Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27177 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Książki kulinarne

FORUM kuchnia+ Odziedziczyłam książki kucharskie po pra pra babci

jacobs

09.02.2010 21:49

Ja zbieram książki stare kucharskie, mam ich już sporo ;Oprócz klasyków Monatowej ,
Ćwierciakiewiczowej .Kuchnia jarska stosowana w lecznicy Apolinarego Tarnawskiego w Kosowie .Kucharka polska : czyli Szkoła gotowania tanich, smacznych i zdrowych obiadów.Florentyny Niewiarowskiej,"Najnowsza kuchnia warszawska zawierająca przeszło 1200 przepisów różnych potraw Anieli Owoczyńskiej.Więcej już nie pisze bo by brakło miejsca ,zainteresowanym staropolską kuchnia polecam wymiane przepisów z tych książek.

piani

07.02.2010 18:53

Do Leny: podwojnie gratulacje: odziedziczenia ksiazek i pomyslu z blogiem :)
Bardzo jestem ciekawa efektow, bede do Was zagladac!

Wymarzonydom

07.02.2010 11:34

A ja też mam:). I...nie używam, a dotykam tylko. Na szczęście są cudowne reprinty, słowo w słowo. I co ważniejsze w nie można tchnąć swoją dobrą energię!!!;)Pozdrawiam wielbicieli stylu retro:)

[email protected]

06.02.2010 21:50

taka książka ....bezcenna

aagata

06.01.2010 11:18

Zazdroszczę takiego skarbu i życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga!

zadziorek

04.01.2010 22:01

W posiadaniu mojej rodziny jest książka kucharska Marii Dieslowej z 1920r. Z tej książki piekłam swoje pierwsze ciasto - tort czekoladowy. Do dzisiaj pamiętam to przeliczanie z kopców, kwart, o łutach nie wspominając. No i dzielenie przepisu na mniejsze porcje, bo ilość wszystkiego wystarczyłaby na 10 ciast.

To były czasy ....

Powrot do Przeszlosci

04.01.2010 21:45

Wszystkie są z końca XIX wieku. Jedna z nich to "Książka Kucharska" Marii Monatowej - podobno kultowa pozycja. Pozostałe to "Kucharz Polski" z 1899 oraz "Gospodyni Litewska" z 1888. Oprócz przepisów kulinarnych są praktyczne porady i wskazówki np. jak nakrywać do stołu, jakie są obowiązkowe zakąski do wódeczki itd.
Wczoraj odpaliliśmy z mężem bloga powrotdoprzeszlosci.org i dokumentujemy jak gotujemy według przepisów z tych książek :)
Jesteśmy już po pierwszym gotowaniu - na pierwszy ogień poszedł budyń.

Pozdrowienia i zapraszamy do komentowania naszego bloga!
Lena powrotdoprzeszlosci.org