Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

program tv >>

Top Chef 2

Top Chef, series 2

seria reality, USA, 2006, 12 x 45 min

pozycja w rankingu: 316

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Reality, które łączy w sobie sztukę gotowania z fascynującą rywalizacją na najwyższym światowym poziomie. W drugiej serii programu 15 osób położy na szali swe zdolności kulinarne, aby wygrać prestiżowy tytuł Top Chef. Mają różne doświadczenie, są studentami szkół gastronomicznych, sous-szefami, gotowali dla znanych osób lub swe umiejętności wynieśli z domów. Łączy ich jedno - pasja do tworzenia niezapomnianych potraw.

Uczestnicy będą obierać, siekać, ubijać, ucierać, a wszystko to w serii różnych zadań i wyzwań: od oprawienia i przygotowania ośmiornicy po przygotowanie wystawnego przyjęcia. Wszyscy poddadzą swoje umiejętności pod surową ocenę jurorów. Co tydzień prowadząca Padma Lakshimi i sędziowie (znany szef kuchni Tom Colicchio, Gail Simmons z magazynu Food&Wine oraz zwycięzca 1. serii Harold Dieterle) powiedzą jednemu z uczestników, aby "spakował swoje noże" i opuścił program. W końcu, w finałowym odcinku, który będzie kręcony w Los Angeles, wystąpi tylko jeden szef kuchni. Zwycięzca otrzyma 100.000 dolarów jako kapitał początkowy na rozwój swojej kariery kulinarnej, zaprezentuje się na łamach czasopisma Food & Wine, pojawi się również na Food & Wine Classic w Aspen, a co najważniejsze otrzyma prestiżowy tytuł "Top Chef.

Gospodynią programu jest Padma Lakshimi - amerykańska autorka książek kulinarnych, modelka i gospodyni programów telewizyjnych. Pierwszym z jurorów, a zarazem opiekunem uczestników jest Tom Colicchio, jedna z najbardziej znanych postaci w kulinarnym świecie, właściciel New York City's Gramercy Tavern oraz Craft Restaurants. W programie Tom jest głównym szefem kuchni. Prowadzi uczestników przez rygorystyczne wyzwania, które mają nie tylko sprawdzić ich umiejętności w zakresie gotowania, ale także odkryć zdolności, jakie powinien posiadać "Top Chef". Zadaniem Toma jest dokonanie oceny pretendentów do tytułu oraz motywowanie ich osiągania jak najlepszych rezultatów. Jednym z jurorów jest także ekspert żywności z magazynu Food & Wine - Gail Simmons. "Top Chef" to reality show, które odniosło ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych, przyciągając przed telewizory miliony widzów. Produkcja została wielokrotnie nagrodzona, m.in. zdobyła w 2008 roku statuetkę Emmy Award dla Outstanding Reality-Competition Program, detronizując wielokrotnego zwycięzcę w tej kategorii serial The Amazing Race.

Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić emisję serii "Top Chef: Mistrzowie" na "Top Chef 2", która będzie emitowana na antenie Kuchni.tv od 2 lutego.

ostatnie komentarze >>

waterka

postów: 3

22.04.2011 05:41

To fakt, szkoda ze powtarzają, też liczyłam na kolejne odcinki...

Bartas

postów: 4

29.03.2011 13:09

Dokładnie, powtarzanie serii, która zakończyła się nieco ponad 2 tygodnie temu to lekkie przegięcie. Już wolałbym powtórkę starych odcinków Jamiego.

anulka7

postów: 121

28.03.2011 22:35

to już jest przegięcie kuchnia tv a raczej jej zarządcy chyba chcą doprowadzić do jak najniższej oglądalności tego programu,jak można puszczać po raz 3 pierwszą serię top chefa już mnie na wymioty bierze ludzie a razczej jacy zarządy puścilibyście chociaż jakieś powtórki programów z przed roku a nie maglujecie wiecznie to samo

olderoc

postów: 1

28.03.2011 20:38

Hej

Czuje się oszukany czekam na kolejne sezony Top Chef a nie na powtórki :(:(

androgynes

postów: 11

25.03.2011 15:44

eee i popsułaś koleżąnce emocjonujący wieczór ;)

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl