oglądaj również przez internet

Ogródek do schrupania


(The Edible Garden), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2010, 6 x 30

Brytyjska prezenterka Alys Fowler postawiła sobie za cel przekształcić swój skromny, przydomowy ogródek w wyjątkowe miejsce, gdzie obok smakowitych warzyw będą rosnąć piękne, ozdobne kwiaty. Jej celem jest pokazanie, że połączenie uprawy warzyw i owoców z ogrodnictwem jest nie tylko możliwe i opłacalne, ale także bardzo efektowne. Czy uda jej się produkować wystarczająco dużo żywności, aby zaspokoić swoje potrzeby i nie stracić przy tym pierwotnego charakteru ogrodu?

W ciągu roku ogród Fowler staje się miejscem niemal magicznym, gdzie groszek rozwija swoje pnącza wokół delikatnych łodyg róż, karczochy znakomicie współgrają z majestatycznymi słonecznikami, a buraki liściowe i fiołki malowniczo zdobią krawędzie ścieżek. W każdym odcinku gospodyni programu skupi się na konkretnej grupie warzyw. Pokaże także, jak przygotować smaczne i zdrowe potrawy z wykorzystaniem uprawianych przez siebie produktów. Alys spotka ekspertów, którzy podzielą się z nią praktycznymi poradami - na przykład, jak najlepiej przechowywać przetwory, jak prowadzić niewielką hodowlę kurcząt lub pasiekę.

Seria jest skarbnicą przydatnych wskazówek i wizualną ucztą zarówno dla entuzjastów ogrodnictwa, jak i zwolenników bardziej biernego odpoczynku. Program Fowler jest także inspiracją dla wszystkich mieszkańców wielkich aglomeracji, którzy marzą o skrawku własnego ogródka i zastanawiają się, czy możliwa jest uprawa własnych owoców i warzyw w dużym mieście. Alys Fowler przekonuje, że tak!

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE