Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Czajnik >

Jaki czajnik polecacie? Elektryczny czy tradycyjny. Nie ukrywam że tradycyjne bardzo mi...

Wanda2017, 18.12.2017 | czytaj dalej

Przepisy na swieta >

Dla mnie w święta obowiązkowo musi być bigos i tradycyjna polska sałatka...

temptinglook, 17.12.2017 | czytaj dalej

Sieć nowych restauracji >

Z racji, że planuję otworzyć niebawem nową restaurację poszukuję ku temu lokale,...

Karpatk67a, 17.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2013, wpisów: 30168
najnowszy wpis: 18.12.2017 05:20

Mamy 27420 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Kurczak w sosie "ratwiell" ( czytaj ratłijel)

Chenia

16.04.2007 19:18

Jakoś nie przemawiają do mnie przepisy z kostką rosołową, kucharkiem i innymi chemikaliami. Sos beszamelowy jest tak banalnie prosty, po co wywarzać otwarte drzwi...

bzibzionka

03.04.2007 11:44

wole kradzione bo nie tuczy

bzibzionka

03.04.2007 11:43

a kurczaka trzeba kupić w sklepie? a ukraść nie? albo np wyhodowac?

kasia_kotek66

28.03.2007 18:54

KUP W SKLEPIE: KURCZAKA. BAZYLIĘ, BROKUŁY, MARCHEWKĘ, CEBULĘ, MARGARYNĘ, SOS DO PIECZENI JASNY, PRZYPRAWĘ DO KURCZAKA, PRZYPRAWĘ NP. ,, KUCHARKA", KOSTKĘ ROSOŁOWĄ, MĄKĘ.
PRZEPIS: WŁUŻ KURCZAKA DO PIEKARNIKA NA 30 MINUT ( 150 STOPNI). W TYM CZASIE ZROBISZ SOS I NADZIENIE. NAJPIERW NADZIENIE. POKRÓJ NA DROBNE KAWAŁECZKI BAZYLIĘ, BROKUŁY, MARCHEWKĘ, CEBULĘ.WŁÓŻ DO MISECZKI I ZAMIESZAJ. DODAJ ODROBINĘ MĄKI. DOLEJ ŁYŻECZKĘ OLEJU. ZAMIESZAJ I WŁÓŻ DO FORMY TAKIEJ JAK NA PASZTET I DO PIEKARNIKA NA 15 MINUT, TEŻ 150 STOPNI. TERAZ ZRÓB SOS. DO GOTUJĄCEJ SIĘ WODY WŻUĆ KOSTKĘ ROSOŁOWĄ. ZASYP KUCHARKIEM. WSYP SOS DO PIECZENI I POKROJONE: BAZYLIĘ, MARCHEWKĘ, CEBULĘ. POCZEKAJ 10 MINUT AŻ ZACZNIE WRZEĆ. JAK OD TEGO CZASU CO WŁOŻYŁAŚ KURCZAKA MINĘŁO 30 MINUT WYCIĄGNIJ GO I NADZIENIE TEŻ WYCIĄGNIJ.KURCZAKA POLEJ MARGARYNĄ, NADZIEJ GO NADZIENIEM, POSYP KUCHARKIEM I PRZYPRAWĄ DO KURCZAKA. WŁÓŻ SPOWROTEM DO PIEKARNIKA NA 30 MINUT 100 STOPNI. GDY WYCIĄGNIESZ GO PRZYSTRÓJ BAZYLIĄ I POLEJ SOSEM. ŻYCZĘ SMACZNEGO! NAPRAWDĘ PYSZNE BO PRÓBOWAŁAM1