Kuchnia.tv Food Film Fest poszerza zasięg

8 sierpnia 2011

W dniach 21-23 października jedyny polski kanał kulinarny zaprasza na 3. edycję autorskiego przeglądu - Kuchnia.tv Food Film Fest. W tym roku, po raz pierwszy, impreza odbędzie się równolegle w dwóch miastach – Warszawie i Poznaniu.

„Rosnące zainteresowanie publiczności kolejnymi edycjami przeglądu skłoniło nas do rozszerzenia zasięgu Kuchnia.tv Food Film Fest. Dlatego tym razem będziemy obecni nie tylko w Warszawie, ale także w Poznaniu” - mówi Małgorzata Seck, Dyrektor kanałów lifestylowych spółki CANAL+ Cyfrowy: Kuchnia.tv i Domo.tv. „Poza bogatym programem pokazów i imprez towarzyszących, zapraszam na uroczystą kolację zamykającą przegląd, którą przygotują najlepsi kucharze znani z programów naszej stacji” – dodaje Seck.

Odbywająca się w warszawskim kinie Kultura i poznańskim kinie Muza tegoroczna edycja Kuchnia.tv Food Film Fest obejmie kilkanaście filmów dokumentalnych poświęconych wielkiej kuchni i różnorodności smaków. Wydarzeniem będzie polska premiera filmu w reżyserii S.J. Clarkson - „Tost” (2010) z Heleną Bonham Carter i Freddiem Highmorem, znanym m.in. z filmów „Charlie i fabryka czekolady” i „Kroniki Spiderwick”. Prezentowany na tegorocznym MFF w Berlinie, film powstał na podstawie bestsellerowej autobiografii brytyjskiej gwiazdy kulinariów, dziennikarza i krytyka - Nigela Slatera, którego polscy widzowie znają z anteny Kuchni.tv. Książka zatytułowana „Tost: Historia chłopięcego głodu” ukaże się nakładem wydawnictwa Carta Blanca z inicjatywy i pod patronatem stacji, a jej premiera będzie miała miejsce podczas Kuchnia.tv Food Film Fest. Nigel Slater będzie też gościem przeglądu.

W programie przeglądu znajdą się także: „Jiro Dreams of Sushi”, fascynująca opowieść o najsławniejszym sushi-masterze na świecie, „Truck Farm” o nietypowej minifarmie założonej w pick-upie oraz „Amazing Cuisine Mujin’s Eatrip”, zabawna opowieść o kulinarnej wyprawie do buddyjskiego zakonu w Tajlandii. Miłośnikom piwa Kuchnia.tv proponuje „Der Bier Film”, zaś amatorom „małej szkockiej” „Whisky. The Islay Edition”. Ponadto, na uczestników Kuchnia.tv Food Film Fest czekają smaczne niespodzianki, spotkania z twórcami i ekspertami, warsztaty dla dzieci oraz kiermasz Kuchnia.tv Food Film Fest. Partner przeglądu Slow Food zaprasza z kolei na niedzielne śniadanie w towarzystwie gości specjalnych imprezy.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE