25-lecie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

17 stycznia 2019

Alain Passard, szef kuchni i właściciel paryskiej restauracji Arpège mający 3 gwiazdki Michelin, będzie gościem specjalnym najbliższej Gali 25-lecia CCIFP. Będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju najlepszego na świecie specjalisty od kuchni warzywnej. Gala rozpocznie oficjalne obchody jubileuszu 25-lecia działalności Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, które potrwają do końca roku i składać się będą z cyklu wydarzeń promujących polsko-francuskie partnerstwo biznesowe.

Alain Passard rozpoczął swoją indywidualną kulinarną przygodę w 1980 roku w restauracji Duc d’Enghien w Casino d’Enghien, gdzie zdobył najpierw jedną, a potem kolejną gwiazdkę Michelin, będąc ówcześnie najmłodszym dwugwiazdkowym szefem kuchni na świecie. W 1986 zakłada w Paryżu restaurację Arpège funkcjonującą do dziś. To tutaj rozwija swoje talenty zdobywając w ciągu 10 lat komplet trzech gwiazdek Michelin. Od 2001 roku jego pasje kulinarne kierują się w stronę warzyw i naturalnych produktów. Obecnie jest on jednym z najlepszych i najbardziej znanych mistrzów kuchni specjalizujących się w kuchni warzywnej. Jest autorem wielu nowatorskich przepisów i książek, a jego restauracja została sklasyfikowana na 12-tym miejscu wśród 50 najlepszych restauracji świata.

Kuchnię mistrza Passard będą mieli okazję poznać goście jubileuszowej Gali CCIFP. Wśród ponad 500 osób nie zabraknie prezesów największych firm francuskich obecnych w Polsce, a także ludzi polityki i kultury. Będzie to wydarzenie otwierające cykl spotkań przygotowanych w tym roku przez CCIFP. W kwietniu zaprezentowany zostanie raport podsumowujący 25 lat rozwoju francuskich inwestycji w Polsce, a w maju i wrześniu reprezentacja największych francuskich firm, pod przewodnictwem CCIFP, pojawi się na największych w Polsce spotkaniach gospodarczych w Katowicach i Krynicy. W całym 2019 roku Izba posługiwać się będzie również nowym, jubileuszowym logotypem podkreślającym 25 lat działalności.

Francja jest drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce, którego skumulowana wartość inwestycji wynosi ponad 17 mld euro. Ponad 1300 firm francuskich w Polsce stworzyło blisko ćwierć miliona miejsc pracy i stale rozwija się we współpracy z polskimi partnerami.

 

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Ruszyła 3. edycja konkursu „KUKBUK Poleca – odkrywamy dobra lokalne”!

O wyróżnienie „KUKBUK Poleca” oprócz producentów żywności i rzemieślników ubiegać się mogą również prod...

Czytaj więcej

Urban Coffee Marathon

Na mapie wydarzenia znajduje się kilkadziesiąt punktów, które oferują festiwalowe menu będące interpretacja tematu przewodniego –...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE