oglądaj również w

(Anthony Bourdain: No Reservations, series 5), seria dokumentalna, USA, 2008, 20 x 60


Anthony Bourdain, smakosz, podróżnik i poszukiwacz przygód kolejny raz wyrusza w świat, aby poznać smaki i zapachy serwowane przez kuchnie różnych zakątków globu. W swoim programie odwiedza miejsca, które zawarł w swoim planie podróży i nie waha się próbować żadnych, nawet najbardziej wymyślnych lokalnych przysmaków.

W piątej serii swojego programu Bourdain zaprasza widzów na zaskakujące i dzikie kulinarne wycieczki. W podróży spotka mnóstwo ciekawych osób, które opowiedzą o lokalnej kuchni i zdradzą najbardziej pikantne szczegóły o miejscowych rarytasach. Będzie próbował wszystkich regionalnych potraw i specjałów. Chwilami będzie to ciężka próba nawet dla zaprawionego w kuchennych bojach i przywykłego do egzotycznych smaków gospodarza programu. Ale cóż, bez takich doświadczeń nie da się poznać kultury miejsca i zrozumieć mieszkańców, nawet jeśli czasem trzeba przypłacić to przepełnionym żołądkiem i ....ciężką głową. Bourdain kocha przygody, ale czy zawaha się poczęstowany gałką oczną? Od Kanady po Arabię Saudyjską na smakosza i podróżnika czeka moc niespodzianek...

Anthony Bourdain (ur. 1956) - absolwent CIA (Culinary Institute of America), przeszedł wszystkie szczeble kariery kucharskiej, od pomywacza do szefa kuchni w znakomitej nowojorskiej restauracji "Brasserie Les Halles". Jest autorem kryminałów oraz książek kulinarnych i "kuchennych", czyli ukazujących pracę w kuchni od kuchni (m.in. Bone in the Throat, Gone Bamboo, Typhoid Mary, Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal, Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook, The Nasty Bits). Książka "Kill Grill. Restauracja od kuchni" została wydana w 23 krajach i stała się światowym bestsellerem. Jego teksty publikował m.in. "New York Times", "The Times", "Observer", "Independent". Bourdain, oprócz programu "Anthony Bourdain: bez rezerwacji", znany jest też z serii "Podróż kucharza", która już gościła na antenie Kuchni.tv.

gospodarz programu: Anthony Bourdain

www.anthonybourdain.net/

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na nc+

Zamów nc+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE