Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

Meble z Ikei >

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym...

Katulla, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29953
najnowszy wpis: 19.10.2017 17:28

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Szybkie jedzenie

kipson

23.06.2017 09:00

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Sam sobie faktycznie od jakiegoś czasu testuję różne dania. Kanapki robię sobie jak rzeczywiście nie mam pomysłu na coś konkretniejszego.
Polecam ten przepis:
www.przepisy.pl/przepis/kurczak-z-cukinia

Przypadkiem natknąłem się na niego w sieci i okazalo się bardzo smaczne.Danie jest proste i drugiego dnia smakuje tak samo dobrze.

zdrowitka

24.04.2017 14:29

Mam podobnie. Nie mam ochoty na siedzenie cały dzień na kanapkach ponieważ kanapki w końcu mogą się znudzić. Tak wiec:
zamawiamy sobie czasami pizzę ze wspólpracownikami w robocie ale rczej przy tak małej przerwie jak u Ciebie to odpada
dzien wcześniej gotję sobie ryż z kurczakiem
ewentualnie biorę sobie jakieś danie gotowe. Ale nie żadne zupki chińskie ale takie prawdziwe polskie zupki bez zadnych wzmacniaczy smaku czy barwników. Pycha zupki ma Profi:
http://profi.com.pl/zupy/#zupy-gotowe

kipson

20.04.2017 09:51

Słuchajcie a jakie dania zabieracie ze soba do pracy? Takie które można byloby bez problemu szybko sobie w pracy odgrzać? I od razu zjeść? Mam krótką przerwę, która trwa zaledwie 10-15 minut i po prostu nie mam czasu na robienie sobie kanapek na miejscu No i jak pracuję 12 godzin to jednak przydałoby się zjeść coś konkretnego :)

kasiatoja

20.02.2015 16:38

Składniki
2saszetki ryzu
kostka bulionowa
dowolne warzywa
moga byc pieczarki
piers z kurczaka lub kielbaska
Szybkie danie obiadowe z ryzem
wsypac ryz do garnka,pokryc woda,wrzucic kostke rosolowa(w czasie gotowania,stopniowo dolewac wody tak aby ryz byl caly czas nia pokryty)Gdy ryz bedzie juz prawie dobry dodac podsmazona piers lub kielbaske i pieczarki.
Dodac warzywa(zalecana duza ilosc)
Ja dalam mieszanke warzywna z Hortexu-z brokulami i kalafiorem
podduscic do miekkosci ,dosolic popieprzyc i danie jest gotowe

lifaceeek

17.02.2015 16:57

Osobiście kocham gotować i uwielbiam dobre przepisy, najlepszy przepis mojego życia znalazłem na http://www.smakujemyzycie.pl/ niesamowite wietnamskie danie, niebo w gębie !

Hestia Q-34

06.04.2011 19:57

Dla zabieganych cos na slodko.
Opakowanie piernika w proszku.Dalej postepowac wg przepisu na opakowaniu.
Gotowa masa napelniac papilotki i do kazdej wcisnac kawalek sera plesniowego.
20 min w 180st

Dorris

06.04.2011 15:06

Ja polecam gotowe dania firmy "SYS" - szczególnie zupy i dania babci Zosi.
Ostatnio kupiłam ryż z warzywami tej firmy, podsmażyłam na patelni kawałki kurczaka i dodałam do ryżu. W 15 min. miałam gotowe danie:)

Matyldap

21.03.2011 13:34

no i to nie tylko jeden, zrobiła również Krem z pieczonej papryki tylko moim zdaniem smakuje lepiej jak do kremu doda się dwie łyżki dobrej jakości octu balsamicznego, wzbogaca smak ;)

hester83

19.03.2011 17:23

Bardzo się cieszę że strona się podoba, a zwłaszcza z tego że wypróbowane przepisy przypadły do gustu :)

http://www.kulinarnawyspa.pl

Matyldap

17.03.2011 14:08

hester83 świetna strona! Dzisiaj do pracy zrobiłam sobie omleta z pomidorami, o rany jakie to było dobre, zmodyfikowałam trochę przepis dodając do omleta parmezan (polecam) no i byłam wielce zaskoczona gdy się okazało że omlet z mikrofali smakuje bardzo dobrze:) fajnie że jest tyle informacji na tej stronie http://www.kulinarnawyspa.pl !!

AnnaKotecka możesz podać przepis na tortillę?? Jeśli chodzi o takie danka to ja uwielbiam odświeżać zakupioną salsę pomidorową wyrajając do niej świeże pomidory i kolendrę, efekt rewelacyjny, myślę że dobrze by pasowała z daniem twojej koleżanki:)

AnnaKotecka

09.03.2011 20:09

hester83 - dzięki za stronkę :) zrobiłam sobie pomidory nadziewane avocado i mozarellą - palce lizać. Podzieliłam się z koleżanką z pracy :) miałyśmy super ucztę. Za pomidora dostałam od niej tortillę z zółtym serem i Balbinką - taka paróweczka dla dzieci.

Było pysznie, mimo, że podgrzane w służbowej mikrofali ;)))

hester83

03.03.2011 18:20

Sałatki na bazie ryżu bądź makaronu z ulubionymi warzywami, można do nich dodawać mięso z pieczonego kurczaka.

http://www.kulinarnawyspa.pl

AnnaKotecka

03.03.2011 17:23

Jeżeli lubisz bardziej konkretne jedzenie, to polecam na zimno salatkę z kuskusu, tuńczykiem, piklami i wedle uznania drobno pokrojona papryka, rozdrobnione włoskie orzechy. Taka ryba nie śmierdzi i na pewno nikomu nie będziesz przeszkadzać.

Ja robię sobie takie coś, bardzo mi smakuje. Jak nie mam czasu wieczorem, to niestety kończę w sklepie i wtedy na szybko jakiś jogurt z muesli kupuję, albo kiełbaski do pogryzienia. Lubie też paróweczki dla dzieci, bo są zdrowsze od tych zwykłych i "czyste w swoim składzie"

anulka7

03.03.2011 13:42

Wiadmo,ze danie z mikrofali nigdy nie będzie już takie same jak danie prosto z garnka czy patelni ale myslę,ze podgrzewany kurczak jest ok,gorzej np z ziemniakami jakimiś bo są suche strasznie

Matyldap

03.03.2011 13:19

Generalnie lubię jeść praktycznie wszystko. Jedyne czego specjalnie nie chciałabym przynosić do pracy to produkty, które mają swój specyficzny zapach (ryby, jajka itp.), pracuję w dosyć małej firmie....

Generalnie myślałam o rzeczach, które mogę przygotować w domu i zabrać do pracy, ale jak macie jakieś propozycje dań, które mogłabym zrobić już na miejscu to bardzo chętnie!:) Generalnie w pracy mam nóż, deskę i mikrofalówkę :)

Kanapki zawsze się sprawdzają, tylko ja je zawsze jem na śniadania... dlatego szukam jakiś innych inspiracji :)

Myszsza "kawałek kurczaka zgrillowany na patelni, do tego trochę warzyw. Sos z jogurtu i ziół."-> myślisz że takie danko było by dobre z mikrofali?

anulka7

02.03.2011 21:14

ja nie pracuję ale zawsze nawet do szkoły to pamiętam,ze uwielbiałam kolorowe bułeczki z sałatą,pomidorkiem,rzodkiewką,szyneczką,jajkiem itd o wiele bardziej smakowite niż zwykłe z szynką,no albo sałatkę można sobie wziąść zależy gdzie pracujesz i co masz na wyposażeniu mój mąż np jest przedstawicielem handlowym i nie ma możliwości zjeść chociażby sałatki:(więc zazwyczaj kończy się albo na kanapkach albo n fast foodach:(

myszsza

02.03.2011 20:45

Do pracy to lubię zabrać danko prawie obiadowe: kawałek kurczaka zgrillowany na patelni, do tego trochę warzyw. Sos z jogurtu i ziół. Jem na zimno, albo podgrzewam w kombiwarze - mamy na wyposażeniu pracowej kuchni.

AnnaKotecka

02.03.2011 15:53

O - fajny temat :)
Mam ten sam problem - za duzo kasy na jedzenie wydaje.... :(

Dlatego zaczęłam zabierać ze soba smakołyki do biura.
Najczęściej jest to jogurt z muesli, sałatka albo coś szybkiego mięsnego.

Jaogurt z muesli sama komponujesz. Sałatka to najczęściej mozarella z pomidorem-tez nie wymaga duzo zachodu i nie musisz jej podgrzewać :) co do mięska to lubię jakiegoś indyka. Wtedy go podgrzewam. Na zimno jem kiełbaskę pieprzową lub parówkę - dobry zastrzyk energii bez straty czasu :)

marghe

02.03.2011 13:59

Rozumiem, że mają to być dania, które będsziesz przygotowywać w domu i zabierać do pracy?
Co lubisz jeść?

Matyldap

02.03.2011 13:23

Hej znacie jakieś przepisy na szybkie danie? najchętniej takie na mniej niż 15 minut roboty. Ostatnio nacięłam się na tym że strasznie dużo pieniędzy wydajne na lunche w pracy i chciała bym zacząć sobie robić jakieś przekąski, macie jakieś pomysły??