Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Czajnik >

Jaki czajnik polecacie? Elektryczny czy tradycyjny. Nie ukrywam że tradycyjne bardzo mi...

Wanda2017, 18.12.2017 | czytaj dalej

Przepisy na swieta >

Dla mnie w święta obowiązkowo musi być bigos i tradycyjna polska sałatka...

temptinglook, 17.12.2017 | czytaj dalej

Sieć nowych restauracji >

Z racji, że planuję otworzyć niebawem nową restaurację poszukuję ku temu lokale,...

Karpatk67a, 17.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2013, wpisów: 30168
najnowszy wpis: 18.12.2017 05:20

Mamy 27420 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Paweł Loroch jako lektor

ursi5

22.01.2013 10:03

Wytykanie sposobu mówienia jest nieeleganckie w stosunku do osoby anonimowej, natomiast co do profesjonalisty mamy już jakieś wymagania. Abstrahuję tu od osoby P. Lorocha. Takie wymagania mamy w stosunku do wszystkich osób zajmujących się profesją narratora. Pięknym przykładem jest Krystyna Czubówna.

wachtel

21.01.2013 11:09

Bez dwóch zdań Paweł jest osobowością. Jest fascynatem kulinarnym i posiada na pewno niezbędną wiedzę, którą ciągle poszerza. Miałem ostatnio okazję poznać go osobiście i stwierdzam, że to człowiek o wysokiej kulturze osobistej i cały czas wokół niego był wianuszek ludzi z którymi chętnie rozmawia.
Wytykanie mu ,,sposobu" mówienia i dykcji jest po prostu niesmaczne i nieeleganckie. Ale my Polacy zawsze byliśmy kąśliwi i widać, że na tym forum również tej kąśliwości nie brakuje.

Loroch jest ok.

kaktus

09.01.2013 10:51

A ja lubię Kuchnię+ m.in. za to, że jest tu pan Paweł Loroch. Musicie być bardzo drażliwi, jeśli ktoś zupełnie sympatyczny, a przy tym inteligentny aż tak wam zawadza, dlatego że ma swoisty sposób mówienia, przy czym warto zauważyć, że polszczyzną mówi ładną, a swoisty sposób mówienia ma każdy. Co do wymowy obcych nazwisk, to też nie trzeba przesadzać z rozgorączkowaniem, błędy można poprawić i już.

rozczarowanie

09.01.2013 00:50

Wielkie rozczarowanie.
Od kilku dni na antenie kuchni+ widizmy i niestety słyszymy zapowiedź programu "Top Chef All Stars". Wówczas za każdem razem czuję jakby ktoś uderzał mnie młotkiem w głowę i wołał: tak, w tej stacji również pracują amatorzy!
O co chodzi? Uważam, że zadaniem lektora jest poprawne wypowiedzenie tekstu (zwykle 2-3 zdania) do krotkiego filmiku. Lektor nie musi być specjalistą tematu, na który się wypowada, jednakże kiedy mamy do czynienia z sytuacją, w której lektor jest postrzegany jako "znawca" kulinarny, w krótkiej zapowiedzi wymawia niepoprawnie nazwisko jednego z najbardziej znanych szefów kuchni, którzy od lat regularnie pojawiają sie właśnie na antenie kuchni+, robi sie słabo. Zamiast (zapis fonetyczny) "Tom Kolikkio" słyszymy "Tom Koliczio" ! To jest WSTYD!!!
Dla mnie jest to po prostu żenada i amatorsczyzna. Jakie mogą być tego powody?
Jednym z nich może być taki,że dyrektor techniczny nie ma pojęcia co się dzieje w dziale i nie kontroluje swoich podwładnych, którzy to wykonują swoją pracę w systemie "na odwal". Niestety jednak pierwszą myślą, która przyszła mi do głowy, było to,że pan lektor-specjalista nie ma najmniejszego pojęcia o kim mówi. Można tej osoby nie znać, ale wystarczy obejrzeć choć jeden odcinek i już się wie kto jak się nazywa. Czy zatem Pan Loroch nie obejrzal ani jednego docinka i nigdy o Tomie Colicchio nie słyszał?
Nie oczekuję od lektora by był poliglotą i wiedział jak należy wymówić każde słowo w każdym obcym języku , ale skoro okazuje się że jest pełnym ignorantem, to może zatrudnijcie jakiegoś korektora, hm?
Nie jest to jedyny przykład coraz częściej popełnianych błędów. Jest to dowód na to,że tłumacz nie zna zgadnienia, nad którym pracuje. Passiflora? Kto je w Polsce passiflorę? Hm, przypuszczam,że niewielu ale marakuję już więcej, a przecież to jest to samo...
Proszę Państwa, trochę szacunku do ludzi, którzy was oglądają, bo to od nich zależy oglądalnosć stacji a jeśli wyniki będą złe, to nie bedzie reklamodawców a bez nich zpewne będą cięcia personalne. Czasem niestety trzeba pomyśleć.
Nie on pierwszy i nie ostatni. Przykładów naszych rodzimych wielkich znawców światowej kuchni można mnożyć , np Pani Gessler, która okrutnie kaleczy podstawowe zwroty w języku angielskim a wszechobecne włskie tosty bruschetta nazywa bruszczettą...
Pytam się tylko, dlaczego ktoś kto robi coś źle, wciąż to robi? Kto mu na to pozwala?Czy to przerost ego czy po prostu skrajna głupota? Na szczęście dla nas jest to wolny wybór a zmiana kanału w pilocie zajmie jakieś pół sekundy. Pól sekundy, które dla Was , droga Stacjo, może trwaś wiecznie.

reader1

10.08.2011 15:54

Dyskusja na temat "być albo nie być" Pawła Lorocha trwa już ponad 8 m-cy i nic z tego nie wynika.Wniosek,że opinia widzów nic nie znaczy.Nie lałabym łez gdyby znikł z anteny.

Amen :P święte słowa...

AMA

05.08.2011 18:38

Dyskusja na temat "być albo nie być" Pawła Lorocha trwa już ponad 8 m-cy i nic z tego nie wynika.Wniosek,że opinia widzów nic nie znaczy.Nie lałabym łez gdyby znikł z anteny.

slawek7

05.08.2011 12:11

Przecież dobrze wiecie Państwo że nic nikt nie zrobie, bo pewnie albo cena wynagrodzenie miało wpływ na obecność albo nikt nie chciał i padło jak padło.
Poz tym, czy nikt z Was nie zwrócil uwagi na to że i tak nie słucha się tu głosu "ludu".
Tyle było krzyku i narzekania na wymowe koncówek (ą, ę itd.) u pewnych prowadzących i co...?
I nic, jest jeszcze gorzej. Jakby ktoś z redakcji powiedział, ża musi tak zostać bo wcześniej zostało tak nagrane i przyznali by sie sami, że jest to sztuczne, to pewnie każdy by zrozumiał i byłoby to uczciwe, a tak to są nastepni z wrażenie jest takie że wiedzą lepiej.
Więc szkoda narzekać. Dobrze że jeszcze nikt nie powiedział, aby zmienic program jak się nie podoba, bo to dopiero byłaby arogancja.

reader1

04.08.2011 13:22

zróbcie coś z Pawłęm Lorochem, dajcie mu program albo co byle tylko nie zapowiadał!!!!

bakłażan

26.06.2011 14:57

Zdecydowanie nie dla tego Pana. Absolutnie nie chcę go obrażać, bo głos każdy ma jaki ma i sposobu mówienia też tak łatwo zmienić się nie da. Ale też absolutnie nie chciałbym słyszeć go w roli lektora. Bardzo nie lubię, gdy lektor rozprasza moją uwagę i nie stanowi tylko tła. A od słuchania tego Pana niestety cierpnie mi skóra, bolą zęby i nie mogę skoncentrować się na programie lub zapowiedzi. Zdecydowanie wolałbym bardziej "neutralny" głos...

bass1968

08.05.2011 14:14

Pawel jest swietny ! ma specyficzny sposob narracji, swietnie prowadzi ugotowani ... luzik wiara :)

Gonzo

07.05.2011 18:38

Ja też zmieniam kanał, kiedy słyszę irytujący głos p.P. Lorocha i zastanawiam się czy bycie irytującym nie jest aby zaletą w mediach, w myśl zasady nie ważne czy dobrze czy źle byleby o nas mówili

reader1

07.05.2011 17:51

k.tyczynski -
tylko dlaczego mam się przyzwyczaić do czegoś co mnie drażni?
a w dodatku pominąłeś początek - robi błędy. Nie każdy MUSI pracować w telewizji czy radiu - jedni mają to "coś" inni nie

mag

05.05.2011 15:53

Na początku trochę mnie drażnił. Ale teraz się przyzwyczaiłam i cieszę się z tej odmiany. Polubiłam nowego lektora :)

paroofek

01.05.2011 12:31

marghe napisała 28.04.2011 10:42:
Ja nie rozumiem PO CO zmieniono lektora. Zwłaszcza, że do poprzedniego (poprzedniej) nie było zastrzeżeń
Może Lorochowi zaświeciły pustki w portfelu i kumple z kuchnia.tv kopsnęli mu robótkę żeby nie przymierał głodem na sucharach.

k.tyczynski

29.04.2011 22:36

reader1 napisała 27.04.2011 10:13:
ale widać ma mocną pozycję bo mimo protestów widzów jakoś go nie zmieniają, widać opinia widzów wiele warta nie jest, szkoda
opinia widzów nie składa się wyłącznie z opinii zamieszczanych na forum, tutaj wypowiada się tylko pewien % z ogólnej puli widzów, więc nie rozumiem takiego sformułowania... a Loroch jak Loroch, wystarczy się przyzwyczaić, nie róbmy z tego nie wiadomo co, przecież co innego jest założeniem programu Kuchnia,tv, na pewno nie jest to spór o jakiegoś lektora...
Ja rozumiem, że czujesz się lepszy, bo nie jesteś w telewizji i nie osiągnąłeś jakiejś swojej ambicji, ale to nie powód, żeby rzucać jakieś fałszywe oskarżenia, nie pokryte żadnymi powodami :D

Naranja

28.04.2011 13:08

Rzeczywiście trochę odwraca uwagę, ale nie aż tak, żeby przeszkadzał.

marghe

28.04.2011 10:42

anulka7 napisała 27.04.2011 13:37:
myślę,ze większość przesadza przecież to tylko lektor który zapowiada programy,mnie np dobija dużo aktorów czy dziennikarzy np ddtvn i co z tego powodu mam nie oglądać tego programy bez przesady
Ja nie rozumiem PO CO zmieniono lektora. Zwłaszcza, że do poprzedniego (poprzedniej) nie było zastrzeżeń

ursi5

27.04.2011 14:52

Lektor nie powinien odwracać uwagi telewidza od oglądanego programu. W przypadku P.Lorocha niestety tak jest i to powoduje tyle emocji.

anulka7

27.04.2011 13:37

myślę,ze większość przesadza przecież to tylko lektor który zapowiada programy,mnie np dobija dużo aktorów czy dziennikarzy np ddtvn i co z tego powodu mam nie oglądać tego programy bez przesady

reader1

27.04.2011 10:13

przede wszystkim robi wszelkie błędy wymowy typu robioł itp do tego maniera i akcentowanie - ale widać ma mocną pozycję bo mimo protestów widzów jakoś go nie zmieniają, widać opinia widzów wiele warta nie jest, szkoda

anulka7

26.04.2011 22:39

mi akurat on nie przeszkadza i nie działa na nerwy tak jak Pani z koszer wrrr wczoraj wieczorem usnełam przy jej gadaniu tragedia nie dość,ze mówi jak z innej planety to do tego się powtarza strasznie ja nie mam cierpliwości dlatego milion razy wolę oglądać programy z kuchni zagraniczne niż nasze Pl

reader1

26.04.2011 21:24

skutecznie odstrasza widzów!!!
masakra

zou

17.04.2011 12:22

Okropność! Aż się zalogowałam, aby sprawdzić czy ktoś oprócz mnie ma takie przykre odczucia, toż to koszmar jakiś! Na szczęście nie ja jedna wyłączam kuchnię TV jak słysze ten okropny dźwięk. Tego nie da się wytrzymać takie zmanierowanie, no coś strasznego! OKROPIEŃSTWO!!!!!!

weszlem

13.04.2011 21:27

Tak jak już pisałem w innym wątku - NIE, zdecydowane i stanowcze NIE dla Pana Lorocha jako lektora. Mam kilka nagranych odcinków programów kuchni.tv i z rozrzewnieniem słucham głosu poprzedniej lektorki, która była naprawdę jedną z najlepszych, a która przy panu Lorochu jest poprostu wzorem wszelkich cnót lektorskich!
Błagam o przywrócenie poprzedniego głosu!

kuba sbl

10.04.2011 12:46

jeszcze raz prosze nie dla tego pana

rosalie

09.04.2011 00:58

swoja droga jestem ciekawa, czym kuchnia sie kierowala wybierajac Pawla L.

kamil

08.04.2011 23:40

nie, to nie jest pomysła na. To jest dziadostwo. To nie chodzi o samego Lorocha, ale o to, że to chyba teraz jedyny głos. A on się do pewnych programów nadaje, do pewnych nie. I tyle.

rosalie

08.04.2011 23:12

kazda stacja, jak wiecie, usiłuje zaintrygowac.
Loroch jest po prostu kolejnym "pomyslem na".
ilosc postow mowi sama za siebie :)

sugarbox

08.04.2011 16:18

Witam, cieszę się, że nie tylko mnie denerwuje pan Loroch jako lektor - który jako taki powinien mieć neutralny głos, bez maniery - a pan Loroch niestety jest jej posiadaczem.
Ale znalazłam sposób - szybko wyciszam dźwięk między jednym programem a drugim :)
Trochę to męczące, ale nie wiem czy można mieć nadzieję na zmianę...Po co była ona - to tez pytanie - skoro poprzednia lektorka w pełni spełniała swoje zadanie:) taki rym na koniec :)

kuba sbl

04.04.2011 17:35

prosze o zmiane tego pana
wierny widz

leo

01.04.2011 08:20

na początku był to dla mnie szok niemalże nie do przeskoczenia. pan Paweł ma bardzo specyficzny głos i manierę, która mnie drazniła. teraz juz jest ok - kwestia przyzwyczajenia.

marghe

30.03.2011 10:37

szefkuchni_polka napisał 28.03.2011 20:58:
wszystko co nowe to fe!:) przyzwyczaisz sie!:)
trudno p. Lorocha nazwac nowością.
I nie bardzo rozumiem dlaczego mam się przyzwyczajać do czegoś co mnie wyjątkowo drażni.

Udało się zmienic lektora czytającego J. Child, może i tu się uda.
Głosów na nie jest sporo, z tego co widzę

szefkuchni_polka

28.03.2011 20:58

wszystko co nowe to fe!:) przyzwyczaisz sie!:)

marghe

21.03.2011 00:41

Po dłuższej przerwie ponownie zaczęłam oglądać Kuchnię.tv.

Jestem niemile zaskoczona lektorem zapowiadającym wszystkie programy.
Pan Loroch się niestety do tego nie nadaje.

rozgotowana

18.02.2011 11:25

A ja tam lubię Pana Pawła, jest wprawdzie troszkę "ciepła kluska" ale ma to swój niewątpliwy urok.
Wole stu takich mięciutkich Lorochów, niż jednego sztywnego Ibisza.
Może jak na lektora ma istotnie za słabą dykcję, ale w Ugotowanych jest rewelacyjny.

Pijana_Powietrzem

13.02.2011 17:33

I ja się zgadzam. Ten pan "mówi" przez nos. Chyba ma coś z zatokami? Jak są zapowiedzi to wyłączam dźwięk.

Grace46

13.02.2011 13:06

Podzielam opinie na temat lektora. Jest nieznośny, nie mogę wytrzymać tej melodii, przyznam się, że wyciszam jego głos, bo wprowadza mnie w stan irytacji. Tylko dlatego zarejestrowałam sie na kuchni tv., aby móc o tym powiedzieć

pillar

11.02.2011 22:06

MaxRedaktor napisał 31.01.2011 21:04:
Dla mnie sprawa reklamówek jest na tyle nieistotna, że w ogóle nie zaprzątam sobie głowy, kto je czyta.
W pełni popieram!!!
Po co zaprzatać sobie głowę tym jak kto artykułuje słowa, skoro to głównie oczy i ślinianki kierują nami (na pewno mną) na tym kanale :)). A sam Pan Paweł Loroch jest przecudny w Ugotowanych... Do mnie jak najbardziej trafia jego poczucie humoru i jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt tego teleturnieju! Ja bym wręcz powiedziała - więcej programów z jego udziałem :)

Widelec

01.02.2011 07:47

Bartek Grzywacz napisał 31.01.2011 23:42:
Bajki pan Loroch powinien czytać dzieciom na Mini-Mini.
Bartek nie wygłupiaj się, chcesz aby nasze dzieci nabawiły się nerwicy, bajka ma usypiać dziecko a nie powodować nerwicę.

Bartek Grzywacz napisał 31.01.2011 23:42:
Być lektorem i "głosem" kanału TV albo radia to nie wystarczy mieć znaną twarz i znajomości - widać redakcja kuchni myśli inaczej.
Podejrzewam że nie chodzi tu o to jak kuchnia myśli, pewnie cienko przędą, i stać ich tylko na takich loroszków.

Bartek Grzywacz

31.01.2011 23:42

Bajki pan Loroch powinien czytać dzieciom na Mini-Mini.
Być lektorem i "głosem" kanału TV albo radia to nie wystarczy mieć znaną twarz i znajomości - widać redakcja kuchni myśli inaczej.
Pozdrawiam.

MaxRedaktor

31.01.2011 21:04

Dla mnie sprawa reklamówek jest na tyle nieistotna, że w ogóle nie zaprzątam sobie głowy, kto je czyta.

rayan

31.01.2011 16:17

Niestety, moim zdaniem lektor , który ma takie zaśpiewy w głosie nie nadaje się do czytania tekstów. To maniera, której u Pana P.L nawet w " Ugotowani.." nie jestem w stanie znieść. Uważam, że to nieprofesjonalne.

mziomala

30.01.2011 19:35

Witam,
Jak wam się podoba, że Paweł Loroch teraz objął rolę lektora w reklamówkach do poszczególnych programów?
Ja osobiście bardzo go lubie (także jego styl mówienia), jednak jakoś mi tutaj nie pasuje i moim zdaniem było lepiej, gdy była poprzednia lektorka.