Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27177 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wydajemy przyjęcie

FORUM kuchnia+ Przyjęcie w stylu meksykańskim

Blanka

06.06.2011 14:33

Genialny pomysł! Jako, że uwielbiam kuchnię meksykańską i w ogóle ostre przyprawy chętnie przyrządzę taką imprezę! Akurat na weekend ma przyjechać do mnie paru znajomych. Sama umiem zrobić tortille i chili con carne, ale resztę to będę musiała chyba zamówić z restauracji. Ostatnio zamawiałam trochę chińskich potraw z smakuje.pl i byłam naprawdę zadowolona, bo gościom smakowało, a obawiałam się, że będą same zupki z paczki i gotowe makarony.

Arczi

19.07.2009 11:10

Jak dla mnie obowiązkowy na przyjęciu meksykańskim jest obfity bufet dodatków, takich jak sosy, warzywa itp., które goście sami sobie komponują na swoich quesadillas, czy tacos. W ten sposób pałaszując np. 3 taco, można sobie każde rzyrządzić inaczej, ale też samemu dozować poziom ostrości (nie każdy ma miedziane podniebienie ;) )

funkyfood

19.03.2009 00:12

smaczności:)

czaja

18.03.2009 23:07

funkyfood dzięki bardzo:) przepisy smakowite

funkyfood

17.03.2009 18:47

- na patyku: kawałki grillowanej piersi indyka marynowanej w soku z limonki, utytłane w rozpuszczonej gorzkiej czekoladzie, sypnięte suszonym habanero i prażonym sezamem.

- sałatka z czarnej fasoli, pomarańczy, czerwonej cebuli, pomidorów (bez skórki i pestek), chilli serrano i kolendry.
(dobrze podać ją w chrupiących taco)

- pikantne pikle z marchewki (kawałki marchewki podsmaża się na oliwie, zalewa octem winnym, dodaje cukier, sól i papryczki jalapenos, całość redukuje się i studzi)

jacek1f

04.03.2009 10:50

nie znam mniej popularnych, ale te sztandary i symbole:
chili con carne, ale to duze jedzenie...
- diabelskie ziemniaczki
- fajitas, czyli fasole rozne pikantne
- no - guacamole z avocado - wiadomo, ze musi byc do smaroawnia toprtilli lub jao dip do kurczaczkow...
- enchilladas, czyli po prostunalesniki:-) ale za to z ostrym farszem z miesa mielonego z papryka i cebula, albo z serem.
- tortille z serem zoltym...
- na deser czekolada meksykanska, czyli rozpuszczona czekolada pokruszona w mleku i smietance na koniec z dodatkirm cynamonu, i chili szczypty. do malych filizanek, mmmm.

czaja

03.03.2009 23:19

tapas napewno i desperados...
a może Jacku znasz jeszcze coś mniej popularnego do jedzonka:?

jacek1f

03.03.2009 22:32

cytryna i sól:-) ..
żarowałem, wiadomo.

Troche tapas
i na pewno nachos z salsami dwoma-trzema.
I najprosciej to nasmaż kurczaka w chili i zilach (piers krisz w paseczki i obtaczach i smazysz szybko, mocno..)
i do tego wrapów-tortilli do nakladania.

czaja

03.03.2009 17:47

planujemy zorganizować kolację z meksykańskim jedzonkiem aby móc napić się teqilli jak myslicie co najlepiej podać aby pasowało do teqilli i było oryginalne ?