oglądaj również przez internet


magazyn, Polska, 2009, 6 x 3

Kuchnia polska to nie tylko stare receptury, tak jak inne dziedziny życia wciąż rozwija się i przeobraża. Pionierem nowej polskiej kuchni jest Wojciech Modest Amaro. To, co prezentuje to nie czary, ale kuchnia polska XXI wieku.

"Kuchnia polska XXI" to etiudy kulinarne, które wprowadzą widzów w świat nowoczesnej kuchni opartej na lokalnych produktach. Wojciech Modest Amaro ma bardzo współczesne podejście do wszystkiego, co wiąże się z gotowaniem, jest otwarty na nowe technologie. Jego kreatywność i profesjonalizm pozwalają na eksperymentowanie i odkrywanie nowych kompozycji smakowych.

Amaro przygotuje m.in. nowy barszcz czerwony z dodatkiem ananasa, jesiotra z palonym masłem na jadalnym piasku, kaczkę czy niecodzienną szarlotkę.

Wojciech Modest Amaro jest szefem kuchni restauracji Amber Room i prezesem Klubu Polskiej Rady Biznesu w Warszawie. Ponad piętnaście lat swojej kariery pracował i praktykował u wielu znakomitych szefów kuchni, takich jak: Yannic Alleno z hotelu Le Meurice w Paryżu (3 gwiazdki Michelin), Alain Ducasse z hotelu Plaza Athene w Paryżu (3 gwiazdki Michelin) czy Ferran Adria, z restauracji El Bulli w Roses koło Barcelony (3 gwiazdki Michelin), od 5 lat uważanej za najlepszą restaurację świata. W 2008 roku Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna przyznała mu prestiżową nagrodę Chef de l'Avenir 2007 za wybitny talent. Całe swoje doświadczenie z powodzeniem wykorzystuje w pracy, tworząc współczesną, autorską interpretację kuchni polskiej, otwartej na nowe technologie i kreatywne gotowanie.

gospodarz programu: Wojciech Modest Amaro


Partnerzy programu:

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

snoozy 10 lat temu

Choc jestem naukowcem to nauki do kuchni nie wpuszczam.Dla mnie to jest obraz sterylnego laboratorium a nie kuchni.Też nie wiem czemu ma to służyc i mam nadzieje,że kuchnia polska XXI wieku nie będzie taka,na pewno nie w mojej kuchni

marghe 10 lat temu

Taa, której częśc jest (podobno..) kopią ksiązki Ferrana Adrii

spróbuję podlinkować -
http://tinyurl.com/y8jya2y

migotka333 10 lat temu

reklama - dźwignią handlu.
Pan ten niedawno wydał książkę :-)

marghe 10 lat temu

Czy tylko ja nie rozumiem czemu ma służyc ten program (oprócz reklamowania pana Amaro?)?

Inne programy prowadzącego

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE