VARSOVINO - największe święto hiszpańskiego wina w Polsce

16 września 2019

To już 15 edycja corocznej wielkiej degustacji hiszpańskiej oferty winiarskiej. 24 września w hotelu Europejskim w Warszawie swoje wina zaprezentuje 30 winiarzy z Hiszpanii. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Gwarantujemy, że poczujesz się niemal jak w Hiszpanii, która ma największy na świecie areał winnic (prawie milion hektarów), najwyższą liczbę apelacji czyli regionów z chronioną nazwą pochodzenia  (70 denominaciones de origen) oraz najwięcej ​​odmian winorośli (235). Jest trzecim światowym producentem wina (po Francji i Włoszech). Produkuje wino od czasów rzymskich, a jej terytorium usiane jest klasztorami, które stworzyły i szerzą kulturę winiarską od XII wieku.

Na gości VARSOVINO będzie czekało ponad 250 win. Ciekawostką będzie wino z najmłodszej hiszpańskiej apelacji DO Cebreros, wyjątkowe wina z Granady, wina ze stuletnich winnic odmiany mencía, czy rzadki szczep caiño blanco. Będą też oczywiście klasyczne tempranillo, garnacha, verdejo i niezwykle modne teraz albariño. W wyborze Waszego ulubionego wina z szerokiej hiszpańskiej oferty pomoże zespół Polskich Sommelierek, które zaoferują indywidualne oprowadzenie po VARSOVINO. Tego dnia spotkacie też piękne hiszpańskie sevillanas, czyli dziewczęta w tradycyjnych hiszpańskich strojach.

Gościem specjalnym VARSOVINO 2019 jest David Seijas, niestrudzony propagator kultury wina, autor wielu książek o winie, profesor wydziału sommelierskiego na Uniwersytecie w Gironie. Popularność w świecie wina zyskał pracując przez 13 lat jako sommelier w El Bulli, kultowej hiszpańskiej restauracji, uznanej pięciokrotnie za najlepszą na świecie.

Organizatorem VARSOVINO 2019 jest Ambasada Hiszpanii.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej

Festiwal „Jedz Pij Warszawo”

25 i 26 stycznia odbędzie się festiwal „Jedz Pij Warszawo”. To największe kulinarne wydarzenie roku prezentujące zarówno historię, tradycję i kulturę...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE