oglądaj również przez internet

Gary Rhodes w zjednoczonym królestwie smaku


(Gary Rhodes Fabulous Food), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 1994, 18 x 30

Gary Rhodes od ponad dziesięciu lat przyciąga amatorów gotowania przed ekrany telewizorów, przygotowując zarówno tradycyjne angielskie dania jak i potrawy nieco bardziej egzotyczne. W seriach zebranych pod wspólnym tytułem "Gary Rhodes w Zjednoczonym Królestwie Smaku" zwiedza Wielka Brytanię i Irlandię, zabierając widzów w smakowitą podróż pełną pięknych widoków i pysznych specjałów.

Oprócz lokalnych przysmaków takich jak kaszanka czy irlandzkie sery, Rhodes odkrywa tajemnicę jadalnych alg czy uprawy karczochów. W każdym odcinku gospodarz odwiedza inne miasto, od Kornwalii po Szkocję - Manchester, Norfolk, Pertshire, Glasgow czy Lyneham to tylko niektóre z miejsc, do których dociera. To jednak nie wszystkie atrakcje - w kilku odcinkach widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiać Anglię z lotu ptaka, bo Gary przemieszcza się balonem.

Gary Rhodes zaczął interesować się gotowaniem gdy miał 14 lat. Musiał - bo jego matka wróciła do pracy i od tej pory sam przygotowywał sobie posiłki. Szybko odkrył, że gotowanie to jego pasja, więc bez wahania rozpoczął naukę w szkole gastronomicznej i ukończył ją z wyróżnieniem. Pracował w wielu restauracjach w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami, zdobywając doświadczenie. Nawet poważny wypadek, któremu uległ w Amsterdamie nie pokrzyżował mu planów zawodowych. Już w wieku 26 lat otrzymał swoją pierwszą gwiazdkę Michelina. Stał się guru klasycznej angielskiej kuchni. Niedługo później odznaczono go drugą gwiazdką Michelina, a po telewizyjnym show trzecią, co uczyniło z niego niekwestionowaną gwiazdę wśród szefów kuchni. 17 czerwca 2006 roku został natomiast odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, co, jak sam przyznał, było dla niego ważniejsze niż wszystkie gwiazdki Michalina. Jest gospodarzem kilku programów telewizyjnych i autorem wielu książek kucharskich.

gospodarz programu: Gary Rhodes

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE