oglądaj również przez internet


(James Martin's Favourite Feasts), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2008, 5 x 25

Różne uroczystości są doskonałą okazją, aby spotkać się z przyjaciółmi i rodziną przy stole. Warto pomyśleć o specjalnym menu. James Martin doskonale wie, jak zachwycić gości wykwintnymi potrawami.

Zasiadanie do stołu z bliskimi jest już samo w sobie, wystarczającym powodem do przygotowania smakołyków. Jeśli dodatkowo nadarza się jakaś wyjątkowa okazja warto się przyłożyć i spróbować poeksperymentować w kuchni z bardziej wykwintnymi daniami. W serii "..." James Martin przygotuje pięć zestawów na specjalne przyjęcia. W każdym odcinku gospodarz programu przedstawi propozycję menu na specjalna okazję. W kuchni Martina niebagatelną role odgrywają najlepsze składniki ze sprawdzonych źródeł. Muszą być zawsze świeże i najwyższej jakości - to sekret udanego dania. Na przyjęcia szef kuchni poleca m.in. przystawkę z szynki parmeńskiej i fig, sałatkę z raków, wykwintną zupę z dyni czy okonia morskiego. Warto podejrzeć, co proponuje James Martin i pokusić się o odrobinę szaleństwa w kuchni!

James Martin wychował się na farmie w hrabstwie Yorkshire, czemu zawdzięcza swoją pasję do ogrodnictwa i domowych potraw. Jego ojciec był osobą odpowiedzialna za catering na zamku Howard, gdzie James rozpoczął swoją "karierę" gdy miał 10 lat. W zamku bywała Królowa Matka, więc James może pochwalić się, że już jako młodzieniec przygotowywał posiłki dla koronowanych głów. Potem z wyróżnieniem ukończył szkołę gastronomiczna i zdobywał doświadczenie w kuchniach najlepszych restauracji zarówno w Anglii jak i w całej Europie. W 1993 roku otworzył swój hotel i kierował w nim osobiście restauracją zmieniając menu każdego dnia. Jest autorem ośmiu książek kucharskich. Po raz pierwszy na ekranie James Martin pojawił się w 1996 roku w programie "Ready Steady Cook". Od tego czasu właściwie nie znikał z anteny: bywał częstym gościem w programie "Sobota w kuchni" prowadzonym przez Anthony'ego W. Thompsona, a w 2006 roku sam stał się gospodarzem tego programu, który zgromadził przed telewizorami ponad 2 milionową widownię. Widzowie Kuchni.tv znają już Jamesa Martina z serii "Przysmaki Jamesa Martina" oraz "Na kolacji u arystokracji", a teraz mają okazję zobaczyć go w nowych programach: "James Martin w Bretanii", "James Martin i jego ogród", "Sobota w kuchni z Jamesem" i "Słodki James".

www.jamesmartinchef.co.uk

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE