Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Czajnik >

Jaki czajnik polecacie? Elektryczny czy tradycyjny. Nie ukrywam że tradycyjne bardzo mi...

Wanda2017, 18.12.2017 | czytaj dalej

Przepisy na swieta >

Dla mnie w święta obowiązkowo musi być bigos i tradycyjna polska sałatka...

temptinglook, 17.12.2017 | czytaj dalej

Sieć nowych restauracji >

Z racji, że planuję otworzyć niebawem nową restaurację poszukuję ku temu lokale,...

Karpatk67a, 17.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2013, wpisów: 30168
najnowszy wpis: 18.12.2017 05:20

Mamy 27420 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Kasza gryczana na słodko :)

grazkaflorek

06.11.2006 23:03

sałatę lodową porwać na kawałki |na 3 osoby biorę całą główkę\,włozyć do salaterki.Ladny chudy boczek wędzony ok.
15dkg,może być więcej kroimy na paseczki,na patelni rozgrzewamy trochę oliwy z oliwek i podsmażamy na tym boczek,przekładamy do sałaty,wlęwamy na patelnię 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek i dodajemy 2 łyżki musztardy z ziarnami gorczycy\uwaga bo pryska\,do tego dolewamy ocet balsamiko,ja używam tego z Modeny,tak z 3-4 łyżki.Chwilę trzymamy na ogniu i zalewamy tym gorącym sosem sałatę.Solimy,trochę pieprzu,na wierzch strużyny żółtego sera\może być krajowy\.Pycha!!To przepis Nigelli. Zrobił furorę
w moim domu.Jadamy go od przeszło roku,a smakuje nawet mojej 3letniej wnuczce.Polecam ,spróbujcie,na lekką kolację,albo na chandrę,Pozdrawiam wszystkich domorosłych kucharzy...grazkaflorek

szczygłowa

31.10.2006 15:47

ok 100 gr kaszy gotujemy.
8-10 suszonych śliwek kroimy wrzucamy na patelnę, dorzucamy garstkę rodzynek i płatków migdałowych. Podsmażamy chwile, dokładamy ugotowana kaszę. Czas smażenia wspólnego dowolny, ja przysmażyłam do lekkiej chrupkości.
Dodajemy po łyżeczce garam masali i miodu. Jeszcze chwile smażymy.

Mniam :)