Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Blog >

Wpadlam na pewien pomysl zwiazany z moja pasja czyli gotowaniem. Chcialabym stworzyc...

kamilawroc, 22.10.2017 | czytaj dalej

Wasza opinia na temat upominków >

A propo preznetow to zastanawiam sie na jakims upominkiem dla mojej corki....

kamilawroc, 22.10.2017 | czytaj dalej

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1976, wpisów: 29962
najnowszy wpis: 22.10.2017 13:49

Mamy 27184 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ KOLACJA JAK Z PUDEŁECZKA

więcej >>

mirela

10.11.2009 12:33

Uważam że jego przepisy są świetne a program prowadzi rewelacyjnie to jak gotuje potwierdza że robi to z pasją ,a jeśli chodzi o ludzi widać że są spięci ale starają się też to ugotować i nieźle im to idzie jak na laików to zachęca też innych do gotowania .Każdy jego program jest bardzo dobry a ci co uważają inaczej po prostu są zazdrośni

babsy

31.01.2009 15:57

Nie lubię Curstisa Stone'a . W żadnym programie. Ten facet po prostu nie ma ikry, nie ma tego "czegoś" i żadną miarą nie jest w stanie mnie przekonać, że gotowanie to jego pasja. Jego programy strasznie mnie nudzą. Ten również. Do tego ci nieszczęśni, spięci goście- ja wiem, że to "zwykli ludzie", którzy nagle znaleźli się przed kamerą w obecności wielkiej gwiazdy, ale po prostu źle się ich ogląda. Może należałoby zmienić format? "Sufring po menu" prezentuje się już lepiej, mimo iż Stone'a nadal nie trawię :).

nikita666

27.07.2008 05:37

Przepisy fajne ale prowadzacy tragiczny.

tomek

24.04.2008 19:37

zgadzam się z tym

mrowa

08.01.2008 11:25

Tak jest Curtis niezły można by z nim robić kolacje i do pudełeczka i z pudełeczka io wogule wszystkie kolacje . A "Surfing..."bez niego to NUUUDA

Góralica

15.10.2007 00:07

Nie ważne jak tłumaczone:) ważne że przepis na tatara z łososia z marynowanymi ogórkami okazał się super daniem :):):)

Ola_D

18.09.2007 09:41

kiki83 napisała 18.09.2007 08:03:
nie podoba mi sie natomiast polskie tlumaczenie tytulu. otoz "kolacja jak z pudeleczka" kojarzy sie imho z czyms negatywnym (jak produkt z proszku/pudelka - gotowiec), oryginalny tytul brzmi "kolacja w pudeleczku" (czyli skladniki na cos dobrego otrzymane w pudelku wraz z instrukcjami od prowadzacego program, a to juz inny wydzwiek - samodzielnie przygotowane jedzenie zawsze bedzie smaczniejsze niz produkty z pudeleczka)
Witaj kiki,
tak jak już to napisała mereszka - chodzi o to, że kolacja jest właśnie "jak z pudełeczka", czyli wymuskana i dopieszczona.
"In a box" to idiom, więc przetłumaczenie go wprost byłoby niezręcznością, ponadto uważam, że to właśnie "kolacja w pudełku" bardziej sugeruje gotowca.
Ale oczywiście każdy ma własne odczucia.

Pozdrawiam,
OlaD

mereszka

18.09.2007 09:29

kiki83 napisała 18.09.2007 08:03:
program spoko, fajnie popatrzec jak kompletni laicy ucza sie gotowac cos ciekawego :) nie podoba mi sie natomiast polskie tlumaczenie tytulu. otoz "kolacja jak z pudeleczka" kojarzy sie imho z czyms negatywnym (jak produkt z proszku/pudelka - gotowiec), oryginalny tytul brzmi "kolacja w pudeleczku" (czyli skladniki na cos dobrego otrzymane w pudelku wraz z instrukcjami od prowadzacego program, a to juz inny wydzwiek - samodzielnie przygotowane jedzenie zawsze bedzie smaczniejsze niz produkty z pudeleczka)
Bo to "jak z pudełeczka" to coś w stylu "jak spod igły" :-D IMO bardzo trafiony tytuł.

kiki83

18.09.2007 08:03

program spoko, fajnie popatrzec jak kompletni laicy ucza sie gotowac cos ciekawego :) nie podoba mi sie natomiast polskie tlumaczenie tytulu. otoz "kolacja jak z pudeleczka" kojarzy sie imho z czyms negatywnym (jak produkt z proszku/pudelka - gotowiec), oryginalny tytul brzmi "kolacja w pudeleczku" (czyli skladniki na cos dobrego otrzymane w pudelku wraz z instrukcjami od prowadzacego program, a to juz inny wydzwiek - samodzielnie przygotowane jedzenie zawsze bedzie smaczniejsze niz produkty z pudeleczka)

wobi

28.07.2007 22:38

Chciałabym,żeby Curtis ze mną robił takie kolacje z pudełeczka :D

YANE

18.07.2007 13:09

A mnie ten program nie przekonuje i to właśnie przez osobę prowadzącego. Ja temu facetowi po prostu nie wierzę ;) Kiedy są z Benem, to jego żywiołowość i w Curtisie wykrzesuje trochę życia, ale kiedy jest sam to mam wrażenie, że oglądam smętnie snującą się muchę :D Co prawda przepisy są jak najbardziej ok, ale żeby Stone miała więcej ikry no... ;)

andre_1958

15.07.2007 09:27

Witam.
Program bardzo ciekawy a przede wszystkim zachęcający do podejmowania wysiłku kulinarnego tych, którzy niewiele mieli z tą czynnoscią dotychczas wspólnego.
Poza tym prowadzący robi to z wdzięiem - uczy z lekkością i bez pozerstwa. Taka naturalna przyjacielska przysługa :-).
Prostste stosunkowo w przygotowaniu choć wysublimowane przepisy. Rewalacja

amitace

08.07.2007 09:29

tym razem na temat , tzn o programie, nie Curtisie :-) Poodba mi się, że goście Curtisa naprawd maja mgliste pojęcie o gotowaniu, coś im nie wychodzi, tu się chlapną, tu kapnie, ale luzik - wszytsko jest ok, bo gotowanie ma być przyjemnóścią, nie katorgą,. No i widać, że na koniec potrafią mniej więcej to samo przygotować, także nawet tak skomplikowane dania jk dajmy na to dyniowe gnocchi alla porchini e ruccola (czyli dyniowe kopytka z borowikami i rukolą;-) to nic specjalnie trudnego. Chwalić za propagowanie idei "kuchnia to nic trudnego, a wiele przyjemności ". :-)Ja jux kilka przepiów stąd wykorzystałam, aprzynajmnij zobaczenie, że coś nie nie jest tak trudne do robienia wreszcie pchnlo mnie do skorzystania z jakiegoś przepisu.

amitace

24.06.2007 10:48

a ja powiem tak : curtisa lubie, bo mimo powiedzmy, nie-koajfzacego-się-z byciem-szefem-kuchni-wygladu naprawde zna się na rzeczy, teoretycnie i praktycznie (widać to po tym, jak wykonuje czynnosci w kuchni, sieka, przewraca rzeczy na patelni...to hyba cos więcej nix wytrenowanie na potrzby szow w TV ;-)...zwłaszcza, ż epotrafi coś przyrządzić nie tylko w dobrze wyposażonej kuchni, ale i na australijskim klifie:-)i lubie też "?surfing.." i wląśnie a to, ż nie ejst wprost kuchenny, ale że pokazuje dziwnych Aussies, np pszczelarza, którego apsja są nie tylko pszczoły ale i surfing, czy zbieraczy krabów błotnych. reasumując: curtis n tak!kolaca z pudeleczka n tak i surfing też na tak!

marieta5

06.06.2007 23:55

Nie będzie Curtisa? W zasadzie to tylko on mnie zatrzymuje przy tym programie. "Surfing po menu" moim zdaniem taki nijaki. To program o jedzeniu czy o surfowaniu?? Nowłaśnie. A żeby było o "Kolacji ..." to nawet ok.

kiwi

06.06.2007 23:47

Wydaje mi się, że Curtis nie tylko dobrze gotuje, ale ma też dar porozumiewania się z wieloma różnymi ludźmi. Zaobserwowałam to oglądając surfing. Potrafi przenieść to na widzów ogladających jego programy. I to jest sexy, a blond fryzurka tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu;>
A Jamie to gigant!
Ben natomiast jest dobrym kucharzem, kolegą Curtisa oraz...Jamiego.
W 4 serii surfingu nie będzie Curtisa a ja i tak nie mogę sie doczekać na te odcinki.

gienia

06.06.2007 23:23

jamie dla mnie ma twarz szczesliwego dzieciaka ktory wlasnie robi to co lubi najbardziej. urzekajacy i rozbrajajajacy po prostu!

za kazdym razem jak widze curtisa chce przelaczyc program,ale za minute cos mnie w tym facecie intryguje i ogladam do konca.

marieta5

06.06.2007 18:21

Kiwi, przecież sama napisałaś, że o gustach się nie dyskutuje :P Może po prostu Ben nie ma w sobie tego czegoś, co ma Curtis. Curtis natomiast jak już mówiłam nie ma sobie w tego czegoś co ma Jamie. No i oczywiście może Ben nie jest brzydalem, jednak Curtis będzie zawsze uroczym blondynem o niebieskich oczkach :P

kiwi

05.06.2007 01:04

O gustach się nie dyskutuje ;) Lepiej o smakach ;>
PS. Czemu nikt nie kontempluje urody Bena? Przecież też nie jest brzydalem?

marieta5

04.06.2007 19:11

No może i tak :) Ale ten wygląd to tylko rozprasza :P A Curtis niestety nie ma "tego czegoś", tego co ma Jamie...

elcia

04.06.2007 18:17

dołączam się z prośbą o przepis na babeczki czekoladowe... :D

kiwi

04.06.2007 17:00

Nie neguje pozycji Jamiego. Dziwiłabym się właściwie, gdyby widzowie kuchni tv nie pokochali tego kucharza :)
Jednak Curtis również nie jest kucharzem z przypadku. Jego wyglad jest tylko dodatkiem! ;>

marieta5

04.06.2007 14:13

Kiwi - może to i prawda, ale Jamie to zawsze Jamie... :) A do Curtisa mimo że najbrzydszy nie jest, jakoś nie mogę się przekonać.

Paulina

04.06.2007 11:09

Faaajne fajne. Właśnie ten przepis na tą babeczkę czekoladową, jakby ktoś miał i się niem podzielił ;)

kiwi

03.06.2007 18:09

A ja się cieszę, że jest w kuchni Curtis. Nie samym Jamie'm człowiek żyje ;>

marieta5

03.06.2007 00:37

hmmmmmmmmm.... jak tak patrzę na zdjęcie Curtisa to może nawet nie jest taki zły? Dobra, dobra - jest przystojny :) Ale i tak uważam, że jest go za dużo w kuchni.tv

SphinX

02.06.2007 20:41

Witam...

Zapisal ktos moze przepis z ostatniego odcinka, ten na deser z czekolady zapiekany w piekarniku (chyba cos na ksztalt puddingu)... ????

kiwi

02.06.2007 19:42

Kolacja jak z pudełeczka jest śmieszna. Miło popatrzeć na sympatycznego Curtisa, który pragnie pomóc początkującym kuchcikom.
Widać, że to wcześniejszy program niż surfing. Prowadzący się zmienił, ale dla mnie na plus.

marieta5

02.06.2007 01:16

Curtis! Curtis! Curtis!
Nie wytrzymam tego faceta. Jest wszędzie. Nie wiem czemu Kuchnia.tv tak go promuję. Nie podoba mi się ani on, ani "kolacja jak z pudełeczka"....

01.06.2007 13:59

Witam

Czy w tym pokoju rozmawiamy o kuchni Sophie czy o Kolacji jak z pudełeczka?, bo nazwa tematu jest inna niz przedmiot wypowiedzi.