oglądaj również w nc+ GO


"Podróż przez smaki Chin" to bijąca rekordy oglądalności w Chinach siedmioodcinkowa seria dokumentalna, przedstawiająca prawdziwe oblicze tamtejszej kuchni. Unikalne i piękne zdjęcia oraz nastrojowa muzyka w doskonały sposób wprowadzają widza w klimat sztuki kulinarnej Państwa Środka. Chińskie jedzenie jest bardzo popularne na całym świecie ze względu na niewielki czas jego przygotowania i stosunkowo dużą dostępność składników. Przynajmniej tak ta sprawa wygląda stereotypowo. Jednak to, co Polacy, Francuzi, czy Amerykanie uważają za chińską kuchnię, jest zupełnie inne od tego, co jedzą Chińczycy. Twórcy "Podróż przez smaki Chin" zwiedzili blisko 60 lokalizacji w całych Chinach i przyjrzeli się lokalnym tradycjom kulinarnym, regionalnym produktom i składnikom, a także społecznemu spojrzeniu na kwestie jedzenia.

Zdjęcia potraw, warzyw, owoców, mięs i ryb, a także wysokiej jakości kadry przedstawiające chińskie krajobrazy uzupełniają historie ludzi, którzy żyją z dostarczania i przygotowywania jedzenia. Dzięki filmowi widzowie mogą poznać m.in. sposób szukania i przyrządzania grzybów matsutake, których cena za porcję sięga nawet tysiąca złotych, metody na przygotowanie różnych wariantów smakowych bambusa, czy pracę osób wykopujących pędu lotosu.

Seria "Podróż przez smaki Chin" to aromatyczna podróż po odległych zakątkach Azji. Jest to 420 minut pełne smaków, zapachów i obrazów, które w znakomity sposób oddają ducha Państwa Środka.

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Najbliższe emisje

oglądaj również w nc+ GO

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE