oglądaj również przez internet


(Ottolenghi's Mediterranean Island Feast), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2013, 4 x 60

Yotam Ottolenghi, znany szef kuchni, restaurator i autor książek, wyrusza w podróż po Morzu Śródziemnym. Odwiedza cztery wyspy: Korsykę, Sardynię, Majorkę i Kretę. Na każdej z nich znajduje typowe, lokalne potrawy i wyjątkowe smaki.

Yotam Ottolenghi urodził się w Jerozolimie. Od wielu lat mieszka w Londynie, gdzie prowadzi własną restaurację. Specjalizuje się w łączeniu smaków kuchni krajów Bliskiego Wschodu. Serwowane przez niego potrawy mają jednak drobną domieszkę zachodniego stylu. W tej serii przybliża specyfikę wyspiarskiej kuchni basenu Morza Śródziemnego.

W pierwszym z czterech odcinków odwiedzi Korsykę, na której spotka się z lokalnymi producentami miodu i sera. Przygotuje grillowaną rybę z korsykańską oliwą. Następnie uda się na Majorkę, gdzie pozna tajemnice paelli i pomidorów marynowanych w winie. Na Krecie przybliży ciekawe, historyczne tło wyspy i przygotuje m.in. lokalną potrawę o nazwie meze dakos. Podróż zakończy na Sardynii, gdzie spróbuje świeżo złowionego homara grillowanego na otwartym ogniu.

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE