oglądaj również przez internet


(Sweet baby James), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2007, 6 x 30

Słodkości, ciasta i ciasteczka... James Martin ma słabość do słodyczy, a jego program "Słodki James" to istny przewodnik po świecie deserów.

Brytyjski szef kuchni zaczął swoja przygodę z gotowaniem jako dziecko i od samego początku specjalną pozycję w jego kuchni zajmowały desery. W serii "Słodki James" wraca do miejsc swojego dzieciństwa. Odwiedza zamek Howard, w którym odebrał pierwsze kucharskie szlify i podjada tam specjały przygotowane na przyjęcie, stamtąd udaje się do swojej starej szkoły gastronomicznej, w której nie poszczęściło mu się na jednym z egzaminów. Tym razem sam Martin i jego desery spotykają się z miłym przyjęciem ze strony nauczycieli i uczniów. Na koniec Martin wraca do swojego domu, otoczonego pięknym ogrodem, w którym podejmuje swoich sąsiadów.

Wracając do miejsc z dzieciństwa, gospodarz programu poszukuje inspiracji do przyrządzania deserów, przygotowuje m.in. swój ulubiony suflet z marakui, sernik pomarańczowy i ciasto czekoladowe. W każdym odcinku dzieli się z widzami swoja wiedzą na temat deserów. Przywraca do życia stare zapomniane angielskie receptury i wystawia je na próbę: sprawdza, czy ktokolwiek pamięta jeszcze słodkości, którymi zajadały się babcie.

James Martin wychował się na farmie w hrabstwie Yorkshire, czemu zawdzięcza swoją pasję do ogrodnictwa i domowych potraw. Jego ojciec był osobą odpowiedzialna za catering na zamku Howard, gdzie James rozpoczął swoją "karierę" gdy miał 10 lat. W zamku bywała Królowa Matka, więc James może pochwalić się, że już jako młodzieniec przygotowywał posiłki dla koronowanych głów. Potem z wyróżnieniem ukończył szkołę gastronomiczna i zdobywał doświadczenie w kuchniach najlepszych restauracji zarówno w Anglii jak i w całej Europie. W 1993 roku otworzył swój hotel i kierował w nim osobiście restauracją zmieniając menu każdego dnia. Jest autorem ośmiu książek kucharskich. Po raz pierwszy na ekranie James Martin pojawił się w 1996 roku w programie "Ready Steady Cook". Od tego czasu właściwie nie znikał z anteny: bywał częstym gościem w programie "Sobota w kuchni" prowadzonym przez Anthony'ego W. Thompsona, a w 2006 roku sam stał się gospodarzem tego programu, który zgromadził przed telewizorami ponad 2 milionową widownię. Widzowie Kuchni.tv znają już Jamesa Martina z serii "Przysmaki Jamesa Martina" oraz "Na kolacji u arystokracji", a teraz mają okazję zobaczyć go w nowych programach: "James Martin w Bretanii", "James Martin i jego ogród" i "Sobota w kuchni z Jamesem".

gospodarz programu: James Martin

www.jamesmartinchef.co.uk

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE