Kuchnia.tv Food Film Fest - wieści z Cannes

6 kwietnia 2011

Rozpoczęły się przygotowania do 3. edycji przeglądu filmów o tematyce kulinarnej Kuchnia.tv Food Film Fest, który odbędzie się jesienią bieżącego roku. „Toast” z Heleną Bohnam Carter to pierwszy film, który kupiła Kuchnia.tv, obecna właśnie na targach telewizyjnych MIPTV w Cannes.

„Toast”(2010) w reżyserii S.J. Clarksona to nakręcona z rozmachem ekranizacja bestsellerowej autobiografii Nigella Slatera, brytyjskiego pisarza, kucharza, prezentera telewizyjnego i dziennikarza kulinarnego, który przez 18 lat pisał felietony do The Observer. Slater stał się znany szerszej publiczności dzięki publikacji książki „Toast: The Story of A Boy's Hunger”. Wielokrotnie nagradzana, poruszająca powieść opisuje miłość autora do jedzenia, jego dzieciństwo oraz skomplikowane stosunki rodzinne. Jak mówi sam pisarz „Jest to najbardziej intymny pamiętnik, jaki kiedykolwiek napisano o jedzeniu”. W ekranizacji biografii widzowie zobaczą m.in. Helenę Bonham Carter, która wcieliła się w rolę macochy autora oraz Freddiego Highmore’a, znanego m.in. z takich filmów jak „Charlie i fabryka czekolady”(2005), „Dobry rok”(2006), który zagrał młodego Slatera. Film był prezentowany na tegorocznym MFF w Berlinie.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE