Kuchnia+ zachęca do gotowania z dziećmi

8 kwietnia 2016

Jedzenie powinno przynosić radość. Szczególnie najmłodszym miłośnikom gotowania. O tym, że dzieci mogą jeść nie tylko smacznie, ale też zdrowo, przekonają się widzowie programu „Ugotuj mi mamo!” na antenie kanału Kuchnia+. Trzeci sezon serii, który będzie można oglądać od 10 kwietnia, w każdą niedzielę o 14:00, poprowadzi znana blogerka i trenerka kulinarna Daria Ładocha.

Tarta z wędzonym łososiem, cukinią i koperkiem, placuszki rybne i krem z pieczonych buraków z mlekiem kokosowym – między innymi takie specjały przyrządzi Daria Ładocha dla swoich młodych gości. Najważniejsza zasada Darii to: dwa ciepłe posiłki w ciągu dnia. W każdym z 12 odcinków Daria i jej mali asystenci przygotują fantastyczną zupę, drugie danie oraz przekąskę, deser lub zdrowy napój. Zestawy są komponowane pod kątem różnorodności składników oraz preferencji gości poszczególnych odcinków, aby wspólne gotowanie potraw wiązało się też z przyjemnością ich próbowania. Goście Darii skomentują smak dań oraz czas spędzony na ich przygotowaniu. Program wzbogacą felietony na temat zdrowego jedzenia zawierające wypowiedzi dorosłych oraz dzieci.

Wspólne gotowanie to przede wszystkim okazja do pogłębienia relacji pomiędzy dziećmi a rodzicami. Młodzi kucharze otwierają się na nowe smaki i doświadczenia, a ich apetyt na życie rośnie. Mogą eksperymentować i samodzielnie wyciągać wnioski. Najważniejsza jest jednak radość, jaką dzieci czerpią z przygotowywania potraw i z jedzenia. To jest kluczowa rzecz, którą chciałabym zaprezentować w programie – mówi Daria Ładocha.

Pod koniec kwietnia na rynek trafi książka Darii pt. „Gotuj zdrowo dla dzieci”, będąca zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”, zorganizowanej przez stację MiniMini+ oraz Instytut Żywności i Żywienia. Celem projektu jest promocja zbilansowanej diety maluchów oraz wzrost świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Książka zawiera autorskie przepisy Darii Ładochy oraz najlepsze przepisy rodziców wyłonione w drodze konkursu zorganizowanego w ramach akcji.

Daria Ładocha jest trenerem kulinarnym w Instytucie Sztuki Kulinarnej w Warszawie oraz ekspertem z dziedziny zdrowego żywienia zarówno dzieci jak i dorosłych, ale odkąd na świat przyszły jej córki, w pierwszej kolejności myśli i mówi o sobie, że jest mamą. Kilka lat temu założyła bloga o nazwie Mamałyga, który miał być jedynie biblioteką przepisów dla jej córek. Dziś Mamałyga to jeden z najpopularniejszych blogów o zdrowym gotowaniu!

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

2019-06-19

Poszukiwacze doskonałych smaków - Damian Kordas i Jagna Niedzielska w trzeciej serii „Widelcem po mapie”

Chcesz zobaczyć swoją ulubioną knajpkę w telewizji? To proste! Daj tylko znać Damianowi i Jagnie. "Widelcem po mapie 3" to kulinarna podróż po Polsce...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE