Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

To bedzie zdecydowanie dobry wybor.

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

Grill elektryczny >

Grill elektryczny to świetny pomysł ja taki kupiłam sobie w tym roku...

kuchareczka2, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1975, wpisów: 29958
najnowszy wpis: 21.10.2017 23:10

Mamy 27179 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ Meble z Ikei

Katulla

19.10.2017 11:37

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym sumieniem mogę polecić Indeco Trójmaisto. Nigdy nie korzystałam z mebli z dużych sieciówek, stawiam raczej na rozwiązania szyte na miarę. Meble Indeco są bardzo wytrzymałe. Korzystam z nich już 2 lata i mimo że są eksploatowane i to mocno nie pozostawia to na nich żadnych śladów. Moim zdaniem wynika to z wysokiej klasy materiałów. Przez czas ich użytkowania nie miałam ani razu sytuacji, aby coś się np. popsuło, rozkleiło itp.

zdrowitka

11.09.2017 10:19

Z tego co wiem w sklepie nie ma możliwości kupienia mebli na wymiar. Ogólne ich serie mebli są ciekawe, ale jeśli kuchnia nie jest idealnie wymiarowa to ciężko będzie te meble dopasować do niej tak aby to dobrze wygladało.
Zerknijcie sobie jeszcze do Black Red White: https://brw.com.pl/katalogi/

Sporo mają mebli gotowych, ale również posiadaja studio mebli kuchennych gdzie można zamówić sobie meble robione na wymiar.

andrzejewskim

18.07.2017 11:00

ja lubie też czasem kupować meble z małych antykwariatach - czasem niejedna perełka może się tam znaleźć. OStatnio mały zestaw do kuchni z wyspą, co ma aktualny certyfikat fsc. Piękne dzieło sztuki tak naprawdę. Radzę również i po takich miejscach się rozglądać :)

Mebelek

07.07.2017 16:19

Osobiście dużo bardziej polecam meble z renomowanych salonów meblowych.
Jeśli szukacie dobrze wykonanych i naprawdę solidnych mebli polecam odwiedzić - http://www.vigomeble.pl/. Gwarantuję, że będziecie miło zaskoczeni !

misi4k

07.07.2017 09:48

Cześć,
właśnie też zastanawiałem się na wyborem mebli do kuchni. Trafiłem na fajny artykuł o meblach kuchennych. Polecam
http://budownictwoportal.pl/
Mam tylko problem z wyborem odpowiedniego blatu, ich ceny bardzo się różnią, a blaty wydają się być trwałe i te tańsze i te droższe? Może coś poradzicie?

misi4k

07.07.2017 09:38

Cześć,
właśnie też zastanawiałem się na wyborem mebli do kuchni. Trafiłem na fajny artykuł o meblach kuchennych. Polecam
hh[/b]
Mam tylko problem z wyborem odpowiedniego blatu, ich ceny bardzo się różnią, a blaty wydają się być trwałe i te tańsze i te droższe? Może coś poradzicie?

emillya

06.07.2017 11:33

Na początku brałam pod uwagę meble z tego sklepu, ale ostatecznie zamawialiśmy je w Max Kuchnie, bo teściowe polecili nam salon z ich sieci - Dekor Plus w Bełchatowie. Wybór dobry, bo nie dość że pomogli namw wyborze projektu mebli, to jeszcze wykonanie i montaż mebli był szybki i sprawny. Wreszcie mam dokładnie taką kuchnię, o jakiej marzyłam :)

olgamala

22.03.2017 15:06

Nie polecam mebli z Ikei. Słabe jakościowo i elementy potrafią się nie zgrywać podczas montażu. Wolę jednak meble wykonywane na wymiar. Np kuchnię zamawiałam stąd http://www.rad-pol.com.pl/ i wszystko w każdym calu jest zrobione dokładnie i solidnie. Montaż wykonany przez przeszkoloną ekipę też wiele daje, bo oni znają wiele sztuczek jak i co zrobić, żeby wszystko wyglądało jak najlepiej.

Nywan

14.03.2017 08:31

Według mnie takie meble z Ikei nie będą spełniać wszystkich wymagań. Niektóre z nich są ładne, ale większość jednak nie będzie trwała i po kilku miesiącach zaczną się sypać. O wiele lepiej jest kupować meble od innych producentów, którzy w ofercie mają wg mnie ładniejsze kolekcje i w dodatku o wiele bardziej trwałe. Na przykład http://krakowska31.pl/salon-kuchni, są one świetne i sprawdzą się w każdej kuchni.

SerafinEwa

23.01.2017 12:00

Danieloss napisał(a) 16.01.2017 15:18:
Miałem okazję korzystać z usług Indeco Trójmiasto i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim wykonano dla mnie dokładnie takie meble, jak chciałem. Przy czym są naprawdę dobrej jakości i świetnie się prezentują. Na pewno kolejny raz także skorzystałbym z ich oferty.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź:) Jeszcze dziś skontaktuję się z Indeco Trójmiasto, albo nawet wybiorę się do któregoś i ich salonów:) Mam nadzieję, że moja kuchnia szybko doczeka się wymarzonych mebli:)

Danieloss

16.01.2017 15:18

Miałem okazję korzystać z usług Indeco Trójmiasto i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim wykonano dla mnie dokładnie takie meble, jak chciałem. Przy czym są naprawdę dobrej jakości i świetnie się prezentują. Na pewno kolejny raz także skorzystałbym z ich oferty.

post edytowany 2 razy, ostatnio 16.01.2017 15:56

SerafinEwa

14.01.2017 09:32

rzviro napisał 10.01.2017 12:52:
@SerafinEwa, w Gdańsku? Pytam, bo widzę Rybnik...
Jest (albo była, bo nie jestem pewien) na Świętokrzyskiej 35 firma, która takimi rzeczami się zajmowała. Namiarów nie pamiętam.
Niedawno się przeprowadziłam, stąd też problemy ze znalezieniem firmy:) Dziękuję za namiary:)
Bądź co bądź, tak nieco przypadkiem natrafiłam na ofertę Indeco Trójmiasto i powiem szczerze, że ich realizacje bardzo przypadły mi do gustu. Może wiecie coś więcej o tej firmie.

rzviro

10.01.2017 12:52

@SerafinEwa, w Gdańsku? Pytam, bo widzę Rybnik...
Jest (albo była, bo nie jestem pewien) na Świętokrzyskiej 35 firma, która takimi rzeczami się zajmowała. Namiarów nie pamiętam.

SerafinEwa

07.01.2017 19:27

A powiedźcie mi proszę, czy znacie może jakąś firmę, która robi w Gdańsku kuchnie na wymiar? Mam kuchnie na poddaszu, wobec czego tradycyjne meble zdecydowanie odpadają:(

olgamala

06.12.2016 09:43

bardzo dobre rozwiązanie na szybką zmianę w kuchni ;) fronty to nie jest jakiś mega koszt, a można bardzo łatwo i szybko odmienić całkowicie kuchnie :)
jak mi sie znudzą już moje czarne, to na pewno wymyślę coś ciekawego

sophie_chacha

21.11.2016 11:46

Kupiłam kuchnie z ikei kilka lat temu kierując się niskimi cenami. Byłam z niej bardzo zadowolona, ale od razu było widać, że jest z Ikei. W tym roku posanowiłam coś zmienić - do starejk zabudowy zamówiłam fronty dębowe na wymiar i dębowy blat w Konar Meble. ( www.konarmeble.eu ) Koszt nie przekroczył mojego budżetu a kuchnia wygląda na całkowicie nową!

kowalowna

15.11.2016 23:07

Kuchnie w Ikea bardzo mi się podobają, jednak nie były na moją kieszeń, niby nie drogo ale jak wszystko podliczyli to niestety :( . Poszperaliśmy w internecie i aktualnie mamy podobną jeżeli chodzi o rozmiar i funkcjonalność ale dużo taniej, generalnie mogę polecić tego producenta to jego strona solpol

Wandzia6

15.11.2016 11:32

cubex napisał(a) 12.07.2016 11:28:
Ja połowę domu wyposażyłem meblami z Ikei i uważam, że są one bardzo dobrej jakości w niezłej cenie. Jedynie szafki w kuchni wybrałem z BRW, bo bardziej podobały się mojej żonie, ale jak je skręcaliśmy to rzucaliśmy takim mięsem, że niejeden szewc by się zawstydził. Jeszcze oświetlenie do kuchni zakupiłem w innym sklepie - zobacz tu, ale stół krzesła, zastawy i wiele akcesoriów mam właśnie z Ikei. Po pięciu latach nie widać na nich żadnego zużycia, na szafkach z BRW również nie widać zużycia.
Tak więc jak najbardziej polecam meble z Ikei.
Witam! Ja nie przepadam za meblami z ikei. Fakt, imitują one ładne meble, ale są słabe jakościowo. Osobiście polecam zainwestować więcej, ale mieć lepsze wyposażenie. Przykładowo takie meble http://www.inloft.pl/metamorfoza-kuchni w ikei można kupić podobne, ale szczerze nie polecam.

cubex

12.07.2016 11:28

Ja połowę domu wyposażyłem meblami z Ikei i uważam, że są one bardzo dobrej jakości w niezłej cenie. Jedynie szafki w kuchni wybrałem z BRW, bo bardziej podobały się mojej żonie, ale jak je skręcaliśmy to rzucaliśmy takim mięsem, że niejeden szewc by się zawstydził. Jeszcze oświetlenie do kuchni zakupiłem w innym sklepie - zobacz tu, ale stół krzesła, zastawy i wiele akcesoriów mam właśnie z Ikei. Po pięciu latach nie widać na nich żadnego zużycia, na szafkach z BRW również nie widać zużycia.
Tak więc jak najbardziej polecam meble z Ikei.

Markowiks

01.06.2016 14:04

Meble z Ikei nie są wcale złe. Może tylko nieraz instrukcje montażu są robione przez kogoś kto nie ma pojęcia o życiu...
Aktualnie potrzebował bym kilka konkretnych szafek, ale w Szczecinie nie ma Ikei.
Czy wiadomo wam coś o możliwości zakupu wysyłkowego ?

post edytowany 1 raz, ostatnio 01.06.2016 14:04

DARIAMIKUS

01.06.2016 08:19

To trochę sztampowe rozwiązania. Ja szukałam czegoś konkretnego wizualnie przede wszystkim ze względu na ścianę z cegły i wpadłam na leoprojekt.pl

Evkaa

23.05.2016 08:30

Osobiście nie polecam mebli z Ikei - przerabiałam już montowanie ich tworów w kuchni i po dwóch latach zdecydowałam się na ich wymianę na coś profesjonalnego salonu. Jako, że jestem z Trójmiasta zainteresowała mnie oferta na

http://www.kuchniereda.pl/oferta/nowoczesne/220/

Po ponad roku użytkowania muszę powiedzieć, że jestem z takiej zmiany całkiem zadowolona - meble są solidne i estetyczne, nie ma mowy o jakiejś montażowej fuszerce. Wydaje mi się, że Ikea to dobre wyjście jeżeli chcemy przyoszczędzić na remoncie, ale w dłuższej perspektywie lepiej wybrać coś trwalszego.

ronaka

19.05.2016 15:40

Niestety za jakość się płaci. Sieciówki typu IKEA cieszą się dużym powodzeniem między innymi z uwagi na cenę. Większość konsumentów patrzy na portfel, wygląd czy funkcjonalność. Trwałość jest raczej sprawą trzeciorzędną choćby z uwagi na to, że moda się zmienia oraz ludzie częściej zmieniają miejsca zamieszkania. Zamawiając kuchnie również te na wymiar od stolarza również mogą być z płyt jak z sieciówki. Sami decydujemy ile chcemy wydać na kuchnie, a raczej o tym z jakich materiałów ma być wykonana.

post edytowany 6 razy, ostatnio 19.05.2016 16:13

Milena Brzaska

11.03.2016 14:00

Czarnuszka napisała 24.01.2016 02:58:
Niestety, niezależnie od producenta, wykonane z płyt wiórowych meble kuchenne są często nietrwałe: po kilku latach użytkowania zamocowane w płytach zawiasy "wychodzą" z płyt i trudno to naprawić.
Święta prawda, producent nie ma tu wiele do rzeczy. Kiepski półprodukt to kiepski mebel końcowy, proste. Jak tylko udaje mi się odłożyć kasę, to zamawiam meble z litego drewna. Mam już swoją sprawdzoną firmę, zawsze dzwonię do Edara, po salonach z gotowymi meblami co najwyższej przechadzam się, żeby zainspirować się świeżymi trendami.

topole100

02.02.2016 13:45

Meble z Ikei kupuje dużo osób, jeśli chcesz mieć oryginalne meble przeszukaj internetowy sklep meblowy. W takich sklepach znajdziesz meble do każdego rodzaju wnętrza, zarówno z prawdziwego drewna jak i meble na wymiar.

Czarnuszka

24.01.2016 02:58

Niestety, niezależnie od producenta, wykonane z płyt wiórowych meble kuchenne są często nietrwałe: po kilku latach użytkowania zamocowane w płytach zawiasy "wychodzą" z płyt i trudno to naprawić.

post edytowany 2 razy, ostatnio 27.01.2016 11:44

zdrowitka

22.01.2016 11:29

Ja zastanawiałam się w przeszłości nad ich meblami ale ostatecznie zdecydowaliśmy sie z mężem na zamówienie sobie mebli w firmie Rust:
http://rust.pl/katalog/ - na tej stronie jest ich katalog.

Jestem zadowolona z jakości. Wprawdzie czekalismy na meble prawie miesiąc co nie jest krótkim okresem ale prezentują się wspaniale. Mam meble z ich kolekcji elegance. Są pięknie wykonane , w jasnych kolorach tak więc kuchnia wygląda na wiekszą niż jest w rzeczywistości. Postawiłam również na naturalny marmur zamiast sklejki.

paulette

19.11.2015 17:14

Meble z Ikei? Hmmm.. Ładnie się prezentują, ale prawdę powiedziawszy urządzając kuchnię chciałam, żeby służyła mi przez wiele lat. Zamówiłam projekt wraz z wykonaniem mebli i montażem w www.leoprojekt.pl i na co dzień uwielbiam z niej korzystać. Świetny design, solidne meble i praktyczne rozwiązania. W końcu to niemiecka jakosc. ;)

beata1977

30.09.2015 22:43

Odpowiednio użyte meble z sieciówki mogą dać dobry efekt. Mnie podoba się na przykład tensalon

kingofspin

06.02.2015 13:32

ODRADZAM!!! Zamówiłem kuchnię z Ikei z montażem. Usługa jest bardzo droga i wycena u klienta różni się o kilkaset złotych od wyceny dokonanej w sklepie!!! Na dzień dobry Pan który wiercił otwory pod szafki wiszące oparł się jedną nogą na zmywarce do zabudowy i wgniótł bęben do środka. Dodam, że zmywarka nie była kupiona w Ikei. Pod koniec dnia Pan zdążył jeszcze wysadzić parę razy korki i porysować płytę indukcyjną. O jakiejkolwiek zniżce za montaż(chociaż uważam że w ogóle nie powinienem im płacić) nie było mowy. Nie dostałem też karty zgłoszenia uszkodzeń, reklamacji czy czegokolwiek. Na moje zgłoszenie reklamacyjne Ikea nie raczyła odpowiedzieć. Moje straty 3500 zł ODRADZAM!!!!

mankell

25.01.2015 16:12

Ikea? Nie żartujcie sobie,błagam. Może są i tani, ale jakość pzoostawia wiele do rzeczenia. Sam zamawiałem ostatnio swoje mebelki z profesjonalnej strony abcremont.pl i jestem bardzo zadowolony.

NKWD

19.01.2015 09:56

Meble z Ikei ze względu na swą grubość nie nadają się do kuchni.

post edytowany 1 raz, ostatnio 29.01.2015 16:26

romek003

05.02.2014 12:50

Meble z Ikei jak najbardziej na tak - większość mebli w mieszkaniu właśnie stamtąd pochodzą. Jednak meble do kuchnii zamawiałem w firmie Drewmax na zamówienie i wcale nie wyszło dużo drożnej, a przynajmniej mam tak jak chciałem.

patelka

05.12.2013 08:34

Ja lubię ich meble, uważam, że są funkcjonalne, ładne i trwałe. W domu rodzinnym mieliśmy kuchnię urządzoną z mebli Ikea i nie ma z nimi żadnego problemu. Jak ktoś za podobne meble woli zapłacić 2 razy więcej tylko dlatego, że to jakaś inna firma, to jego sprawa... ;)

Farfal

03.12.2013 12:12

To też zależy od konkretnego mebla. Jeśli jest wykonany z litego drewna, to raczej nie ma się czego przyczepić, a jak jest z płyty wiórowej pokrytej okleiną, to takie meble bardzo łatwo zarysować i zniszczyć. Też mam sporo mebli z IKEI i nie narzekam, ale wiadomo, że nie jest to pierwsza klasa.

Marek87

17.06.2013 20:17

Tak, Ikea ma produkty solidne, chociaż ich wygląd to już raczej kwestia gustu.

Slowiczek

17.06.2013 11:27

Z doświadczenie moich znajomych meble kuchenne z Ikei są całkiem dobre. I na pewno tańsze niż na zamówienie tak jak z żoną zamawialiśmy w meble kuchenne. U nich płaci się za materiał i jeden projekt na ileś osób, a w salonach każdy nie tylko za wyrób ale i za pomysł musi zapłacić żeby im się zwracało.

myszsza

08.05.2013 18:42

Na temat nietrwałości, polemizowałabym: w moim domu 99% mebli pochodzi z Ikei (4 pokoje i kuchnia), mam je od 12 lat, przeżyły przeprowadzkę i nie sądzę, bym kiedykolwiek je zmieniła.

Ola_D

08.05.2013 16:22

nokioVA napisała 08.05.2013 14:33:
Przede wszystkim nie odmienia się nazwy IKEA.
A to akurat nie do końca jest prawda. Mirosław Bańko pisze o tym, że o ile wprawdzie IKEA nie chce, żeby ją odmieniać, o tyle:

"Oprócz oficjalnej formy IKEA, używanej np. na stronach internetowych firmy, używa się też formy Ikea, której wartość marketingowa niewiele traci na odmianie (por. Ikei, Ikeę, Ikeą). Tę ostatnią polecam więc czytelnikom, których rażą konstrukcje typu zakupy w IKEA. Innym rozwiązaniem może być poprzedzanie słowa IKEA odmienionym rzeczownikiem, np. sieć IKEA, sieci IKEA itd."

Całą kwestię na ten temat można znaleźć na stronach Poradni Językowej PWN.

post edytowany 1 raz, ostatnio 08.05.2013 16:23

nokioVA

08.05.2013 14:33

Przede wszystkim nie odmienia się nazwy IKEA. A to, że meble z IKEA są śliczne, to nie ma najmniejszego sprzeciwu, bo to fakt, lecz patrząc z tej perspektywy trwałości, niestety osobiście nie mogę tego powiedzieć.

kolaaa

08.05.2013 12:56

ja osobiście jestem bardzo zadowolona z mebli z Ikea, nie mogę powiedzieć, że jest to rozwiązanie tymczasowe

refleks

14.02.2012 09:23

Sa wygodne, praktyczne i ładne. Polecam je każdemu

Grillcenter_pl

09.02.2012 10:22

Myślę,że wiele zależy także od konkretnego modelu mebli. dobrze,ze wypowiedział się ktoś,kto już pracował w tym sklepie. Dzięki temu mamy nieco bardziej obiektywną opinię na ten temat.

Pozdrawiam Grillcenter.pl

jarzębinka

28.01.2012 13:15

Meble kuchenne ikea mam już 6 lat i póki co sprawują się świetnie, przeżyły przeprowadzkę i nie narzekam na nie, a dodam, że były to jedne z najtańszych.

osid

17.01.2012 10:34

Witam Norwich_City
Pracowałem w IKEA przez kilka lat i powiem szczerze, jak w każdym sklepie są meble i są meble, niektórych rzeczy nie warto w ogóle dotykać, a inne będą służyć latami :) ja sam mam kuchnię od nich co prawda ma niecałe 2 lata ale wygląda i sprawuje się tak jak w momencie zakupu fronty mam drewniane(ADEL) a obudowy z płyty wiórowej(FAKTUM)
nie pamiętam dokładnie ale masz gwarancję na fronty i zawiasy bodajże 10 lat
ale jak się zdecydujesz to dopytaj bo może się pozmieniało
sam zaprojektowałem kuchnię(no może żona mi troszkę pomogła)narzędziem z ich strony i sam składałem, a 12 szafek zajęło mi 2 wieczory(ale kręciłem kiedyś sporo mebli na ekspozycję więc mam wprawę) a wszystko co potrzebujesz to śrubokręt gwiazdka i mały młoteczek, do tego instrukcje są obszernie pisane krok po kroku tak że dziecko nawet sobie poradzi, a jak skręcisz 2,3 szafeczki to resztę analogicznie polecisz z pamięci :) fajną opcją są u nich spowalniacze drzwi(35zł) i szuflad(25zł) tak że nie trzaskasz drzwiczkami, jedynym minusem dla mnie były plastikowe nóżki
które wypadały mi podczas ustawiania szafek i trzeba to robić we dwoje
pojedź pooglądaj, popytaj ile mają reklamacji na dany model, bo raczej ci powiedzą i nie będą ściemniać(taka polityka :))

Grillcenter_pl

14.01.2012 13:22

Myślę,że inwestyacja w meble z salonu Ikea jest tylko tymczasowa,ponieważ pod względem jakości znacznie ustępują swoim droższym odpowiednikom. Przynajmniej takie są moje doświadczenia z tymi meblami.

Pozdrawiam Grillcenter.pl

Norwich_City

01.01.2012 14:17

Witam, jak oceniacie meble kuchenne z ikei pod względem wytrzymałości? Myslicie, ze to dobra intwestycja na 5-10 lat czy raczej poszukac czegos innego?