoczął swoją "karierę" gdy miał 10 lat. W zamku bywała Królowa Matka, więc James może pochwalić się, że już jako młodzieniec przygotowywał posiłki dla koronowanych głów. Potem z wyróżnieniem ukończył szkołę gastronomiczną i zdobywał doświadczenie w kuchniach najlepszych restauracji zarówno w Anglii jak i w całej Europie. W 1993 roku otworzył swój hotel i kierował w nim osobiście restauracją zmieniając menu każdego dnia. Jest autorem ośmiu książek kucharskich.

Po raz pierwszy na ekranie James Martin pojawił się w 1996 roku w programie "Ready Steady Cook". Od tego czasu właściwie nie znikał z anteny: bywał częstym gościem w programie "Sobota w kuchni" prowadzonym przez Anthony'ego W. Thompsona, a w 2006 roku sam stał się gospodarzem tego programu, który zgromadził przed telewizorami ponad 2 milionową widownię. Widzowie Kuchni.tv znają już Jamesa Martina z serii "Przysmaki Jamesa Martina" oraz "Na kolacji u arystokracji", a teraz mają okazję zobaczyć go w nowych programach: "James Martin w Bretanii", "James Martin i jego ogród" i "Sobota w kuchni z Jamesem".

gospodarz programu: James Martin

www.jamesmartinchef.co.uk

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE