Widelcem po mapie

program tv >>

Stuart MacGill w winnicach Australii

UNCORKED WITH STEWART MACGILL

seria poradnikowa, Australia, 2007-2008, 6 x 26 min

pozycja w rankingu: 408

suma głosów: 239

średnia głosów: 4,60

"Wino to coś więcej niż tylko napój w kieliszku. Muzyka, przyjaciele, jedzenie i wiele ciekawych historii do opowiedzenia - to wszystko elementy zabawy, która rozpoczyna się wraz z otwarciem butelki z tym cudownym trunkiem. Bardzo chciałbym zarazić moją pasją widzów programu" - mówi Stuart MacGill.

Australijska gwiazda krykieta i znany entuzjasta wina zaprasza widzów w niezwykłą podróż szlakiem najciekawszych win "krainy kangurów". W swoim programie MacGill odwiedza sześć znamienitych regionów winiarskich, odkrywa historie najmłodszego pokolenia winiarzy i sprawdza, jaki wpływ mają oni na rozwój lokalnego rynku wina. Gospodarz programu spotyka na swojej drodze regionalnych producentów żywności, szefów kuchni i miłośników napoju bogów, wszyscy oni tworzą niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą ciekawym rozmowom i poznawaniu nowych smaków i zapachów.

Swoją wyprawę Stuart zaczyna w południowej Australii, w regionie McLaren Vale - czyli tam, gdzie "wino spotyka się z morzem", następnie zmierza do Nowej Południowej Walii do Hunter Valley, regionu, w którym do głosu dochodzi młode pokolenie winiarzy. Kolejny przystanek to Adelaide Hills, najchłodniejszy i najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu region uprawy winorośli w kraju. Na zachodzie MacGill odwiedza Margaret River, stąd właśnie pochodzą najsłynniejsze australijskie wina Chardonnay i Cabernet, a według tego, co mówią miejscowi, wszyscy winiarze to surferzy... W swojej podróży MacGill nie może pominąć Tasmanii, która także szczyci się świetnymi winami i regionu Yarra Valley (Victoria), w którym producenci wina wciąż wykorzystują stare metody produkcji.

Stuart MacGill, urodzony w 1971 roku, jest australijskim krykiecistą, członkiem Australian Cricket Team. Studiował marketing związany z branżą winiarską, pisze artykuły do magazynów związanych z winem, szczyci się swoją obszerną piwniczką z kolekcją win.

gospodarz programu: Stuart MacGill

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl