Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

To bedzie zdecydowanie dobry wybor.

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

Grill elektryczny >

Grill elektryczny to świetny pomysł ja taki kupiłam sobie w tym roku...

kuchareczka2, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1975, wpisów: 29958
najnowszy wpis: 21.10.2017 23:10

Mamy 27179 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Książki kucharskie w Sklepie :-/

Ela LISA

24.03.2009 10:50

Ze swojej strony chcialabym polecic( kuchnie Nelli.) Anieli Rubinstein,za cale cieplo,tej ksiazki,za niezwyklosc tej cudownej cieplej wyjatkowej kobiety.Dla ktorej najwieksza wartoscia byla zawsze rodzina.Osoby ktora kochala gotowanie,ktora spotykajac sie z najbardziej znanymi osobami swiata,w kuchni smazyla placki ziemniaczane ,zwyczajnie normalnie i z wielkiego serca.Ck kuchnie Roberta Maklowicza za usmiech jaki wywoluje ta ksiazka.Kuchnie z Moralem,Susie Siegfried za opowiesci i ciekawe przepisy,np hamburger brudasek.Wartosciowa ksiazka,jest Kuchnia Rosyjska,wielka ciezka , moja w bordowo-czerwonej oprawie.Ponad 2000 przepisow ze wszystkich rejonow Rosji.Bardzo ciekawe przepisy,swietna ksiazka.Osobiscie bardzo lubie ksiazki w ktorych osoba piszaca,wplata watki autobiografi.Kuchnia Nelli,w tym wypadku,jest wyjatkowa.Kiedys goscil u Pani Anieli Gustaw Holoubek z zona Pania Magda,ktora wspaniale gotuje,tak zwyczajnie normalnie,smacznie i wyjatkowo.Mam kilka przepisow Pani Magdy.Pani Aniela ktora uwielbiala gotowac i karmic a najbardziej kochala lakomych gosci,szalala w kuchni.Gotujac i pichcac najpyszniejsze potrawy,dla kochanych przyjaciol.Po jakims czasie Pan Gustaw,cichutkim glosem,poprosil.Nellu,ja mam do Ciebie wielka prosbe,Alez Guciu kochany dla Ciebie wszystko,odpowiedziala Pani Aniela.
Czy moglabys mi ugotowac kilka ziemniakow w mundurkach?Zjadlbym je z sola w kaciku.To sa wyjatkowi cudowni prawdziwi ludzie.Wielcy i wspaniali,naturalni i wyjatkowi.Ktos komu wielkosc nie odebrala rozumu,przez ta swoja zwyczajnosc w wielkosci,jeszcze bardziej kochani i podziwiani.Kocham ich za to jeszcze bardziej.

Ela LISA

24.03.2009 10:03

Wchdzac do Empiku,zawsze wariuje.Tyle ksiazek,a ja najchetniej kupilabym wszystkie.Co prawda moje finanse na to nie pozwalaja,ale moge sobie na to czasami pozwolic,bo jestem osoba samotna,bezdzietna,i kupujac ksiazki nikogo nie krzywdze.Najwyzej nie kupie sobie butow lub czegos innego.Zawsze w swoje wlasne imieniny lub urodziny robie sobie takie duze prezety ksiazkowe.Ostatnio otrzymalam z TV KUCHNI,ksiazke kucharska Ricka Steina,jestem szczesliwa.Ceny ksiazek obledne.Ale marzy mi sie taki cudowny zbior ksiazek kucharskich jaki ma Nigella.Maly pokoik tylko dla mnie z komputerem ,i setkami ksiazek kucharskich,oczywiscie jeszcze ksiazki w innych czesciach domu.Moze kiedys wygram w lotka.Zaczne chyba grac. Ja pewnie wyprowadze sie na klatke schodowa bo w moim pokoiku,ksiazki i przepisy kulinarne wypedza mnie z braku miejsca dla siebie.Ale czuje wielki niedosyt.Gotowanie to wielka przyjemnosc.Zbieranie przepisow,obledna radosc.Ogladanie TV KUCHNI odlot.

marokanka

07.04.2007 23:30

Ceny naprawdę kosmiczne :( Taka Kylie Kwong (Simple Chinese Cooking) w amerykańskim amazonie kosztuje 23 USD, a tutaj 150 pln... Czy w Polsce będzie można kupić kiedyś zagraniczne książki w rozsądnych cenach?
Polecam Sklepowi książki nagrodzone przez James Beard Foundation - często są to prawdziwe perełki, niedostępne np w American Bookstore czy w Empiku.

mereszka

05.04.2007 21:09

Ceny się już pojawiły... no i niestety są wyższe niż w dotychczasowych lokalnych źródłach zaopatrzenia (bez podawania nazw, adresów)... szkoda :-(

jacek1f

29.03.2007 11:48

Rzeczywiscie - piekne ksiazki i same wszystkie bezCenne..:-)))

mereszka

28.03.2007 23:42

Książki - Yes! Yes! Yes! - co za wybór! Super! Dziękuję za Billa :-))) I co za cena! 0,00 zł... choć to pewnie się zmieni :-) Brakuje jeszcze kilku ciekawych pozycji, ale wiem wiem wiem... to co widzę teraz na początek jest R E W E L A C Y J N E :-)

mereszka

28.03.2007 23:37

:-)))

jacek1f

28.03.2007 17:03

Juz wszystko wiem i nie kombinuję:-)
ukłony.

mereszka

27.03.2007 22:46

Jacku! Przecież każda z dziewczyn uprawia inną działkę... nie kombinuj proszę!
:-)

jacek1f

27.03.2007 20:00

Gosiu - czy jesteś teraz Olą?
:-)

mereszka

27.03.2007 17:21

Świetna wiadomość! Wielkie dzięki Gosiu... czekam z niecierpliwością :-)

GosiaS

27.03.2007 11:36

Witam Wszystkich,
Od dłuższego czasu staraliśmy sie o sprowadzenie książek naszych gwiazd w oryginale, bo, jak wiadomo, tłumaczeń na razie nie ma zbyt wielu. W ciągu kilku dni w SKLEPIE pojawi sie dość duży ich wybór, mam nadzieję, że ceny nie bedą zaporowe.

Pozdrawiam,
Gosia Seck
Redakcja

mereszka

17.02.2007 00:19

Cwaniaczek! Zrobiłeś dobry interes :-)

Filip F xxx

16.02.2007 16:44

Książki kucharskie lepiej jest kupować w Empiku. Po pierwsze taniej a po drugie więcej. Ja na przykład kupiłem książkę "Oliver w kuchni" za 2,50. Jak? Zamówiłem w empik.com i nie byli w stanie zrealizować tego zamówienia w terminie i dostałem bon o wart. 50zł w ramach rekompensaty. Dopłaciłem 2,50 i mam :))))

finansista

10.02.2007 12:48

ech... Kucharetchka... odważyłem się to przejrzeć w Empiku i naprawdę uważam, że to dramatos :/ Jacek1f, dzięki za info o tej trzeciej książce :) Inbook.pl znów na mnie zarobi ;) a właśnie zauważyłem, że Muza wznowiła tę wyprzedaną książkę Jamiego, więc pewnie niedlugo będą w "Sklepie" wszystkie trzy.

jacek1f

10.02.2007 11:47

1. Muza juz skonczyla nowego Jamiego - bedzie w krotce:-)
"Dinners"

2. proponowałem na samym poczatku, zeby koniecznie poszli w wydawanie ksiażek tych prezentowanych super szefów - odpowiedziano mi, ze sa takie plany i ....
jest "Kuchareczka" ....:-))))))

mereszka

10.02.2007 11:18

Aha, one w ogóle są takie nijakie te książki w Sklpeie :-/ Poza "Sosami" i "Tartami" wyd. Muza, no i J.O. - IMHO nic ciekawego :-(

mereszka

10.02.2007 11:17

Ale ja doskonale wiem, gdzie je kupić... ale uważam, że i tu możnabyłoby je znależć :-) Zresztą ja mam większość... ale wiem, że wielu ludzi szuka. I tak już pisałam (zgadzając się z Tobą) polecam dział zagraniczny Empiku :-) Nie mają wszystkiego, ale zawsze.... no i American Book Store. Tylko, czemu te książki są TAK drogie?
Pozdrawiam.

finansista

10.02.2007 11:06

Jamiego jest tylko jedna, bo drugiej po kilku tygodniach działalności kuchnia.tv wyczerpał się nakład :) miejmy nadzieję, że wkrótce ktoś zdecyduje się wydać kolejne (w UK właśnie wyszła jego książka tylko o deserach). a co do innych szefów to wydaje mi się, że ksiązek większości z nich jeszcze na polski nie przetłumaczono... pozostaje Ci Amazon.com ;)

mereszka

10.02.2007 01:20

Czemu taki kiepski... a w sumie żaden wybór? Poza jedną (sic!) książką Jamiego nic związanego z ramówką kanału. A założę się, że autorskie książki szefów kuchni sprzedawały by się jak świeże bułeczki. Szkoda, bo to chyba niedopatrzenie :-( Na szczęście są inne księgarnie...