Opis kanału

Kuchnia+
Dodaje smaku

Kuchnia+ to pierwszy polski kanał kulinarny. Stacja dostarcza inspiracji pasjonatom kulinariów, zarówno rozpoczynającym swoją przygodę z gotowaniem, jak i wytrawnym adeptom tej sztuki. Ideą Kuchni+ jest poszerzanie kulinarnych horyzontów, promocja zdrowego stylu życia oraz dostarczanie inspiracji do przygotowywania nowoczesnych i smacznych potraw. Odkrywa polskie lokalne smaki oraz sekrety kuchni innych kultur, przedstawia porady o zdrowym odżywianiu, ciekawostki ze świata kulinariów oraz historie znanych restauracji i wielkich szefów kuchni.

 

Co na antenie?
W ramówce znajdują się serie poradnikowe i reality oraz filmy dokumentalne i fabularne. Każdy wieczór w Kuchni+ od poniedziałku do niedzieli to inny temat. Poniedziałek to „Kuchnia na widelcu”, wtorek „Kuchnie świata”, środa „Gwiazdy na talerzu”, czwartek „Polski czwartek”, piątek „Kuchnia od kuchni”, sobota „Kulinarne podróże”, niedziela „Szczypta zdrowia”.
Kluczowymi elementami ramówki są produkcje własne stacji. Wśród autorskich formatów znajdują się takie programy jak: „Zielona rewolucja Marty Dymek" ukazująca bogactwo kuchni roślinnej; „ABC GOTOWANIA” Mariety Mareckiej dla początkujących miłośników gotowania, czy „David w Europie” z odkrywającym kuchnie Europy Davidem Gaboriaud. Kanał pokazuje również „cook news”, jedyny w Polsce program informacyjny poświęcony branży gastronomicznej i sztuce kulinarnej.
Na antenie stacji nie brak ekskluzywnych programów zagranicznych. Kuchnia+ jako jedyny kanał w Polsce pokazuje programy Jamiego Olivera. Wśród innych gwiazd, które widzowie kanału mogą zobaczyć, są m.in. wiecznie szokujący Anthony Bourdain, intrygujący Hugh Fearnley Whittingstall oraz fascynujący Yotam Ottolenghi.

 

Co poza anteną?
Kompleksowym uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy. Witryna www.kuchniaplus.pl umożliwia przede wszystkim przeglądanie przepisów prezentowanych w programach. W serwisie znajdują się także: aktualny program kanału, obszerne artykuły, porady i ciekawostki kulinarne, konkursy i forum dla internautów.
Zwolennicy rozwiązań mobilnych mogą skorzystać z aplikacji „Przepisy Kuchni+”, w której oprócz ogromnej bazy przepisów znajdują się informacje o emisjach programów, ranking przepisów czy kalkulator wag i miar.
Kuchnia+ ma własną stronę w serwisie Facebook. Pod adresem www.facebook.com/kuchniaplus internauci znajdą m.in. informacje o programach, ciekawostki dotyczące gotowania, sztuki kulinarnej i branży restauratorskiej oraz dużą ilość konkursów.

Historia
Kuchnia+ powstała w 2006 roku. Tuż po starcie kanał został uznany za Debiut Roku przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, a w 2007 roku został uhonorowany Kulinarnym Oskarem w kategorii Program Telewizyjny. W 2015 roku stacja otrzymała prestiżową TeleKamerę TeleTygodnia. Kanał nadawany jest 24 godziny na dobę w jakości HD.
Na platformie nc+ Kuchnia+ jest dostępna na kanałach 25, 45 i 130 w wersji HD
.
Kuchnia+ jest dostępna - spośród platform cyfrowych – tylko w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to niemal 3,9 mln gospodarstw domowych.
Znajdujący się w nazwie kanału "+” jest symbolem jakości i przynależności do platformy nc+ i rodziny kanałów produkowanych przez ITI Neovison, w tym CANAL+ i kanałów tematycznych: Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+ i teleTOON+.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE