oglądaj również przez internet


Program poradnikowy, Polska, 2010, 6 x 13

Czas na imprezę! Bez obaw, przygotowanie potraw nie musi być uciążliwe. Jest sposób, aby przygotować przyjęcie i wciąż mieć czas na makijaż, ubranie się i uśmiech! Jak to zrobić, zdradza Agata Jędraszczak w programie "ImprezuJemy".

Spotkania z przyjaciółmi są doskonałą okazją, aby zaprezentować swoje kulinarne umiejętności i miło spędzić czas. Niestety często tę wizję przytłacza perspektywa godzin spędzonych przy kuchennym blacie. Warto więc wcześniej opracować menu i nie dać się zaskoczyć w dniu przyjęcia. Gospodyni programu podaje proste i inspirujące pomysły na imprezy z doskonałym jedzeniem, okraszone odpowiednią oprawą i aranżacją przestrzeni. Tematyczne przyjęcia to klucz do udanej zabawy. W zależności od tematu Agata przygotowuje dania, które najlepiej się sprawdzą i będą miłą niespodzianką dla gości. Oprócz menu zastanawia się nad dodatkowymi atrakcjami i zabawami, które uczestnicy imprezy będą wspominać przez długi czas.

Długi weekend to dobra okazja do biesiadowania - dlatego właśnie w pierwszym odcinku serii Agata zaprasza na piknik. Do przyjaciół wysyła pęczek ziół przewiązanych sznureczkiem z doczepionym bilecikiem -zaproszeniem. Jeszcze kilka drobiazgów, jak kolorowe lampiony, girlandy z kwiatów i piknikowe dania - impreza gotowa. W kolejnych odcinkach na Agatę czekają nowe wyzwania: "białe" przyjęcie na chrzest lub komunię, kinder bal, męska impreza, disco party czy spotkanie "powakacyjne". "ImprezuJemy" to doskonały przepis na udaną imprezę.

Agata Jędraszczak - blogerka kulinarna (http://kuchniaagaty.blogspot.com/) specjalizująca się w szybkich i efektownych daniach idealnych na imprezę. Prawniczka z wykształcenia i kucharka z powołania, miłośniczka kuchennych eksperymentów i nietypowych wyzwań kulinarnych.

gospodyni programu: Agata Jędraszczak

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Jastrzab82 10 lat temu

[quote keval napisał 02.01.2011 20:04]
Pani Agata miła, ale trochę za "słodka" jak na mnie.[/quote]

Mnie akurat się ona podoba :)

[quote keval napisał 02.01.2011 20:04]
Niektóre przepisy trochę nieżyciowe. Pamiętam jak sama robiła chipsy- niby fajnie, niby zdrowo tylko żeby zrobić miskę chipsów chyba trzeba by grzać piekarnik przez 5 godzin.
[/quote]

No to akurat fakt, nikt tego raczej nie będzie robił, ale tego typu rzeczy to chyba są prezentowane [b]jako ciekawostka[/b], a nie tylko [b]użyteczny przepis[/b]. W końcu to telewizyjny show.

[link=Pozdrawiam]http://www.investor.wroclaw.pl[/link]
[link=Jastrzab]http://www.infokolumna.info[/link] [link=82]http://www.eit-centrum.waw.pl[/link]

keval 10 lat temu

Ciągłe powtórki, nic nowego.
Pani Agata miła, ale trochę za "słodka" jak na mnie. Niektóre przepisy trochę nieżyciowe. Pamiętam jak sama robiła chipsy- niby fajnie, niby zdrowo tylko żeby zrobić miskę chipsów chyba trzeba by grzać piekarnik przez 5 godzin a kogo stać na taka zabawę ( zdrowiej wogóle wywalić chipsy z menu). Mimo to warto poogladać.
P.S Nie pasuje mi tam jej "siostrzenica", która w jednym z pierwszych odcinków miała urodziny i jej gośćmi były 3 i 5 letnie dzieci, a dwa odcinki dalej przewinięta babciną białą chustą miała przyjęcie komunijne. Moja rada może zrezygnować z tych dziwnych scenek na końcu programu, bo i tak widać, że są nienaturalne.

bagee 10 lat temu

bardzo fajny program. Lubie imprezki i wyżerki na imprezkach.

Zeuzabella 10 lat temu

[quote szefkuchni_polka napisał 03.11.2010 12:04]
j... wiec nie przywiązywał bym się ściśle do gramów ilości łyżek czy ml...a z mlekiem to pewno pomyłka!
[/quote]

Właśnie o tę pomyłkę mi chodzi.
Oczywiście, że istnieje dowolność w komponowaniu, ale takie sytuacje pachną mi niedbalstwem. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że z przepisów Kuchni.tv korzystają nie tylko wytrawni znawcy sztuki kulinarnej, ale również całkowicie początkujący i dla nich takie nieścisłości są dużym problemem.

kamil 10 lat temu

zgadzam się, że przywiązywanie się do propocji nie jest tym, o co chodzi w kuchni. Ja na przykład drugi tydzień z rzędu bawię się z przepisem jamiego na chleb. Chodzi o przepis: kilogram mąki, po 30 gram drożdży, soli, cukru oraz 600 militrów wody.
Usiłuję dopracować ten przepis w taki sposób, żeby wyszedł mi taki chleb, jaki chce. Bo w oryginalnym przepisie, na dostępnych dla mnie mąkach chleb wychodzi pyszny, ale się rozwarstwia podczas krojenia. Więc zmodyfikowałem go nieco na różne sposoby, zmniejszając i zwiększając posczególne składniki i raz wyszło lepiej, raz gorzej. Ale dojdę do tego, by się nie rozwarstwiał.

szefkuchni_polka 10 lat temu

ja np jak robie warsztaty to czesto ukladam przepis a na samych warsztatach go delikatnie modyfikuje bezwiednie...(ciekawe czy to tak samo działa). Bo jakie ma znaczenie czy bedzie mniej slodkie czy wiecej robisz jak lubisz i jak ci pasuje akurat tego dnia! kuchnia to sztuka proporcji ale każdy lubi inaczej... wiec nie przywiązywał bym się ściśle do gramów ilości łyżek czy ml...a z mlekiem to pewno pomyłka!

Zeuzabella 10 lat temu

Oglądnęłam dopiero 2 odcinki programu sympatycznej skądinąd pani Agaty i na jego temat nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania, natomiast mam pytanie do Admina dlaczego występują różnice między tym co p. Agata mówi i robi na ekranie, a przepisem podanym na niniejszym portalu i - co najważniejsze - który z przepisów jest właściwy!
Służę konkretem:
odc. 2 Czekoladowe muffiny
w przepisie jest 2 tabl. czekolady, p. Agata dała 1,5
w przepisie jest 2 łyżki miodu, a p.Agata dała 3
i to jest jeszcze może mało istotne, ale:
w przepisie jest śmietana 18% nie wiadomo ile i nie wiadomo co z nią zrobić
natomiast nie ma 1/4 szklanki mleka, którą na ekranie dodała Agata.

No i jak do tego podejść? A najbardziej mnie interesuje skąd się biorą takie różnice.

k.tyczynski 10 lat temu

W tym przypadku nie ma to większego znaczenia, bo chodzi o to samo, służy do projekcji? tak ;p chodzi o sam fakt

myszsza 10 lat temu

[quote k.tyczynski napisał 19.08.2010 00:07]
Z tym ekranem z prześcieradła i puszczaniem na nim zdjęć, to masz rację. Nikt raczej tak nie robi. Z resztą, kto w domu ma projektor? xD
[/quote]
Nie projektor tylko rzutnik multimedialny podłączany do komputera.

szefkuchni_polka 10 lat temu

ojejkus właśnie wróciłem z urlopu! trochę mnie nie było na tym forum, podróżowałem po święcie zdobywając nowe doświadczenie kulinarne... aby was olśniewać wiedza na tym forum!

co ma sie nie uśmiechać ma być smutna!!!! bez przesady każdy sie śmieje jak potrafi spróbujcie stanąć przed kamera i naturalnie sie uśmiechać, pamiętajcie, ze to są ludzie zazwyczaj, którzy pierwszy raz stoją przed kamera ja tez taki bylem na początku teraz mam bardzo szczery i naturalny uśmiech! do wszystkiego trzeba dojrzeć lub się nauczyć.

Inne programy prowadzącego

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE