Opis kanału

Kuchnia+
Dodaje smaku

Kuchnia+ to pierwszy polski kanał kulinarny. Stacja dostarcza inspiracji pasjonatom kulinariów, zarówno rozpoczynającym swoją przygodę z gotowaniem, jak i wytrawnym adeptom tej sztuki. Ideą Kuchni+ jest poszerzanie kulinarnych horyzontów, promocja zdrowego stylu życia oraz dostarczanie inspiracji do przygotowywania nowoczesnych i smacznych potraw. Odkrywa polskie lokalne smaki oraz sekrety kuchni innych kultur, przedstawia porady o zdrowym odżywianiu, ciekawostki ze świata kulinariów oraz historie znanych restauracji i wielkich szefów kuchni.

 

Co na antenie?
W ramówce znajdują się serie poradnikowe i reality oraz filmy dokumentalne. Każdy wieczór w Kuchni+ od poniedziałku do niedzieli to inny temat. Poniedziałek to „Kuchnia na widelcu”, wtorek „Kuchnie świata”, środa „Gwiazdy na talerzu”, czwartek „Polski czwartek”, piątek „Kuchnia od kuchni”, sobota „Kulinarne podróże”, niedziela „Szczypta zdrowia”.
Kluczowymi elementami ramówki są produkcje własne stacji. Wśród autorskich formatów znajdują się takie programy jak: "Kucharskiego pomysł na kuchnię", "Bez reszty. Kuchnia Zero Waste", "Grillowa Polana", "Bitwa na smaki: David vs Matteo", „Zielona rewolucja Marty Dymek", „365 obiadów Mariety Mareckiej" i "Widelcem po mapie". Kanał pokazuje również „cook news”, jedyny w Polsce program informacyjny poświęcony branży gastronomicznej i sztuce kulinarnej.
Na antenie stacji nie brak ekskluzywnych produkcji zagranicznych. Pokazujemy programy Jamiego Olivera, Anthony'ego Bourdaina, Hugh Fearnleya Whittingstalla i Yotama Ottolenghiego.

 

Co poza anteną?
Kompleksowym uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy. Witryna www.kuchniaplus.pl umożliwia przede wszystkim przeglądanie przepisów prezentowanych w programach. W serwisie znajdują się także: aktualny program kanału, obszerne artykuły, porady i ciekawostki kulinarne i konkursy.
Kuchnia+ ma własną stronę w serwisie Facebook. Pod adresem www.facebook.com/kuchniaplusdomo internauci znajdą m.in. informacje o programach, ciekawostki dotyczące gotowania, sztuki kulinarnej i branży restauratorskiej oraz dużą ilość konkursów.

Historia
Kuchnia+ powstała w 2006 roku. Tuż po starcie kanał został uznany za Debiut Roku przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, a w 2007 roku został uhonorowany Kulinarnym Oskarem w kategorii Program Telewizyjny. W 2015 roku stacja otrzymała prestiżową TeleKamerę TeleTygodnia. Kanał nadawany jest 24 godziny na dobę w jakości HD.
Na Platformie CANAL+ Kuchnia+ jest dostępna na kanałach 25 i 140 w wersji HD
.
Kuchnia+ jest dostępna - spośród platform cyfrowych – tylko na Platformie CANAL+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to niemal 3,9 mln gospodarstw domowych.
Znajdujący się w nazwie kanału "+” jest symbolem jakości i przynależności do Platformy CANAL+ i rodziny kanałów produkowanych przez CANAL+ Polska S.A., w tym CANAL+ i kanałów tematycznych: Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+ i teleTOON+.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE