Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

program tv >>

Anthony Bourdain - miejsca nieznane 2

Anthony Bourdain Parts Unknown 2

seria dokumentalna, USA, 2013, 8 x 60 min

Prowadzący: Anthony Bourdain

pozycja w rankingu: 211

suma głosów: 905

średnia głosów: 5,00

Anthony'ego Bourdaina nie trzeba przedstawiać. To człowiek tak wyrazisty i jednocześnie otwarty, że programy z jego udziałem są wyjątkowo barwne. W tej serii odwiedza miejsca, o których prawdopodobnie słyszeliście lub nigdy Was nie interesowały. Oczywiście w każdym z nich Anthony sprawdzi, co ciekawego można zjeść.

Drugi sezon programu "Anthony Bourdain - miejsca nieznane" składa się z ośmiu odcinków. W każdym z nich Anthony odwiedza inne miejsce, w którym czasami zdarza mu się zmierzyć z politycznymi problemami. Jednak ostatecznym jego celem jest odkrycie unikalnych smaków i aromatów lokalnego jedzenia. Naturalnie zrobi to w charakterystyczny dla siebie sposób.

Tym razem wybierze się m.in. do Izreala, w tym do Strefy Gazy, podczas Wielkiego Tygodnia zajrzy do Andaluzji, na Sycylii zrozumie, czymi są podstawowe wartości tamtego regionu, czyli m.in. rodzina, odwiedzi też Detroit, miasto upadłe.

Program został trzykrotnie nagrodzony prestiżową nagrodą Emmy.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl