oglądaj również przez internet

(French Food at Home seria I i II), seria poradnikowa, Kanada, 2007, 26 x 30


Laura Calder, gospodyni programu "Kuchnia francuska po prostu" zdradza widzom tajniki kuchni francuskiej. Kuchnia Francji to nieustająca podróż poprzez wspaniałe smaki oraz receptury doskonalone przez wieki.

We Francji powstała wykwintna i bogata kuchnia "haute cuisine", którą obecnie wypiera bardziej przystępna, lekka, ale równie elegancka "nouvelle cuisine". Francuscy kucharze nieustannie podążają z duchem czasu starając się, aby moda na ich rodzimą kuchnię nie przeminęła. Poza wyrafinowanymi potrawami proponują również proste i smaczne dania, które z łatwością można przygotować w domu.

Bez obaw, dania francuskie, mimo, że kojarzą się z wykwintnością i wyrafinowaniem, można bez większego kłopotu przygotować w każdej kuchni. Przekonuje o tym Laura Calder, która, jak sama mówi, od lat jest zakochana w kuchni francuskiej. W każdym odcinku przedstawia widzom wyśmienite receptury i z pasją pokazuje, jak przygotować francuskie dania. Od propozycji menu na przyjęcie, przez dania mięsne, potrawy dla dzieci po desery. Znakomite, słodkie i słone tarty, puszyste musy czekoladowe, sałaty, zupy, francuski fast food, a nawet domowa konfitura z brzoskwiń na niedzielne śniadanie - to wszystko zagościć może również na Waszych stołach!

Bon appetit!

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów CANAL+ TV przez internet

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE