Wiosenna metamorfoza kuchni+

15 marca 2012

W niedzielę, 1 kwietnia kanał kuchnia+ startuje w zupełnie nowej oprawie antenowej. Zmiany obejmą także serwis www.kuchniaplus.pl.

Koncept kreatywny nowej oprawy bazuje na makro ujęciach apetycznych produktów spożywczych, które kojarzą się z określoną porą posiłku. Jingle łączy ten sam motyw muzyczny, zaaranżowany odmiennie w zależności od pory dnia. W nowej wersji pojawią się wszystkie elementy oprawy antenowej: jingle wizerunkowe, programowe, autopromocyjne, telesprzedażowe oraz reklamowe.

Koncept kreatywny nowej oprawy powstał w Dziale Kreacji CANAL+ Cyfrowy, we współpracy z Markiem Dawidem, jednym z czołowych twórców w świecie reklamy, który jest także reżyserem i operatorem nowych jingli antenowych. Autorem zdjęć brandingowo-wizerunkowych jest Grzegorz Nelec.

- Nowa oprawa kuchni+ jest nowoczesna, oryginalna i bardzo apetyczna. Wyrafinowane, artystyczne zdjęcia żywności - poprzez nasycone barwy, charakterystyczne faktury i ruch - pozwalają uchwycić całą przyjemność, która płynie z jedzenia. Oprawa kuchni+ towarzyszy widzom przez cały dzień, dlatego jingle podzielone są na poranny start, pośpiech dnia i wieczorny relaks – tłumaczy Łukasz Słotwiński, Szef Działu Kreacji spółki CANAL+ Cyfrowy i autor konceptu kreatywnego.

Nową oprawę antenową kuchni+ zrealizował Marek Dawid, jeden z najbardziej znanych twórców reklam, laureat nagrody dla najlepszego reżysera na Ogólnopolskim i Międzynarodowym Festiwalu Filmu Reklamowego CrackFilm. - Te krótkie filmy to plakaty. Chrupiąca bagietka, aromatyczna kawa czy czerwone wino pokazane są w ujęciach makro, na ciasnym planie, w technice wielokrotnego zwolnienia ruchu. Interesuje nas pokazanie fenomenu, przetworzenie treści detali w ruchomy znak graficzny. Wszystkie spoty cechują żywe kolory i mocne kontrasty– mówi Marek Dawid, reżyser jingli antenowych.

Zmiana oprawy antenowej kuchni+ jest kontynuacją działań rebrandingowych rozpoczętych w listopadzie ubiegłego roku. Wraz z uruchomieniem wersji HD, zmieniła się identyfikacja wizualna stacji. Nazwa i logotyp zostały opatrzone znakiem "+", symbolizującym jakość i przynależność do rodziny autorskich kanałów spółki CANAL+ Cyfrowy, w tym stacji premium CANAL+ oraz do platformy CYFRA+, która oferuje je na wyłączność spośród satelitarnych operatów płatnej telewizji.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE