Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

Meble z Ikei >

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym...

Katulla, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29953
najnowszy wpis: 19.10.2017 17:28

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Produkty poszukiwane

FORUM kuchnia+ rzodkiewki

fela_

11.04.2017 12:26

Odświeżam temat, bo myslę, że warto promować dobrych dostawców warzyw, tym bardziej, że obecnie cieżko jest znaleźć sprawdzone osoby. Sama czy to rzodkiew, chrzan czy to inne świeże warzywa kupuję od firmy Rogowski. Prowadzę własny sklepik i zarówno ja, jak i moi klienci jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Tu link dla zainteresowanych z najnowszą ofertą, czyli pastą pesto :) : http://rogowski.net.pl/portfolio_item/pasta-pesto/

jacek1f

11.08.2011 13:58

a ja moge szczerze polecic warszawiakom, osobiscie sprawdzone warzywa od Pana Warzywko - raz w tygodniu wesrody na Zakroczymskiej pod Forteca sie rozstawia - marzenie!
karczochy, kwiaty cukinii, 4 rodzaje dyn, 5 pomidorow, ziola w peczkach, rukola i inne na wage - wszytsko rano zrywane. Od g 12 do 18-19...

Raj.

Grillcenter_pl

11.08.2011 13:47

W tym co piszesz jest sporo racji,zdecydowanie najlepiej jest mieć swoją własną działkę i na niej warzywa. Wtedy jest to bardzo ekologiczne i zdrowe,sama mam niewielki ogródek,wiec coś o tym wiem.

dream27

09.08.2011 17:46

Teraz ciężko o dobre warzywa. Ja mam na to sposób - własna działeczka. Mam taką malutką. Pracy trochę jest ale później jaki smak... ;)

Ola_D

13.05.2011 10:05

kamil napisał 12.05.2011 14:24:
Ryneczki owszem, ale tylko wtedy, gdy kupujemy od sprzedawcy do którego mamy pełne zaufanie i wiemy, skąd pochodzi towar. Bo często na targach są zwykli oszuści, którzy biorą towar z makro, a pieprzą, że go mają z działki. Bo umówmy się, nie można mieć działki i przez 4-5 miesięcy sezonu, codziennie sprzedawać 100 pęczków rzodkiewek, szczypiorku, cebuli, botwiny, sałaty etc...
Dlatego trzeba patrzeć, od kogo się kupuje.
Jak ma kilka pęczków rzodkiewek, a do tego wszystkie krzywe i zdarza się robaczywa - to można brać.
Albo wczoraj miał pyszną małą cukinię, ale jutro już nie, bo nie zdążyła wyrosnąć. Nie zawsze należy słuchać tego, co mówi sprzedawca, trochę też trzeba patrzeć i się zastanawiać, czy babuleńka w chustce na zydelku faktycznie ma szanse hodować tyle kur, żeby co tydzień sprzedawać sterty równiutkich, jednokolorowych jajek.

kamil

12.05.2011 14:24

z tymi rynkami to też spokojnie. W Polsce jakieś 90 procent płodów rolnych trafiających na rynek, pochodzi od 20 procent gospodarstw rolnych. Często jest więc tak, że jałbko ze sklepu i handlarza z rynku, albo osiedlowego warzywniaka pochodzą dokładnie od tego samego dostawcy.
Ryneczki owszem, ale tylko wtedy, gdy kupujemy od sprzedawcy do którego mamy pełne zaufanie i wiemy, skąd pochodzi towar. Bo często na targach są zwykli oszuści, którzy biorą towar z makro, a pieprzą, że go mają z działki. Bo umówmy się, nie można mieć działki i przez 4-5 miesięcy sezonu, codziennie sprzedawać 100 pęczków rzodkiewek, szczypiorku, cebuli, botwiny, sałaty etc...

anulka7

12.05.2011 10:40

teraz ogólnie ciężko o dobre prawdziwe nowalijki:(ostanio mi się udało nazbierać w lesie szczawiu i jak zrobiłam na nim zupę to była przepyszna i mocno kwaśna wcześniej robiłam z kupnego o wielkich liściach i kwasu ani grama tam nie czułam:(

czushka

12.05.2011 09:07

Warzywa kupuję tylko na bazarkach:) Ja ma po prostu wrażenie że od kilku lat jest hodowana jakaś inna odmiana rzodkiewki o smaku rzepy. Ale spróbuję na tych "jednodniowych" jak już będą (i bazarki i rzodkiewki:) Bo bardzo tęsknię za tym pieczeniem języka. Dzięki

Ola_D

11.05.2011 12:54

Na bazarze Szembeka? W Falenicy?
Czy innych im podobnych bazarach?
Bo raczej na pewno nie w sklepie, a tym bardziej w supermarkecie.
Teraz będą powstawać bazary "jednodniowe" - nawet na placu Bankowym - gdzie mają być sprzedawane m.in. "produkty z działek" - może tam?
Albo np. na minibazarku przy metrze Wilanowska - tam też jest kilka stoisk, gdzie pomniejsi hodowcy sprzedają to, co sami wyhodowali.

czushka

10.05.2011 22:24

No fakt:) Przegapiłam dość istotną informację. Warszawa

paroofek

10.05.2011 12:56

Na targu w mojej okolicy są.

A tak na serio, to łatwiej będzie pomóc jeśli napiszesz gdzie mieszkasz. Nawet podając sieć sklepów, inne rzodkiewki będą w almie w Gdańsku a inne w Krakowie.

czushka

10.05.2011 11:53

Nie wiem czy tez tak macie ale ja od długiego czasu nie mogę nigdzie kupić rzodkiewek.
Mówię o prawdziwych piekących a nie tych bezsmakowych. Czy ktoś może zna miejsce gdzie można takie kupić?
Pozdrawiam