Dania Wielkanocne

przepisy internautów >>

Tanzańskie danie od którego się chudnie

dodany 12.02.2013 19:50 przez the magda

nazwa oryg.: Mlenda

rodzaj dania: inne

kuchnia: Kuchnia afrykańska

trudność: łatwe

Składniki:
okra, tajskie małe bakłażany, liście od dyni lub ogórka kostka rosołowa /niekoniecznie/magi. wszystko w równych ilościach, można dać trochę więcej czegoś jak kto lubi, ja lubię goryczkę tajskich bakłażanów wiec ich daję więcej, można więcej ochry to będzie bardziej gluciaste.

Przygotowanie:
Jest to danie, które jada się z ryżem i pieczonym mięsem, ale kobiety zauważyły, że od niego się chudnie i jadają je przed każdym posiłkiem samo bez ryżu i mięsa. Kroimy ochrę na plasterki, bakłażan też i liście dyni lub ogórka na drobno, gotujemy z solą i magi lub kostką rosołową i niedużej ilości wody żeby powstało coś w rodzaju kisielu z zieleniną w środku. Jak nam wyjdzie rzadsze to można wypić jak gęstsze to zjeść łyżką to tak na odchudzanie przed posiłkami. Jeśli chcemy to jako danie to z ryżem jaśminowym, polewamy tym ryż jak sosem i kawałkami smażonego mięsa, pieczonym kurczakiem lub rybą.

Redakcja serwisu www.kuchniaplus.pl nie ponosi odpowiedzialności za przepisy i zdjęcia zamieszczone przez internautów z tytułu ewentualnego naruszenia praw osobistych i autorskich osób trzecich.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl