oglądaj również w

Włoskie przepisy z River Cafe


(River Cafe Cookbook), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 1998, 12 x 30

Czy wiecie, gdzie swoją karierę rozpoczęli Jamie Oliver, Ed Baines i Hugh Fearnley-Whittingstall? W River Cafe, londyńskiej restauracji specjalizującej się w kuchni włoskiej.

Restaurację, otwartą w 1987 roku, prowadziły Rose Gray i Ruth Rogers. Lokal został zaprojektowany przez męża Ruth i znajduje się w starym składzie olejów Duckhams nad brzegiem Tamizy. River Cafe to restauracja, której menu wprowadziło do Londynu włoską kuchnię wraz z wielkim wyborem włoskich win. Miejsce słynie z otwartej kuchni i miłej atmosfery, a przede wszystkim ze smakowitych dań. Potrawy w karcie nieustannie się zmieniają, a najważniejszą rzeczą jest sezonowość i czerpanie pełnymi garściami z możliwości, które dają zmieniające się pory roku. Obydwie panie zapytane o to, co jest najważniejsze w prowadzeniu restauracji powtarzały: "Zaopatrzenie, zaopatrzenie i jeszcze raz zaopatrzenie". W 1998 roku River Cafe została nagrodzona gwiazdką Michelina. Niestety jedna z założycielek - Rose Gray- zmarła na raka 28 marca 2010 roku.

Seria "Włoskie przepisy z River Cafe" to smakowita wizyta w kuchni, którą dowodzą Rose Gray i Ruth Rogers. W programie zdradzają wyśmienite przepisy na włoskie specjały doskonałe na jesienne dni. Już w pierwszym odcinku przygotują rewelacyjne makarony, które według włoskiej tradycji zjada się na przystawkę. Tematem przewodnim kolejnego odcinka są ryby, na talerz trafi m.in. grillowany okoń morski, spaghetti z krabami, żabnica i dorsz. Gospodynie programu zdradzą receptury na risotto, dziczyznę, różnego rodzaju mięsa i warzywa... Na sama myśl ślinka cieknie... Rose Gray i Ruth Rogers są autorkami 6 książek kucharskich, które odniosły ogromny sukces.

gospodynie programu: Rose Gray i Ruth Rogers

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na nc+

Zamów nc+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE