Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ porzeczkowe szaleństwo

Chenia

29.05.2007 19:41

Admin trzyma rękę na pulsie ;-)

jacek1f

29.05.2007 15:26

Paulo! :-))) nie jestem dobry w cisatch, bo nie przepadam w ogole za slodkimi - ale dla innyych robie czasem:-)

Tarciuch, skubaniec, pleśniak, kruszon---- tyle nazw... Wybralem to, bo jak dasz owoce tez wyjdzie wspaniale:
PRZEPIS NA SKUBANIEC

Skubaniec, kruszaniec, zapleśniak - to bardzo smakowite ciasto ma wiele nazw, ale za to jeden właściwy przepis.

Składniki:

3 szkl. mąki pszennej
1 szkl. ckru pudru
5 jajek
1 kostka margaryny
2 łyżki śmietany
2 łyżki kakao
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
kwaskowy dżem lub przecier owocowy
Żółtka ucieramy z połową cukru, aż masa stanie się jasna, wtedy dodajemy śmietanę i dokładnie mieszamy. Dodajemy mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia i porządnie zagniatamy. Ciasto dzielimy na 3 części i do jednej dodajemy kakao. Wszystkie części wkładamy do worków i na pół godziny wkładamy do zamrażalki. Białka ubijamy na pianę i gdy jest już dość sztywna, dodajemy do niej połowę cukru pudru.

Gdy ciasto się schłodzi bierzemy jedną część i ścieramy na tarce o grubych oczkach, tak by zakryć całe dno blaszki. Na ciasto wykładamy dżem (można ewentualnie użyć świeżych owoców) i na wierz ścieramy ciemne ciasto kakaowe. Później smarujemy wszystko pianą z białek i na samą górę ścieramy ostatnią porcję jasnego ciasta.

Skubańca - kruszańca - zapleśnika pieczemy przez godzinę w temperaturze 120C.
................................ powodzenia i mam nadzieje ze o to chodzilo.............

paulmorel

29.05.2007 07:51

zwracam się do was z przeprosinami , odnośnie mojego błędu ale mam dyslekcje ,i nie jestem w stanie nad błędami non stop panować bo bede robił ich jeszcze więcej .jeszcze raz przepraszam.jacku lub cheniu jak byście mieli przepis , o którym nadmieniłem to prosze napiszcie .paulo

Chenia

28.05.2007 18:17

No właśnie już mnie wczoraj zmierziło, ale pomyślałam co się będę czepiać, może Admin poprawi orta w tytule...

jacek1f

28.05.2007 11:24

RZ....

poRZeczkami

paulmorel

27.05.2007 18:45

będąc dzieciakiem miałem okazje zajadać się pysznym ciastem z pożeczkami lub w 2-gim wykonaniu z wiśniami nazywal się tarciuch znany jest tez pod nazwą skubaniec .prosza was o dokładny przepis na to ciacho.