Widelcem po mapie

programy kuchni+ >>

program tv >>

Anthony Bourdain: bez rezerwacji 7

Anthony Bourdain: No Reservations VII

seria dokumentalna, USA, 2011, 16 x 60 min

Prowadzący: Anthony Bourdain

pozycja w rankingu: 123

suma głosów: 1.797

średnia głosów: 4,91

"Całe moje życie opiera się na kontrolowaniu tego, co dzieje się w kuchni. Podróżowanie i odkrywanie nowych smaków pozwala, aby wszystko, co z tym związane, po prostu się działo" - Anthony Bourdain - miłośnik podróży, smakosz i poszukiwacz przygód już po raz siódmy wyrusza w świat, by poznać smak ryzyka. Bo według niego zdrowe, przygotowywane w sterylnych warunkach potrawy są po prostu niesmaczne. Jedzenie, jak życie, musi zawierać w sobie element ryzyka.

Anthony bez wahania próbuje lokalnych przysmaków i specjałów przygotowywanych w przydrożnych budkach, oddając się w ręce miejscowych przewodników. Sam, jako turysta, i to jeszcze w towarzystwie operatora, nie miałby szans dotrzeć do miejsc, do których prowadzą go informatorzy. Dzięki nim sporo dowiaduje się o kulturze kraju, o ludziach i o ich zwyczajach kulinarnych, które czasami, zwłaszcza dla kogoś z tzw. zachodniego kręgu kulturowego mogą być szokujące. Rarytasy, których spróbuje, będą nierzadko poważnym wyzwaniem dla podniebienia i żołądka. W tej serii swojego programu Bourdain odwiedza m.in. Haiti, Japonię, Kubę, Makao i Brazylię. Oprócz tych egzotycznych kierunków, nowych smaków i przygód poszuka także na Ukrainie i w Austrii.

Anthony Bourdain (ur. 1956) - absolwent CIA (Culinary Institute of America), przeszedł wszystkie szczeble kariery kucharskiej, od pomywacza do szefa kuchni w znakomitej nowojorskiej restauracji "Brasserie Les Halles". Jest autorem kryminałów oraz książek kulinarnych i "kuchennych", czyli ukazujących pracę w kuchni od kuchni (m.in. Bone in the Throat, Gone Bamboo, Typhoid Mary, Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal, Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook, The Nasty Bits). Książka "Kill Grill. Restauracja od kuchni" została wydana w 23 krajach i stała się światowym bestsellerem. Jego teksty publikował m.in. "New York Times", "The Times", "Observer", "Independent". Bourdain, oprócz programu "Anthony Bourdain: bez rezerwacji", znany jest też z serii "Podróż kucharza", która już gościła na antenie kuchni+.

ostatnie komentarze >>

yachoo

postów: 7

28.02.2014 23:28

to jest zorganizowana akcja organizuje ją pismo Kuchnia powyżej link do wywiadu z A.B w którym jest min mowa o wizycie u nas zaś takie akcje mają sens bo odcinek bez rezerwacji z Finlandii powsttał w wyniku takiej właśnie interntowej akcji na FB.

rzviro

postów: 212

28.02.2014 23:12

yachoo napisał 28.02.2014 20:41:
https://www.facebook.com/events/612720838796900/

od dwóch dni magazyn Kuchnia organizuje akcję na facebooku, efektem ma być zaproszenie Anthonego Bourdaina do Polski by wreszcie poznał od podszewki naszą kuchnię.
Dołączajcie się i udostępniajcie już jest ponad 1100 uczestników eventu mam nadzieję że akcja zakończy się sukcesem. Kocham programy AB :)
Przyłączam się bardzo chętnie do zaproszenia AB do Polski, ale na żadnym szajsZbuku głosować nie będę! Dajcie NORMALNĄ stronę ( nawet na K+ )

yachoo

postów: 7

28.02.2014 20:41

https://www.facebook.com/events/612720838796900/

od dwóch dni magazyn Kuchnia organizuje akcję na facebooku, efektem ma być zaproszenie Anthonego Bourdaina do Polski by wreszcie poznał od podszewki naszą kuchnię.
Dołączajcie się i udostępniajcie już jest ponad 1100 uczestników eventu mam nadzieję że akcja zakończy się sukcesem. Kocham programy AB :)

14.01.2013 09:39

 

Witam

Emisja 8. serii programu "Anthony Bourdain: bez rezerwacji" przewidziana jest w tym roku, prawdopodobnie latem lub wczesną jesienią.
pozdrawiam

remo179

postów: 1

29.12.2012 11:31

Witam Państwa i zarazem zwracam się z zapytaniem kiedy dalszy ciąg tego świetnego programu autorstwa Bourdain-a na antenie mojego ulubionego programu Kuchnia+ ?

Rozumiem, iż licencje na zakup nowego sezonu są dość drogie ale może zaczniecie od wznowienia poprzednich odcinków ?

Ten program był jednym z lepszych emitowanych na Waszej (lub naszej) antenie a zastępowanie go tymi gniotami w stylu "Top... Master..." itp szajs to nieporozumienie

Pozdrawiam, czekając na odpowiedź
Remigiusz

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl