Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Witam >

Cześć wszystkim!!!

1992Tomasz, 12.12.2017 | czytaj dalej


odszkodowanie za opóźniony lot >

POszukuję informacji o firie airlex http://airlex.eu/odszkodowanie-za-opozniony-lot/ Wraz z mężem próbujemy odzyskać pieniądze...

Bleka, 12.12.2017 | czytaj dalej


książki z lidla >

hej

frydream, 12.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2009, wpisów: 30154
najnowszy wpis: 12.12.2017 23:08

Mamy 27390 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ kuchnia fusion

enigma

postów: 24

15.03.2008 10:07

Kolega z Hiszpanii smażąc do zrumienienia surowy makaron nadawał swoim daniom niepowtarzalny smak. Koledzy z Meksyku używali suszonego mięsa, które muszę przyznać nadal pozostaje dla mnie kontrowersyjnym produktem. Jednakże imponująco różnorodny był wachlarz sals, jakie przygotowali Szefowie Kuchni posługując się niemal identyczną recepturą, zmieniając tylko rodzaj ostrej papryki poczynając od różnych odmian świeżej, poprzez marynowaną, suszoną, aż po odmiany wędzone.


W różnego rodzaju etnicznych sklepach, których sieci oferujące produkty z Tajlandii i Chin powstają w Polsce, możemy zaopatrzyć się w oryginalne mieszanki przypraw, jak choćby Garam Masala czy arabskie Bouharat. Planując eksperymenty kulinarne z pewnością warto też poszperać w Internecie, gdzie znaleźć można mnóstwo oryginalnych potraw i poznać ich niecodzienny smak. Dobrze jest także wybrać się do etnicznej restauracji, a najlepiej jest chwilę pogawędzić z szefem kuchni, który może przed nami otworzyć prawdziwie fascynujący świat kuchni etnicznej.

Często bardzo ważnym, a nawet determinującym, elementem potraw jest sposób ich serwowania oraz prezentacji, co z łatwością można zaadoptować do naszych potraw.
Polecam więc spróbować sushi na drewnianym mini stoliczku, na którym mistrzowie tej sztuki kulinarnej zwykli podawać swoje zestawy, albo gdy zabraknie czasu zamówić taki zestaw na wynos. Wiele Sushi Barów dysponuje oryginalnymi jednorazowymi naczyniami. Poznając specjały z połuniowo-amerykańskiej wołowiny proponuję poszukać w menu potraw podawanych na gorącym kamiennym talerzu lub płycie (mięso i sos wrze przed nami jeszcze kilkanaście minut po dostaniu się na nasz stół). Bardzo wiele dalekowschodnich potraw, nawet tych serwowanych w restauracji, ma postać nadającą się do jedzenia w drodze i na ulicy. Przykładem może być choćby kurczak satay, czy bardzo niegdyś popularne sajgonki.