25-lecie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

17 stycznia 2019

Uroczysta Gala z udziałem trzygwiazdkowego szefa kuchni rozpoczęła obchody 25-lecia Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Alain Passard, szef kuchni i właściciel paryskiej restauracji Arpège mający 3 gwiazdki Michelin, będzie gościem specjalnym najbliższej Gali 25-lecia CCIFP. Będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju najlepszego na świecie specjalisty od kuchni warzywnej. Gala rozpocznie oficjalne obchody jubileuszu 25-lecia działalności Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, które potrwają do końca roku i składać się będą z cyklu wydarzeń promujących polsko-francuskie partnerstwo biznesowe.

Alain Passard rozpoczął swoją indywidualną kulinarną przygodę w 1980 roku w restauracji Duc d’Enghien w Casino d’Enghien, gdzie zdobył najpierw jedną, a potem kolejną gwiazdkę Michelin, będąc ówcześnie najmłodszym dwugwiazdkowym szefem kuchni na świecie. W 1986 zakłada w Paryżu restaurację Arpège funkcjonującą do dziś. To tutaj rozwija swoje talenty zdobywając w ciągu 10 lat komplet trzech gwiazdek Michelin. Od 2001 roku jego pasje kulinarne kierują się w stronę warzyw i naturalnych produktów. Obecnie jest on jednym z najlepszych i najbardziej znanych mistrzów kuchni specjalizujących się w kuchni warzywnej. Jest autorem wielu nowatorskich przepisów i książek, a jego restauracja została sklasyfikowana na 12-tym miejscu wśród 50 najlepszych restauracji świata.

Kuchnię mistrza Passard będą mieli okazję poznać goście jubileuszowej Gali CCIFP. Wśród ponad 500 osób nie zabraknie prezesów największych firm francuskich obecnych w Polsce, a także ludzi polityki i kultury. Będzie to wydarzenie otwierające cykl spotkań przygotowanych w tym roku przez CCIFP. W kwietniu zaprezentowany zostanie raport podsumowujący 25 lat rozwoju francuskich inwestycji w Polsce, a w maju i wrześniu reprezentacja największych francuskich firm, pod przewodnictwem CCIFP, pojawi się na największych w Polsce spotkaniach gospodarczych w Katowicach i Krynicy. W całym 2019 roku Izba posługiwać się będzie również nowym, jubileuszowym logotypem podkreślającym 25 lat działalności.

Francja jest drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce, którego skumulowana wartość inwestycji wynosi ponad 17 mld euro. Ponad 1300 firm francuskich w Polsce stworzyło blisko ćwierć miliona miejsc pracy i stale rozwija się we współpracy z polskimi partnerami.

 

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Zapraszamy na World Class Coctail Festival

Druga edycja World Class Coctail Festival odbędzie się w dniach 5-16 czerwca. To największe w Polsce święto kultury koktajlowej, promujące krajową sce...

Czytaj więcej

Finał 3. edycji konkursu „KUKBUK Poleca” z kolejnym rekordem - ponad 800 nadesłanych produktów od 270 lokalnych firm! Jury nagrodziło 27 z nich.

W piątek, 31 maja w Fortecy Kręglickich w Warszawie odbyła się uroczysta gala wieńcząca 3. edycję konkursu KUKBUK Poleca. Celem programu jest dotarcie...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE