Magiczne, smaczne i międzykontynentalne - Święta z Kuchnią+

8 grudnia 2018

Włoskie, australijskie i tradycyjne polskie smaki - Kuchnia+ pokazuje, że można spokojnie przygotowywać się do świąt, odbywając jednocześnie inspirującą podróż śladem bożonarodzeniowych potraw. Po raz pierwszy widzowie będą mogli wyruszyć do Australii z Justine Schofield, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci tamtejszego świata kulinariów. Nie zabraknie również wyjątkowego spotkania ze znanym i uwielbianym brytyjskim kucharzem, Jamie Oliverem. Na antenie także specjalne odcinki popularnych programów Kuchni+: z widzami spotkają się znakomici zaklinacze podniebień, m. in. zafascynowany kuchnią od najmłodszych lat Tomasz Jakubiak, zakochana w kuchni Marieta Marecka, mistrzyni roślinnego gotowania Marta Dymek oraz zdobywca dwóch gwiazdek Michelin - Tom Kerridge.

Australijskie święta z Justine

Dla spoglądających tęsknym wzrokiem w stronę słońca i cieplejszych rejonów świata, Kuchnia+ przygotowała ekscytujące spotkanie z Justine Schofield, gwiazdą australijskich programów kulinarnych i bestsellerową autorką książek. Prowadząca program Australijskie święta z Justine” zaprosiła do współpracy nad bożonarodzeniowym menu mistrzów MasterChef Australia – George'a Calombarisa, Matta Prestona i Dianę Chan oraz królową czekolady, Kirsten Tibballs. To idealne towarzystwo do tego, by ten wyjątkowy czas spędzić przy wspaniałej i niecodziennej uczcie. Justine Schofield zaprasza od 16 grudnia o godz. 16.00. 

Jeżeli ktoś od ponad 20 lat przygotowuje święta Bożego Narodzenia dla swojej rodziny, śmiało może nazywać siebie ekspertem. Co zrobić, by święta były smaczne, nawet wspanialsze niż zeszłoroczne, a ich przygotowanie przyjemne i bezstresowe? Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z widzami Jamie Oliver. Brytyjski kucharz zagości na antenie w świątecznym czasie w dwóch odsłonach. We Włoskich świętach Jamiego zabierze widzów do pokrytych śniegiem Północnych Włoch. W przytulnym domku z bali, w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela i mentora Gennaro Contaldo, Jamie przygotuje wyśmienity posiłek na Boże Narodzenie. Aby stworzyć coś wyjątkowego, weźmie to, co najlepsze z tradycyjnej świątecznej kolacji i doda do tego charakterystyczne włoskie pomysły. Dodatkowo w Jamie Oliver. Świąteczne przepisy pokaże, jak z powodzeniem połączyć świąteczne klasyki z eksperymentalnymi pomysłami.

Dla tych, którzy wolą pozostać wierni kuchni polskiej i lokalnym przysmakom, przypomnimy znane programy w świątecznej odsłonie: Jakubiak lokalnie: Świętaoraz Jakubiak w sezonie: Wigilia.

W specjalnym grudniowym zestawie nie może zabraknąć także innych okolicznościowych programów znanych już wielbicielom Kuchni+. Kuchenne porady przydadzą się wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy przygodę z gotowaniem dopiero zaczynają, a już przyszło im przygotować świąteczną ucztę, która do najłatwiejszych nie należy. Marieta Marecka z okazji świąt udzieli praktycznych wskazówek w programie ABC Gotowania w specjalnych odcinkach sezonu 3. (odc. 16) oraz 5. (odc. 16).  Marta Dymek w swoim programie „Zielona rewolucja Marty Dymek 3 (odc.10) oraz Zielona rewolucja Marty Dymek 5 (odc.12.) pokaże z kolei, jak przygotować wegańskie potrawy idealne na wigilię. Na antenie również świąteczna odsłona programu Tom Kerridge - dania prosto z pubu” (odc.7), a także specjalny odcinek świetnie znanej widzom serii Z.U.P.A.” (odc. 4).

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE