Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Wino w kuchni. >

Wino to zawsze świetny pomysł, nie tylko w tradycyjnej formie, ale też...

Ciekawski, 21.11.2017 | czytaj dalej

Olej kokosowy dobry na wszystko >

To prawda olej działa cuda i ma wręcz nieograniczony potencjał. Można go...

Ciekawski, 21.11.2017 | czytaj dalej

Szybkie jedzenie >

Fajny szybki obiad to zupa grzybowa. Odkąd odkryłam koncentrat grzybowy w butelce...

JoAna, 20.11.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1985, wpisów: 30062
najnowszy wpis: 21.11.2017 10:36

Mamy 27302 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Wino jako prezent

MaxRedaktor

01.08.2017 15:58

Dorzucę od siebie parę groszy. Moim zdaniem wino kupuje się przede wszystkim do jakiegoś dania. Dlatego jeśli idzie się w gości, to warto dowiedzieć się, co będą podawać i wtedy dobrać do tego wino. Najlepiej w sklepie specjalistycznym. Carlo Rossi, El Sol czy inne Liebfraumilch radzę omijać szerokim łukiem.

janeczka

28.07.2017 18:36

Ja myślę, że jeśli ktoś lubi wino to taki prezent jest jak najbardziej ok. Ja osobiście nie lubię, więc bym nie była zadowolona.

Anulkaa

07.06.2017 09:42

Ja uwielbiam wina z nutą truskawek.

Ullussia

06.06.2017 16:46

Ostatnio zgłebiałam ten temat i mam kilka wniosków:
1. nie wybierajmy wina, które można dostać w kazdym lepszym sklepie
2. nie trzeba się bać sklepów specjalistycznych - tam tez czesto mają ciekawe pozycje do 30zł - ja zaczynałam od sklepów internetowych bo nie znam sie na winie i bałam sie konfrontacji ze sprzedawcą , który bedize na mnie patrzył jak na ,,gorszego"
3. czytałam opinie kleintów po opisami win - wole wiedziec co smakuje kleintom a nie co poelca sklep
4.Co wybieram?:
Białe: u mnie zawsze sprawdza się tu Nowa Zelandia - koszt ok 50 zł za butelkę ale obdarowani zawsze chwalą :)
Dobrym pomysłem jest tez jakaś niedroga hiszpańska cava (będzie bardziej wyszukana niż wszechobecne prosecco)
czerwone: kiedyś znalazłam wino uniwersalne w cenie ok 40zł: bardzo delikatne z mega butlą (masywna, ciemna, elegancka) cos z nazwą conte (z czerwona etykietą) - będę szukać przed świętami.
Dla osób starszych kupuje porto lub włoskie wina mszalne :) - mają duże butelki a wszystkie ,,wujki" sa zachwyceni :)

Jak mamy większy budżet możemy wybrac też zestaw 2 win lub kupić prawdziwego szampana - koszt ok 200zł. To propozycja bardziej na jakas okrągła rocznice lub w podziękowaniu za duuużą przysługę :)
P.s. nie wybierajcie moeta - jest mega drogi i smak wcale nie powala

AnkaG

06.06.2017 15:55

Carlo Rossi to komercha, raczej podoba się osobom, które nie mają żadnego pojęcia o winku <3

Panna_Migotka

28.04.2017 09:42

Ja także nie rozumiem fenomenu Carlo Rossi. Dla mnie jest za słabe wino, którym (przepraszam, że to piszę, bo nie jestem znawcą) zachwycają się osoby, które nigdy nie piły lepszego wina. Też kiedyś często je kupowałam, w ogólniaku i na studiach, ale teraz mam innych faworytów w podobnej półce cenowej : )

karo211

28.04.2017 08:43

Według mnie uniwersalnym jest półsłodkie. Akurat Carlo Rossi znam dosyć dobrze, w wielu odmianach i muszę powiedzieć, że w tym przedziale cenowym można kupić coś znacznie lepszego. Dużo bardziej smakuje mi tańsze Cote, a z ciut droższych zdecydowanie polecam El Sol :) Warto też odwiedzać winiarnie, kiedyś kupiłam fantastyczne białe wino za 33 złote - akurat na prezent. Siostra bardzo chwaliła ;)

Kawa-kawa_pl

24.03.2017 09:23

Witam Wszystkich Użytkowników na forum :) Akurat jeżeli chodzi o wino na prezent, to uważam ze neutralnym wyborem będzie słodkie lub ewentualnie półsłodkie, bo masz niemal pewność iż każdemu przypadnie do gustu, czego nie można napisać o wytrawnym. Carlo Rossi mi osobiście nie smakuje, lepiej postawić na inną markę, o bogatszym smaku.

rzviro

21.03.2017 01:11

@Januszek1980, idź spamować gdzie indziej.

Januszek1980

20.03.2017 09:34

Z wina to polecam Carlo Rossi http://www.powiekszanie-potencja.pl

igagotuje

31.01.2017 15:15

Dokąłdnie, nie ma jednej słusznej odpowiedzi, z całą pewnością to dobry prezent, pod warunkiem, że będzie to dobre wino. Ale jakie? To już zależy tylko od gustu osoby, którą chcesz obdarować. Akurat w przypadku win gusta są bardzo różne i trudno o nich dyskutować. To, co dla jednego będzie wspaniałe, dla innego będzie nie do wypicia.

GastroSklep_pl

18.01.2017 18:10

A do jakiej kwoty chcesz kupić wino oraz jako gatunek: słodkie, wytrawne czy półsłodkie? Podaj więcej szczegółów i postaramy się pomóc, doradzić Dobrym prezentem będą też inne akcesoria kuchenne, które znajdziesz na www.GastroSklep.pl

agamemnon91

16.12.2016 10:37

Hej, jakie wino polecacie jako prezent? :)