Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27177 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Ulubione restauracje, puby, kawiarnie

FORUM kuchnia+ najlepszy przewodnik gastronomiczny

kora

07.02.2011 13:04

na pewno warto odwiedzić rest. Orchidea w wawie. Znajdziecie tam potrawy kuchni orientalnej. Lokal znajduje się w centrum (szpitalna) co sprzyja czestym wizytom. Warto spróbować kalmarów z warzywami z sosem ostrygowym...palce lizać;p to jedno z moich ulubionych miejsc.

tru_veg

29.11.2010 18:55

Ostatnio odkryłam nową vege restaurację, a w zasadzie taki ala fast food Loving Hut na ul jana pawla.
już jadlam tam zagranico, bo to wegańska sieć barów, więc się ucieszyłam, ze u nas też otworzyli. niestety okazało się, że serwują głównie kuchnię orientalną, czego akurat w wawie pod dostatkiem.. żarcie jednak naprawdę pyszne, no i cel słuszny, tak więc polecam!

anka_m

26.10.2010 22:41

polecam restauracje Zgoda serwująca polską kuchnię. Ceny przystępne, a jedzonko smaczne i różnorodne. Wystrój dopasowany do rodzaju serwowanych potraw i przyjemna atmosfera;) restauracja znajduje się w centrum miasta.

Fidzio

28.06.2010 21:30

Z moich ostatnich eskapad po restauracjach trzy są godne polecenia. Pierwsza z nich jest maluśka knajpeczka na ulicy Nowogrodzkiej (na wysokości Smyka) o nazwie Cafe Alibi. Menu bardzo przekrojowe od naleśników francuskich po makarony i steki. Obsługa w postaci właściciela lub właścicielki. Bardzo lubię tam wracać. Druga restauracja to Indyjska knajpa na emilii plater o nazwie Klub Mandala. Ot po prostu kuchnia w bardzo dobrym wykonaniu i za rozsądne pieniądze. Trzecim odwiedzonym i godnym polecenia miejscem jest stosunkowo nowy przybytek o nazwie Green Patio również na ulicy Nowogrodzkiej (w tym samym budynku co Teatr Roma). Fajna przekrojowa kuchnia świata z dużym naciskiem na "zdrowe" i w "rozsądnej cenie". Da się zjeść smacznie i zielono będąc na diecie.

pozdrawiam

maria

17.11.2006 18:28

Ja w Warszawie polecam SZAFRAN - byłam kilka razy i nigdy się nie zawiodłam, szczególnie, że menu się regularnie zmienia. Kuchnia francuska i marokańska.
Niektórych może odstraszyć to, że restauracja znajduje się na Ursynowie, a dokładnie na Natolinie - od stacji metra jakieś 5 minut. Do tego w mało atrakcyjnym budynku - chociaż w środku jest przyjemnie (jest też kącik dla dzieci). Ale moim zdaniem warto spróbować, szczególnie polecam mieszkańcom Ursynowa, którzy nie będą się stresować, że to koniec świata i że numeru nie mogą znaleźć.
Natomiast nie polecam 77 noodle bar na żelaznej. Może nie od razu nie polecam, (trochę to emocjonalnie potraktowałam, bo właśnie stamtąd wróciłam) bo wszystkiego warto spróbować, ale się generalnie zawiodłam. Liczyłam na jakieś nowe smaki a tu mi podano sałatkę, która przypominała coleslaw z pizzy hut - z konserwową kukurydzą i groszkiem. Z dania głównego również ostro wiało polską zupa warzywną - gotowaną marchewką i porem. Głównej atrakcji: krewetek musiałam z lupą szukać - tak były mocno wygotowane czy wysmażone, że kompletnie się zminimalizowały. Lepiej powiodło się mojemu współbiesiadnikowi, który jadł karmazyna w bakaliach - całkiem spoczko jak ktoś lubi ryby na słodkawo i zupę również niezgorszą.

arni

06.11.2006 15:25

Czy możecie polecić jakieś przewodniki internetowe ?
Pozdrawiam Arni

amator

03.10.2006 10:50

Witam serdecznie,

jakie są wasze ulubione przewodnik gastronomiczny? Sam regularnie korzystam z ZAGATa (ponieważ oparty jest na autentycznych opiniach tysięcy anonimowych konsumentów), Michelina (wiadomo, renoma), Routard, Gault&Millau (to samo) oraz Guide des Routiers (wiarygodność porównywalna do ZAGATa). Natomiast rankingi Newsweeka Polska uważam za bzdurę układaną przez zespół redakcyjny (w którym zresztą mam znajomych).

Pozdrawiam

mbp