oglądaj również w nc+ GO


(Rhodes Across the Caribbean), Seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2009, 10 x 50

Gary Rhodes, szef kuchni, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, porzuca tradycyjną brytyjską kuchnię i wybiera się na egzotyczne wakacje. Celem jego podróży są Karaiby! Chce poznać tamtejsze smaki i przepisy na lokalne potrawy. Wyprawa będzie bardzo smakowita i nie mniej kolorowa.

Gary odwiedzi aż osiem wysp karaibskich - od Jamajki przez Curacao, Barbados po Trinidad, by odkryć regionalne składniki i przygotować autentyczne, lokalne potrawy. Kierunek wyprawy nie jest przypadkowy - ojczym Rhodesa pochodzi z Jamajki. Tu też zaczyna się cała podróż Gary'ego i jego dwóch szefów kuchni. Czeka na nich wiele emocji, nowych doświadczeń i niespodzianek. Odwiedzą lokalne bazary spożywcze, targi rybne i gospodarstwa rolne, by dowiedzieć się jak najwięcej o miejscowej kuchni. Gary nauczy się przygotowywać takie smakołyki, jak gęsta zupa z papai czy naleśniki ze słodkiej dyni. W menu nie zabraknie oczywiście ryb i owoców morza! Rhodes będzie miał okazję przekonać się na własnych kubkach smakowych o wpływach hinduskich, brytyjskich i holenderskich na kuchnię karaibską. Program to nie tylko gratka dla wielbicieli egzotycznych smaków i fanów Gary'ego Rhodesa, ale także okazja do poznania odległej kultury i nacieszenie oczu pięknymi widokami.

Gary Rhodes zaczął interesować się gotowaniem w wieku 14 lat. Musiał, bo jego matka wróciła do pracy i od tej pory sam przygotowywał sobie posiłki. Szybko odkrył, że gotowanie to jego pasja, więc bez wahania rozpoczął naukę w szkole gastronomicznej i ukończył ją z wyróżnieniem. Pracował w wielu restauracjach w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami, zdobywając doświadczenie. Nawet poważny wypadek, któremu uległ w Amsterdamie, nie pokrzyżował jego planów zawodowych. Już w wieku 26 lat otrzymał swoją pierwszą gwiazdkę Michelina. Stał się guru klasycznej angielskiej kuchni. Niedługo później odznaczono go drugą gwiazdką Michelina, a po telewizyjnym show trzecią, co uczyniło z niego niekwestionowaną gwiazdę wśród szefów kuchni. 17 czerwca 2006 roku został natomiast odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, co, jak sam przyznał, było dla niego ważniejsze niż wszystkie gwiazdki Michelina. Jest gospodarzem kilku programów telewizyjnych i autorem wielu książek kucharskich.

gospodarz programu: Gary Rhodes

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE