oglądaj również w

(Good Chef Bad Chef 2), seria dokumentalna, Australia, 2009, 30 x 30


Każdego dnia konsumenci bombardowani są wykluczającymi się nawzajem informacjami. Z jednej strony wywierana jest mocna presja i promowany zdrowy styl życia, lekarze nawołują do ograniczenia spożycia tłuszczów i cukrów, obniżenia poziomu cholesterolu w organizmie, zalecają przyjmowanie witamin, z drugiej zaś wiadomo, że wszyscy lubią dobrze zjeść - powstaje więc pytanie, czy to coś złego dogodzić sobie od czasu do czasu?

Twórcy serii "Żołądek, czy rozsądek?" przeciwstawiają sobie te dwa punkty widzenia i zasięgają opinii ekspertów reprezentujących obydwa obozy, zagłębiając się w konflikt, który toczy się w każdym, kto choć odrobinę przejmuje się tym, co zjada, bitwę między rozumem a żołądkiem. Do widzów należy ocena, kto tak naprawdę ma rację.

W programie obydwa "obozy" mają swoich reprezentantów, którzy będą starali się przekonać siebie nawzajem do swoich racji. Są nimi Janella Purcell i Gary Mehigan. Janella jest lekarzem holistycznym (zajmuje się leczeniem naturalnymi środkami) i irydologiem, dietetykiem, dodatkowo zna się na ziołach. Wyznaje zasadę "Jesteś tym, co jesz". Natomiast Gary jest miłośnikiem dobrego jedzenia, pełnego smaku, "nieba w gębie" i kieruje się maksymą, że jeśli coś dobrze smakuje, trzeba to jeść, bez oglądania się na kalorie! W drugiej serii programu zaserwują widzom smakołyki rodem z kuchni chińskiej, węgierskiej i australijskiej, nie zabraknie też egzotycznych owoców, ciasta czekoladowego, dań z ryb i owoców morza czy pomysłów na niezwykłe śniadania.

Widzowie serii sami muszą odpowiedzieć na pytanie jaki styl życia i żywienia wybierają.

gospodarze programu: Janella Purcell i Gary Mehigan

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na nc+

Zamów nc+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE