Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

program tv >>

River Cottage - aż do pestki

River Cottage to the core

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2014, 4 x 60 min

Prowadzący: Hugh Fearnley-Whittingstall

pozycja w rankingu: 590

suma głosów: 59

średnia głosów: 4,92

W roku 1998 Hugh Fearnley-Whittingstall przeniósł się do River Cottage w hrabstwie Dorset, aby zacząć nowe życie. Cel był jasno określony: uprawa własnych owoców i warzyw. Chciał w ten sposób osiągnąć samowystarczalność, mieć pewność co do jakości pożywienia oraz być blisko natury. W nowej serii Hugh skupi się na owocach i pokaże, jak można je wykorzystać w kuchni.

W tej czteroodcinkowej serii prowadzący zabierze widzów w zdumiewający świat owoców. Smaczny owoc może znakomicie uzupełnić mięsną potrawę, idealnie doprawić rybę i odświeżyć klasyczne dania. Dzięki Hugh widzowie mają okazję wkroczyć nie tylko w świat natury, ale także nauki, historii czy myślistwa.

Program był kręcony przez przy trzy pory roku począwszy od wiosny, więc widzowie mają szansę zobaczyć szeroki zakres produktów oraz rozmaitych czynności i aktywności charakterystycznych dla danego sezonu.

Hugh Fearnley-Whittingstall urodził się w 1965 roku w Hampstead, jednej z dzielnic Londynu. Może być postrzegany jako postać nieco ekscentryczna, zwłaszcza po zetknięciu się z jego książkami, w których opisuje np. jak najłatwiej upolować i najlepiej przyrządzić ogrodowego gołębia lub wiewiórkę... Jednak poza ekscentrycznymi poradami, można w jego publikacjach znaleźć wiele informacji o życiu na wsi i zmianie swojego życia na lepsze. Hugh Fearnley-Whittingstall zaczynał karierę kucharza w River Cafe, jest pisarzem i prezenterem telewizyjnym, znanym ze swojej kampanii na rzecz "prawdziwego jedzenia". Książki jego autorstwa i serie telewizyjne przyniosły mu niezwykłą popularność. Jest patronem National Farmers' Retail and Markets Association (FARMA), prowadzi też swoją autorską rubrykę poświęconą kulinariom w magazynie Guardian's Weekend. Jest założycielem organizacji River Cottage, promującej życie blisko natury i zdrową żywność.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl