Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

lampa loft >

można ledowe właśnie oświetlenie umieścić pod wiszącymi szafkami. Ładnie oświetlają blaty. Też...

klarcik, 16.12.2017 | czytaj dalej

Dom na sprzedaz >

Witam gdzie znajdę ofertę nieruchomości, interesują mnie między innymi domy na sprzedaż...

miamich, 15.12.2017 | czytaj dalej

David w Europie 5 >

moim zdaniem też nie pasuje ..

Wraa, 15.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2011, wpisów: 30165
najnowszy wpis: 16.12.2017 18:52

Mamy 27413 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Ulubione restauracje, puby, kawiarnie

FORUM kuchnia+ Poznań - coś dobrego??

patrycjajaroszynska1

22.11.2017 18:12

Potwierdzam słowa sorbettruskawkowy oraz Kasia34 :) Brocci, to miejsce gdzie można zjeść naprawdę świetną kuchnię włoską. A nie dawno otworzyli swój lokal także na Nowowiejskiego :)

patrycjajaroszynska1

22.11.2017 18:09

Potwierdzam słowa sorbettruskawkowy oraz Kasia34 :) Brocci, to miejsce gdzie można zjeść naprawdę świetną http://brocci.pl. A nie dawno otworzyli swój lokal także na Nowowiejskiego :)

sorbettruskawkowy

15.11.2017 00:51

Najlepsza poznańska pizza zdecydowanie w Brocci. Dobre włoskie skłądniki, dobrze wypieczone chrupiące ciasko, wyszukane kompozycje, pysznie po prostu , zobaczcie sobie w menu zresztą co na pizzy w Brocci można posmakowac, wariacje smakowe z wyższej półki BROCCI

sorbettruskawkowy

15.11.2017 00:49

BROCCI

majeczka31

18.01.2017 10:49

Mi smakuje pizza jaką wypiekają w Maxipizza Jak na sieć to mają rzeczywiście dobre jedzenie jakościowo. Świeżo, zdrowo i też porcje są takie, że można się naprawdę najeść nie wydając na to milionów. Duża pizza u nich to spokojnie na dwóch styka.

post edytowany 1 raz, ostatnio 18.01.2017 10:49

Aurelia Wrzesień

17.12.2016 12:55

Jeśli romantyczna kolacja to polecam Śródkę i restaurację Vine Bridge. Bardzo dobre jedzenie i pyszne wino. Dodatkowo wieczorem piękne tereny do spacerów. Szkoda, że to nie wiosna, bo mogłabyś zjeść kolację na moście Jordana - robi wrażenie. Mój chłopak oświadczył mi się w tym miejscu, dlatego mogę polecić ze spokojną głową.

maryska18

12.11.2016 19:06

Widzę, że wątek dawno nie odwiedzany, ale planuje weekend w Poznaniu i zastanawiam się gdzie zabrać swojego faceta na randkę. Taki romantyczny weekend :) Czy polecicie jeszcze coś oprócz restauracji, które już się tutaj pojawiły?

amanda92

09.11.2015 00:25

Ja zwykle staram się jeść zdrowo i niedrogo, dla mnie to idealne połączenie. Jest to istotne o tyle, że jestem studentką, a jeżeli mogę gdzieś skorzystać...

to oczywiście korzystam, np. ze zniżek studenckich. Często bywam w Starym Browarze, więc tam też jadam. Dla mnie idealnym połączeniem tego o czym pisałam jest Express Marche, dokładnie ten znajdujący się w starej części, niedaleko McDonalda. Jeszcze jakiś czas temu był tam remont. Teraz znowu korzystam i na prawdę nigdy się nie zawiodłam, duży wybór, a wszystko świeże i niedrogie.

macq

19.08.2015 15:54

Widzę że temat zbiorczy, więc też dorzucę coś od siebie. Ostatnio miałem okazję jeść w Poznaniu w lokalu z pierogami, który nazywał się Pierogarka. Bardzo dobre jedzenie. Ja akurat miałem okazję zjeść pierogi z jabłkami i cynamonem, ale podają też inne potrawy. Muszę przyznać że dawno nie jadłem tak dobrych pierogów :) Jeszcze się odniosę do postu niżej. Pizzę wegańską można zamówić w Pizzerii Vesuvio.

Kasia34

16.07.2015 10:34

Ja zamówiłam ostatnio pizzę wegańską z Pizzerni Brocci i była przepyszna :). Gdzie jeszcze zamówię wegańską pizzę w Poznaniu?

Maniek138

28.05.2015 11:02

Ja często jadam w Szybkiej Pizzy. Bardzo duży wybór i rewelacyjne ciasto.:)

jagodkapoz

30.04.2015 10:20

ja jestem zachwycona Fiesta Del Vino. wreszcie porządny lokal w mojej dzielnicy i choć Górczyn daleko od centrum, to dla mnie akurat ;) przepyszne sałaty, dałam się nawet przekonać na mule i te wina... włoskie oczywisćie najlepsze!

Adadry

03.03.2015 13:20

ja uwielbiam dania z restauracji Hotelu MAX w Luboniu... mają tam świetne potrawy z kuchni polskiej i europejskiej. Pychota!

marylkaaa

02.02.2015 10:16

Ja ostatnio jestem zachwycona Pizzerią Frontiera przy poznańskim rynku. Niewielki lokal, mało włoski wystrój, ale jakie pyszne jedzenie. Nie powstydziłaby się takiego żadna pizzeria we Włoszech.

krzysiogotuje

22.01.2015 08:15

Ja też właśnie byłem w tej Piatto Bianco i naprawdę jest tam super, można posiedzieć ze znajomymi i atmosfera i jedzenie jest bardzo na plus. W Poznaniu to chyba jedne z lepszych miejsc jak nie najlepsze hah Jeszcze wtedy pamiętam, że byłem w takim hotelu polonez na marginesie i też było okej.

AgaPa

21.01.2015 10:08

ja polecam kuchnię w Hotelu Max w Luboniu, mają tam tak pyszne dania, że nawet nie potrafię zdecydować które jest moim ulubionym :)

Przypalacz

29.10.2014 18:36

kasia102 napisała 31.05.2014 13:52:
Polecam pizzerię Piatto Bianco. Mój numer jeden wśród pizzeri w Poznaniu. Na samą myśl o ich pizzy robię się głodna :) Stawiają na jakość, co sprawia, że ich pizza jest naprawdę wyjątkowa. Wystrój w lokalu jest klimatyczny, atmosfera przyjemna. A dowóz jest nawet do 4tej nad ranem.
Wszystko prawda, a wystrój bardzo w moim guście, jakby sprzyjał późnym godzinom otwarcia, bo im później, tym wnętrze robi się jeszcze bardziej klimatyczne. Fajnie to zostało pomyślane.

Nanako

25.10.2014 13:28

W Poznaniu fajnych miejsc nie brakuje. Widzę, że wśród wypowiadających się dominuje temat jakim jest Pizza.
To powiem tak zwolennikiem tego dania nie jestem, ale jest jedno miejsce w Poznaniu, gdzie pizze zamawiam bardzo często i jem ją ze smakiem lokal nazywa się Bistro Szyperska, a różnica polega na tym, że ich pizza jest prosto z pieca i ma naprawdę dość ciekawe walory smakowe. Dokładnie to chodzi mi o ten lokal http://bistroszyperska.pl/pizza_z_pieca.html jak nie byliście warto odwiedzić. Oczywiście lokal to nie jest tradycyjna pizzeria dlatego myślę, że każdy znajdzie, dla siebie ciekawe i smaczne danie.

klos

23.10.2014 11:55

Jeśli chodzi o Poznań to polecam Fresh Pizze. Mają chyba trzy knajpki w Poznaniu i trzeba przyznać, że jedzenie całkiem całkiem, a do tego mają też niskie ceny. Jeżeli chodzi o menu to mają dość duży wybór pizz (naprawdę smaczne), a do tego makarony i sałatki - czyli typowo włoskie jedzenie.

Szczerze polecam - Fresh Pizza - typowo włoska pizza!

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.10.2014 11:56

łasuszek

26.07.2014 23:35

A Literka z Kuferka - mówi Wam to coś? Dobre jedzonko mają, a do tego w przystępnych cenach. To jest blisko Uniwersytetu Medycznego, na Szpitalnej. Coś a'la bar, restauracja bufetowa.

W ofercie mają:

- zupy dnia,
- dania główne (obiadowe),
- Pizza Cavallo - pychotaaaaaa! Spróbujcie - bo to ich autorski przepis na pizzę z pieca w 30 rodzajach, na grubym albo cienkim cieście,
- śniadania,
- sałaty,
- desery,
- napoje

https://www.facebook.com/literkazkuferka - tu znajdziecie szczegółowe menu :)

kasia102

31.05.2014 13:52

Polecam pizzerię Piatto Bianco. Mój numer jeden wśród pizzeri w Poznaniu. Na samą myśl o ich pizzy robię się głodna :) Stawiają na jakość, co sprawia, że ich pizza jest naprawdę wyjątkowa. Wystrój w lokalu jest klimatyczny, atmosfera przyjemna. A dowóz jest nawet do 4tej nad ranem.

post edytowany 3 razy, ostatnio 31.05.2014 13:57

Kierczak

18.02.2014 12:17

Wie ktoś może czy w Poznaniu jest jakaś firma cateringowa dostarczająca obiady do biur firm ???

tkaniny specjalistyczne cordura
ocieplina bawełniana

post edytowany 2 razy, ostatnio 18.02.2014 12:19

Jedzszpinak

18.02.2014 12:13

Osobiście kocham wręcz cepeliny w U mnie czy u Ciebie
Karkówka też nie jest zła tam :D

Mirek474

08.02.2014 22:59

Osobiście uwielbiam pizze i jak narazie w poznaniu oprócz pizzy mojej mamy najbardziej mi smakowałam w Piatto Bianco. Bardzo urocza restauracja można naprawdę dobrze zjeść. Szczerze polecam. Jak ktoś by chciał ją odwiedzić to podam adres do ich strony internetowej www.piattobianco.pl Pozdrawiam.

post edytowany 3 razy, ostatnio 08.02.2014 23:01

Mikkaa

01.01.2014 20:26

Hi, I can recomend Italia restaurant in Hotel Wloski :) perfect for the Italian people but not only hahahha. They have delicious food, itaian cusine. I love pizza, and here is fantansic :) i like too sweets, tiramisu, panna cotta and apple cake :) Really nice place :)

JadamNaMieście

02.11.2013 14:37

Restauracja Italia w hotelu Włoskim <3. Mają wyśmienity wybór przystawek. MELANZANA SICILIANA, czyli przekładaniec z baklażana,pomidorów i karczchów to moja ulubiona. Ach, i karta win jest dla mnie zawsze wyzwaniem - niegdy nie wiem, co wybrać, a zawsze jestem spełniona. Polecam

pizzerinka

20.03.2013 12:51

Serdecznie polecam!!
http://www.pizza.w.poznaniu.pl/

post edytowany 1 raz, ostatnio 20.03.2013 12:51

Jakub23

29.11.2012 11:34

osobiście bardzo smakuje mi jedzenie z Italii..zazwyczaj dość długo czeka się za daniami ale warto..zamawiałem u nich już kilka dań ale najbardziej smakowało mi CARPACCIO DI SALMONE..uwielbiam łososia a te danie jest znakomicie przyrządzone:)

Detainee

28.11.2012 20:21

A ja bardzo lubię "U przyjaciół", wspaniałe miejsce jeżeli chodzi o posiłek.Świetne miejsce, jak chcę gdzieś wyskoczyć ze znajomymi.

Co do innych restauracji, to zgodzę się z przedmówcami w kwestii restauracji Italia. Mi również posiłki serwowane w tym miejscu przypadły do gustu, a że lubię włoską kuchnię, to stołuje się tam stosunkowo często.

Stasiu

12.11.2012 19:01

bardzo lubię jedzonko z restauracji italia..ostatnio trafiłem na wyśmienite capriccioso z łososia..restauracyjka jest miła i elegancka...raz na jakiś czas warto tam coś zjeść

post edytowany 1 raz, ostatnio 12.11.2012 19:01

Emilianka

11.09.2012 19:38

Ja polecam restauracjaitaliaPL. Naprawdę świetny klimat, dobre jedzenie. Mi jednak zależy na niskiej cenie, a ta w porównaniu do oferowanych rzeczy jest bardzo konkurencyjna

walecznyrosomak

10.02.2012 21:47

ja tam odwiedziłem ostatnio restauracje Italia. Było miło i wszystko było ładne, zwłaszcza moją uwagę przykuły sztućce. dawno nie widziałem tak imponującej zastawy stołowej. jedzenie wporzo bardzo włoskie. Można sobie obczaić pod tym linkiem restauracjaitalia.pl

post edytowany 1 raz, ostatnio 10.02.2012 21:49

wiesław30

14.11.2011 18:01

Ja z kolei byłem niedawno w restauracji Italia. Mają świetne ceny i dobre włoskie dania. Poza tym można sobie naprawdę dobrze pojeść :)

Firtixa

30.10.2011 11:55

A znacie może restaurację Gościniec Sucholeski pod Poznaniem? Podobno bardzo fajne klimatyczne miejsce i z dobrym jedzeniem, choć sama nie dotarłam jeszcze aż tak daleko. Ale jeśli znacie i polecicie to zaglądnę i tam ;-)

johny_jon

17.05.2011 10:03

Jak coś dobrego to tylko sushi:) W tym temacie polecam suszarnię Violet, gdyż rolki mają przewyborne;) Najlepszy klimat sushi w mieście, super jedzenie i obsługa:))) uży wybór i wszystko świeże, jak sushi to tylko tam!

supper

19.03.2011 01:20

Polecam wszystkim Pizza Brothers Poznań Tutaj krótki opis działalności ;)
Pizza Brothers to pizzeria i restauracja, założona przez dwóch Braci, których pasja i miłość do gotowania doprowadziła do powstania miejsca, które proponuje Państwu nie tylko wspaniałe Pizze, ale również pyszne Dania drobiowe, mięsne, rybne i egzotyczne, Makarony, Tortille/Kanapki, Gnocchi, Quesadille, Stromboli, wyśmienite dietetyczne Sałatki oraz Koktajle.

Pizza Brothers - Najlepsza Pizza w Poznaniu

Niespotykana, ale gruntownie przemyślana kombinacja kuchni polskiej, włoskiej, amerykańskiej, meksykańskiej i afrykańskiej gwarantuje bogactwo smaków i wrażeń. Zarówno kulinarni tradycjonaliści, jak i poszukiwacze nowych smaków znajdą w Pizza Brothers coś dla siebie.

Dla osób poszukujących unikatowych doznań kulinarnych przygotowaliśmy zestaw dan egzotycznych. W zaciszu swojego domu lub biura mogą Państwo spróbować potrawy z mięsa krokodyla, gazeli, strusia, zebry lub kangura, a na romantyczny wieczór we dwoje wybrać pyszne danie z raków w sosie winnym.

Nasi kucharze to mistrzowie w swoim fachu, którzy używając wyłącznie naturalnych i zdrowych składników przyrządzają potrawy z najwyższą starannością, wirtuozerią i co najważniejsze - z Sercem.

Personel Pizza Brothers zapewnia, że z zapałem będzie zabiegać o Państwa największe Zadowolenie.

Zresztą co tu będę dużo wklejał sami spróbujcie ;) Polecam Dania Egzotyczne ;)

smakuncia

03.02.2011 14:13

Niedawno byłam z chłopakiem w Starym naprawdę warto tam sie wybrać! Wystrój ciekawy, smaczne jedzenie i bardzo duży wybór pierogów z nietypowymi nadzieniami:)

kiszonyogorek

25.01.2011 16:37

ostatnio bylam w pierogarnii przy Starym Rynku. Bardzo spoko. Pierogi z roztopionym oscypkiem to jest to co tygryski lubią najbardziej ;)

sos

27.05.2010 14:35

Ja polecam Restauracje Madagaskar. Najlepiej zarezerwować wcześniej i oprosi ć o dekorację stolika. Zerknijcie jak to wygląda

Jedzenie smaczne, obsługa bardzo miła.

szefkuchni_polka

20.05.2010 13:20

sznyka z glancem jes spoko!

kiszonyogorek

18.05.2010 13:10

A ja fanom polskiego jadła i nie tylko polecam Oberżę Pod Dzwonkiem na Garbarach. Wyjątkowe jedzenie w przyjaznej atmosferze. Uwielbiam tam chodzić ze znajomymi!

jester

27.03.2010 15:44

Poznan..hmmmmm wloskie jedzenie to na bank Estella na Garbarach, takze wspomniane juz Papparazi:)Kuchnia grecka to Mykonos na Pl Wolnosci. Niestety nie polecam zadnej knajpki na plycie Starego Rynku-totalny przemial :(lepiej juz isc w ktoras z uliczek odchodzacych od Starego Rynku

funkyfood

17.03.2009 19:28

a na śniadanie kanapki i jajecznica w Rabarbarze na Strzeleckiej!!!!

Iguana1971

03.02.2009 23:49

a ja jestem załamany bo zamknięto najlepszą naleśnikarnie w tym układzie słonecznym w Starym Browarze, istna załamka :( a może ktoś wie gdzie ją przenieśli ? a dobre chińskie jedzonko jest tez w Browarze koło tej zamkniętej naleśnikarni :)

hajduczek1966

20.01.2009 02:24

A czy w wymienionych fajnych lokalach pożywi się równiez wegetarianin? Szczególnie zależy mi na wegeteriańskim sushi, nie wiem, czy w ogóle takie istnieje( tzn.także bez ryby)

Pout

30.12.2008 22:34

na tylach starego browaru, mala spadzista uliczka i swietne sushi :)

kookexpert

09.10.2008 20:41

Jeśli chcecie zjeść smacznie i nie zbankrutować to polecam Madagaskar. przy starym rynku chyba na wielkiej, na górze jest luźniejsza atmosfera ale ja wolę siedzieć na dole , klimatycznie , elegancko intymnie i naprawdę niedrogo ;)

yatsec

29.02.2008 10:55

Le Palais du Jardin przy Starym Rynku. Najlepsza piers z kaczki jaka dotąd jadłem (na zamowienie była naprawde "krwista"!)

poznanianka

25.06.2007 20:18

"taste Barcelona" to najlepsza restauracja w Starym Browarze szczerze polecam dania smaczne apetyczne a obsluga bardzo mila i wielkie dzieki dla szefa kuchni za "niebo w gębie":)

funkyfood

20.04.2007 20:46

Prawdziwy popis kreacji kulinarnej w stylu śródziemnomorskim - katalońskim , można znaleźć w Taste Barcelona w nowym Starym Browarze. Polecam szczerze mimo klimatu centum handlowego.

morderska

17.04.2007 14:09

W Poznaniu w rynku, jakiś czas temu była fantastyczna naleśnikarnia... mniam mniam... Podkoziołki? No chorerka... żebym to ja pamiętała.... Na wprost koziołków zresztą. Polecam. Jeśli nadal jest.

Kluska

01.04.2007 21:40

a najlepsze zapiekanki sa na Teatralce ( jeśli zaliczyć zapiekanke do posiłków :)

Kluska

01.04.2007 21:39

Z ankiety przeprowadzonej wśród moich znajomych resteuracja chińska Pekin cieszy się duzym powodzeniem, oczywiscie trzeba lubić taką kuchnię, bo jezeli ktoś nie lubi wynalazków albo kuchni azjatyckiej to na pewno mu sie tam nie spodoba. a mogę tylko dodać ze w nowootwartym China Barze na Ratajczaka nie ma nic specjalnego.

martoski

28.03.2007 23:03

Chciałabym wnieść tu nowy głos, niestety większość wymienionych miejsc jest miernych i kuchennie i stylistycznie. Z sushi zdecydowanie lepsza, ciekawsza jest Sakana na ul. Wodnej - można obserwować pracujących kucharzy i z nimi pogadać, pyszną i estetyczną kuchnię z nowymi trędami ma Fryga na Carnej Roli. Romantycznie i snobistycznie jest w maleńkim Corcovado na Wronieckiej czy w Cymesie na Woźnej.
No i polecam poznanskie kawiarnie, w których to coraz częściej naprawdę można dobrze zjeść.

JulkaSW

09.03.2007 07:29

No musze zareagować, ze wszystkich restauracji z kuchnią chińską to najgorzej wypada właśnie Restauracja Pekin przy Al.Marcionkowskiego.

Filip F xxx

25.01.2007 13:13

Bardzo dobre włoskie jedzenie jest w Valpolicella na ul. Wrocławskiej 7(blisko Kupca). Bardzo dobra staropolska kuchnia jest w Młyńskim Kole na Browarnej 7(polecam)

Tom601

07.01.2007 21:07

W Poznaniu polecam na Starym Rynku "Panama Bar", bardzo dobre jedzenie nigdy nie zawiedli. A jadłem tam już z kilkanaście razy.

Z Mekszykańskich najlepsza "Czerwone Sombrero" smaczne jedzenie i świetna bsługa w przeciwieństwie do "the Mexican" gdzie jedzenie jest smaczne ale obsługa FATALNA.

Włoską kuchnię polecam w Paparazzi niestety znajduje się w centrum handlowym King Cross więc na romantyczną kolację odpada.

Jeśli Sushi to w Sushi 77 na wożnej.

Kuchnia Chińska w Pekinie na al. Marcinkowskiego.

A jeśli kuchnia Polska to tylko w Hacjendzie, wyśmienita kaczka z pyzami i modrą kapustą.

Kucharz

20.12.2006 14:13

Jeśli chodzi o romantyczną kolację - to polecam restaurację Czerwony Fortepian na Wronieckiej (przy ratuszu), bardzo nastrojowo i jedzenie dobre, może być też Brovaria na starym rynku, ale osobiście uważam że lokal zbyt snobistyczny, nie ma w nim tego "czegoś", ale świetne miejsce na oficjalne spotkanie.

Może Sushi77 na Woźnej, świetne jedzonko; jest jeszcze jeden sushi bar, nie pamiętam nazwy, ale jest gdzieś na Wodnej, warto zajrzeć.

Ale nie ma chyba bardziej romantycznej kolacji jak ta przygotowana własnoręcznie, do tego butelka wina, świece ... i w zasadzie nie ma sensu czegoś szukać na mieście ;))

pab91

29.11.2006 19:10

Polecam Bażanciarnie na Starym Rynku ,myślę że to lokal nr 1 w Poznaniu

besis

12.11.2006 11:59

Kaczka w Hacjendzie (Morasko) i Estella na Garbarach (kuchnia włoska), poza tym niezbyt lubie jadać w restauracjach, zazwyczaj jestem rozczarowana, wolę swoją kuchnie ;-)

Kluska

10.11.2006 11:15

zadko jadam na mieście ale chętnie się dowiem gdzie warto się wybrać własnie w Poznaniu, cos np na romantyczną kolację we dwoje.
Osobiście mogę jedynie polecic Czerwone Sombrero (koło kina Apollo), niby kuchnia meksykańska ale znajdzie się coś równiez dla posiadaczy łagodnego podniebienia.POLECAM