Dania Wielkanocne

programy kuchni+ >>

program tv >>

Po-smak Turcji

magazyn kulinarny, Polska, 2009, 4 x 26 min

Prowadzący: Gosia Molska

pozycja w rankingu: 313

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

"Po-smak Turcji" to kulinarna podróż, pachnąca przyprawami, słodką baklawą i turecką herbatą. Program jest zapisem z wyprawy Gosi Polańczyk, miłośniczki dobrej kuchni, dziennikarki kulinarnej.

Gosia wyrusza na spotkanie z nowymi smakami i aromatami. Podczas swojej podróży nie próżnuje. Każdego dnia zgłębia tajemnice tureckich specjałów, spotyka lokalnych znawców tematu i wyszukuje kuchenne ciekawostki. Obowiązkowo próbuje regionalnych dań. Ale to nie wszystko, w każdym odcinku gospodyni programu przygotowuje jedną potrawę, inspirowaną doświadczeniami zebranymi w Turcji. Twórcy programu rozwiewają stereotyp kebabu kojarzącego się głównie z niekoniecznie smacznym fast foodem, rozgryzają aromatyczny świat przypraw i poszukują analogii do polskiej kuchni. Widzowie będą mieli okazje podejrzeć, jak na sposób turecki przygotować rybę, odkryć lokalne smakołyki i sprawdzić jak rośnie herbata.

Gotowi do drogi? Smacznego! Gosia Polańczyk - kucharka z zamiłowania, dziennikarka kulinarna, podróżniczka poszukująca smaków świata. Na co dzień prowadzi grupę kulinarną Funkyfood, która zajmuje się m.in. nietypową aranżacją potraw. Współpracuje z wieloma polskimi tytułami prasowymi, stylizuje potrawy do sesji zdjęciowych, jest także scenarzystką kilku programów kulinarnych. Widzowie Kuchni.tv poznali ją w programach "Babeczki wigilijne" i "Babeczki wielkanocne", które poprowadziła z Hanną Szymanderską.

gospodyni programu: Gosia Polańczyk

ostatnie komentarze >>

magmet

postów: 1

28.11.2012 16:44

w jednym z odcinków mówi pani że w Turcji nie ma pasiek, że miód zbiera się w lasach ,,, otóż jest to bzdura ,,, nie wiem skąd pani czerpie takie informacje i puszcza je w eter ,,, no chyba że od miejscowych tureckich wieśniaków, którzy pewnie na swój użytek w ten sposób zbierają miód ,,, na drugi raz zanim pani coś "palnie" to proszę swoje informacje potwierdzić oficjalnie może np w tureckim ministerstwie rolnictwa ,,, pozdrawiam

lidia39

postów: 2

24.02.2011 21:32

admin napisał 23.02.2011 13:09:
Witam
Tytuł piosenki z czołówki to WHISTLE STOP, autor: John Denon & Neil Myers & Zizi Nero, ale w każdym odcinku pojawia sie kilka utworów, więc może chodzi o jeszcze inny utwór?

pozdrawiam
Bardzo dziękuję za pomoc ,ale to nie ta muzyka .
Chodzi mi o odcinek programu Po-smak Turcji .
Pozdrawiam

23.02.2011 13:09

 

Witam
Tytuł piosenki z czołówki to WHISTLE STOP, autor: John Denon & Neil Myers & Zizi Nero, ale w każdym odcinku pojawia sie kilka utworów, więc może chodzi o jeszcze inny utwór?

pozdrawiam

lidia39

postów: 2

22.02.2011 16:21

Bardzo proszę o podanie tytułu muzyki w tle programu PO-smak Turcji .Może ktoś zna tytuł owej muzyki Będę bardzo wdzięczna

Nalewka

postów: 50

21.02.2011 10:30

Jacku, co to za "polarab", bo w necie znalazłam jedynie agencję eventową, a o przyprawach wielkie NIC. Pewnie źle szukałam... Pomożesz?

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl