„Posmakuj design” po raz trzeci z kuchnią+, DOMO+ i Internity

24 września 2013

W czwartek 26 września o 19:30 na warszawskim Żoliborzu odbędzie się trzecie i ostatnie spotkanie z cyklu „Posmakuj design”, organizowanego przez kuchnię+, DOMO+ i Internity. Tym razem motywem przewodnim imprezy będą żywioły ziemi i powietrza.

Poczęstunek dla gości przygotuje Kuba Korczak, pasjonat, artysta kulinarny i kucharz, a o niuansach w wystroju wnętrz opowie znana z anteny DOMO+ dziennikarka Ewa Mierzejewska. Spotkanie zakończy pokaz filmu „Wtajemniczeni”.

Na skwerze pomiędzy Instytutem Mechaniki Precyzyjnej a Defabryką, przy ul. Duchnickej 3 na warszawskim Żoliborzu po raz trzeci odbędzie się „Posmakuj design”. Jego ideą jest promocja świadomego designu - zarówno w sztuce użytkowej, jak i gotowaniu. W poprzednich dwóch imprezach łącznie wzięło udział blisko pół tysiąca osób. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będą ziemia i woda oraz ich znaczenie w kuchni i wystroju wnętrz.

Kuba Korczak, kucharz, pasjonat kulinarny, wieloletni działacz Slow Food Polska i Slow Food Youth, a także pomysłodawca projektu kulinarnego food for friends oraz rodzinnego festiwalu GOOD FOOD FEST przygotuje dla gości m.in. marynowaną w kwiatach tymianku cytrynowego i lawendy, grillowaną rzodkiewkę oraz pana cottę z buraków. Z kolei Ewa Mierzejewska, prowadząca w DOMO+ program „Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”, opowie uczestnikom spotkania o tym, jaką rolę ziemia i powietrze odgrywają w wystroju wnętrz.

Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla młodych miłośników kulinariów i designu. O 19:30 rozpoczną się warsztaty „Dzieciaki od kuchni” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia poprowadzi Marta Wajda.

Na koniec goście zostaną zaproszeni na pokaz wyprodukowanego przez CANAL+ Cyfrowy filmu „Wtajemniczeni”. Dokument przedstawia sylwetki najlepszych na świecie szefów kuchni, którzy regularnie spotykają się w ramach projektu Cook It Raw. Wybierają się wtedy w wybrany region świata i próbują zmierzyć z lokalnym jedzeniem i kulturą.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

2019-06-19

Poszukiwacze doskonałych smaków - Damian Kordas i Jagna Niedzielska w trzeciej serii „Widelcem po mapie”

Chcesz zobaczyć swoją ulubioną knajpkę w telewizji? To proste! Daj tylko znać Damianowi i Jagnie. "Widelcem po mapie 3" to kulinarna podróż po Polsce...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE