Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27177 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ JAMIE W SZKOLNEJ STOŁÓWCE

więcej >>

CzEkOlAdKa

01.01.2010 19:10

Ja uważam że niektóre jego pomysły na szkolne obiady są całkiem poza normą. Bo to tak jakby dać na stołówce dziecku chomara. No bez sensu! A chyba trochę znam się na tym, bo wiem co u nas w szkole serwują i nieprzypomina to tego co on proponuje, a i tak jest smaczne :)

migotka333

24.04.2009 09:03

obejrzałam wczorajszy odcinek

Jamie olał Clintona, po prostu pojechał sobie do domu.

snoozy

22.04.2009 20:06

I tym właśnie jestem przerażony.Mam nadzieje,że u nas nie przybierze to takich rozmiarów.Dziwi mnie tez jedno.Maja przeciez jednych z naj kucharzy i wiele super programów w TV i nie korzystaja z tego.Dziwne

minutka

17.04.2009 21:18

snoozy, Anglicy "idą" od pewnego czasu w wygodnictwo i chyba w tym jest problem. Łatwiej kupić batonika w kiosku koło szkoły albo dać pieniądze na niego niż zrobić dziecku normalne śniadanie do szkoły.

snoozy

17.04.2009 15:59

Odcinek w którym Nora goni Jamiego po korytarzu jest w deche.Patrząc na to co anglicy jedzą w szkolnych stołówkach to mnie przeraża.Takiego syfu jaki oni jedzą, to chyba bym nawet nie kopnął a co dopiero zjadł.Dziwi mnie to bo przeciez to nie jest kraj biedoty i zacofania.

16.02.2009 10:33

Witam

Co do "Włoskiej wyprawy Jamiego" to niestety nie mamy jeszcze precyzyjnych informacji, ale oczywiścia powtórka serii jest jak najbardziej planach. Prawdopodobnie wystartuje latem.

pozdrawiam

Jamie Oliver

13.02.2009 17:07

admin napisał 08.01.2009 09:43:
Witam

Najbliższa emisja programu przewidziana jest na 12 lutego na godz.22.00, natomiast powtórka na 13 lutego na godz 20.00.

pozdrawiam
hej admin a kiedy będzie przewidziana "Włoska wyprawa Jamiego", dzieki za odpowiedź

Oskar

08.01.2009 14:42

O, to dobrze, przynajmniej obejrzę wszystkie odcinki tej serii :-)

08.01.2009 09:43

Witam

Najbliższa emisja programu przewidziana jest na 12 lutego na godz.22.00, natomiast powtórka na 13 lutego na godz 20.00.

pozdrawiam

Oskar

07.01.2009 18:57

Wiadomo już może, w których dniach lutego będzie powtórka?

weszlem

10.12.2008 00:06

http://tinyurl.com/59m8nc
To co zasiał Jamie zaczyna przynosić efekty :)

Oskar

26.11.2008 20:29

Aha,rozumiem a co do ''Jamiego w szkolnej stołówce'' pytam się dlatego,że widziałem urywek jakiegoś odcinka w piątek wieczorem 27 września.To był chyba odcinek kiedy rodzice podawali dzieciom fast foody,co mnie zbulwersowało:-0

25.11.2008 14:28

witam

Tak, posty zostały usunięte bo były nie na temat. Co do "Jamiego w szkolnej stołówce" to seria będzie jeszcze powtarzana w lutym, nie mogę jeszcze dokładnie powiedzieć którego dnia.

pozdrawiam

Polak

24.11.2008 19:58

Dobrze że chce pokazać wpływ " śmieciowego " jedzenia na nasze życie .

Oskar

24.11.2008 12:37

Adminie,czy i kiedy będzie powtórka tej serii?
PS.A posty:mój i Consueli zostały usunięte dlatego że były nie na temat,tak?

tomek

24.04.2008 19:42

czy ja przegapiłem tą powtórkę serii , bo już się w tym gubię...

asiula motyl

04.04.2008 21:25

wiecie co ja to dzękuję matce za domowe jedzonko i kanapki do szkoły ja na miejscu brytyjczyków podała do sądu te stołówki i wogóle cały program żywieniowy a dzieciaki i rodzice powinny postawić Jamiemu pomnik za to że coś z tym robi i uświadamia że coś takiego się dzieje, widzieliście ten odcinek z dziecięcym lekarzem ,który mówił ,że pacjenci mali mają od śmieciowego jedzenia zakorkowane jelita i wymiotują gówi... bo nie mogą się wypróżnić w naturalny sposób? i wystarczy jeden normalny posiłek dziennie i sprawy nie byłoby? taki filmik pokazujący takie dziecko musowo powinni oglądnąć jego przeciwnicy

mopwoman

16.03.2008 10:46

Jamie jest mistrzem! Rzeczywistość w brytyjskich szkołach mnie przeraziła...

14.01.2008 11:21

Witam

Przewidujemy powtrókę serii, jeszcze nie mogę podać dokładnego terminu, ale Jamie w szkolnej stołówce na pewno zagości jeszcze na antenie Kuchni.tv.

pozdrawiam

tomek

11.01.2008 22:13

do admina: czy będzie powtórka serii ??

tomek

11.01.2008 22:12

program jest na prawdę super chętnie oglondałem

ZSGKRAKÓW

06.08.2007 17:57

O rety, dobrze że nie chodziłem do szkoły w anglii, jak tam COŚ takiego podają do jedzenia, to czemu wszyscy się dziwią rosnącą nadwagą wśród najmłodszych. JAMIE DAJ IM COŚ PORZĄDNIEJSZEGO...

Poppy

22.07.2007 17:33

jakby Jamie gotował w mojej szkole to bym z stołówki nie wyszła:D:D

kiwi

15.07.2007 23:32

jacek1f napisał 11.07.2007 19:07:
to nie wina dzieci.
Spalił na starcie IMO JO, bo przegrał z rodzicami i nawykami domowymi.... sama szkoła nie mogła tego załatwić.

A z rodzicami nie zaczął na poważnie, mimo prób reklamowych bardziej...

Czy wiedzieliście, ze 60% dzieci w UK uważa frytki za warzywo rosnące w przyrodzie????

sorry.
Tak, slyszałam o tym:
- Twoje ulubione warzywo?
- Frytki

Byl taki program "Jestes tym co jesz". Ten program ukazywal prawdziwe nawyki zywieniowe angielskich rodzin. Okropność. A dzieci to kopiują...

geldorff

15.07.2007 20:31

no tak...

Marlej

12.07.2007 19:52

Jacek napisał 12.07.2007 11:09:
Macie rację - to w dużej mierze wina rodziców. Z artykułu wynikało, że matki "ciemiężonych" pociech podawały im na przerwach przez płoty właśnie hamburgery, chipsy, pizzę, kanapki itp., wspierając "rebelię"...
A Jamie podobno zamykał się w szafce w przebieralni i płakał, ze mu się akcja nie udaje...
To zdecydowanie wina rodziców, którym wygodniej jest zapodać dziecku fast fooda niż samemu coś ugotować.
To przerażające! Całe szczęście, że u nas fast foody nie przejęły kontroli nad ludźmi.

Jacek

12.07.2007 11:09

Macie rację - to w dużej mierze wina rodziców. Z artykułu wynikało, że matki "ciemiężonych" pociech podawały im na przerwach przez płoty właśnie hamburgery, chipsy, pizzę, kanapki itp., wspierając "rebelię"...
A Jamie podobno zamykał się w szafce w przebieralni i płakał, ze mu się akcja nie udaje...

marieta5

11.07.2007 22:21

jacek1f napisał 11.07.2007 19:07:
to nie wina dzieci.
Spalił na starcie IMO JO, bo przegrał z rodzicami i nawykami domowymi.... sama szkoła nie mogła tego załatwić.

Czy wiedzieliście, ze 60% dzieci w UK uważa frytki za warzywo rosnące w przyrodzie????

sorry.
Nie wiedziałam O.o Szczerze współczuję tym dzieciom. Pamiętam taki odcinek, jak nie wiedziały, jak wygląda fasola czy burak...
Ekhm... Ale to nie ich wina, rzeczywiście rodzice też mają w tej kwestii dużo do powiedzenia. Ale gdzie tam, przecież i wygodniej i taniej wrzucić mrożonkę do mikrofali ;-/

jacek1f

11.07.2007 19:07

to nie wina dzieci.

sorry.

marieta5

11.07.2007 16:21

Jacek napisał 11.07.2007 09:52:
Bywszy w niedzielę w Londynie, wyczytałem w tamtejszej prasie, że Jamie oskarżany jest o dwudziestoprocentowy spadek liczby uczniów, korzystających ze szkolnych stołówek...
Najwyraźniej jego eksperyment się nie powiódł: młodzież woli jednak smażoną rybę z frytkami - albo wręcz same frytki, tłuste hamburgery i inne niezdrowe potrawy, a brokuły z wody, makarony i surową marchewkę ma w głębokim poważaniu...
Szkolne władze bardzo poważnie rozpatrują koncepcję powrotu do poprzedniego stanu rzeczy - nie chcą już zaglądać w uczniowskie talerze...
Wygląda na to, że Jamie poniósł sromotną klęskę - i podobno bardzo to przeżywa...
Niby mógł przewidzieć jak to się skończy... no bo dzieciaki jedzące przez całe życie hamburgery, pizze i frytki, przez kilka programów nie zmienią swoich nawyków żywieniowych. Ale to smutne, bo on się starał, poświęcał swój czas dla nich. Chciał coś zmienić na lepsze - cóż, dzieciaki to najsurowsi krytycy...

post edytowany 1 raz, ostatnio 11.07.2007 17:45

Jacek

11.07.2007 09:52

Bywszy w niedzielę w Londynie, wyczytałem w tamtejszej prasie, że Jamie oskarżany jest o dwudziestoprocentowy spadek liczby uczniów, korzystających ze szkolnych stołówek...
Najwyraźniej jego eksperyment się nie powiódł: młodzież woli jednak smażoną rybę z frytkami - albo wręcz same frytki, tłuste hamburgery i inne niezdrowe potrawy, a brokuły z wody, makarony i surową marchewkę ma w głębokim poważaniu...
Szkolne władze bardzo poważnie rozpatrują koncepcję powrotu do poprzedniego stanu rzeczy - nie chcą już zaglądać w uczniowskie talerze...
Wygląda na to, że Jamie poniósł sromotną klęskę - i podobno bardzo to przeżywa...

kropelka

19.03.2007 13:04

Filip F xxx - tak, znalazlam filmik na youtube nawet wiec teraz znajomym pokazuje:-) Wrażenia naprawde niezłe i jak już pisałam wszystkie dzieciaki powinny oglądać takie rzeczy już w szkole- obowiązkowo. Szkoda że seria się skończyła, ciekawa jestem jak dalej rozwinie się problem jedzenia w szkołach. Niestety nie mogłam obejrzeć całego ostatniego odcinka, powiedzcie jak sie skończył? (obejrzałam prawie pół)

Filip F xxx

09.03.2007 22:40

Kropelko udało Ci się obejrzeć filmik Jamiego?? Jak wrażenia?

kropelka

09.03.2007 19:52

Straszne. Dobrze zrobił Jamie z ta terapia szokowa. Chyba wszystkie dzieci powinny widzieć jak się te nugetsy przygotowywuje. Przyznam że wiedziałam że mięso oddzielane mechanicznie to świństwo ale nie zdawałam sobie sprawy że aż takie!!! Jednak polska kultura jedzenia jest o niebo wyżej niż angielska. Na naszych stołach rzadko goszczą gotowce i jeśli chcemy ułatwić sobie przygotowywanie posiłków to sięgamy raczej po mrożone warzywa co dużym problemem nie jest.

kaja

09.03.2007 14:32

która spację??

Filip F xxx

07.03.2007 11:02

Niestety link nie działa. trzeba skopiować adres usuwając jedną spację ze środka.

Filip F xxx

07.03.2007 11:01

To jest link to jednego z filmików Jamiego dot. jedzenia w szkołach i ogólnie fast foodów. www.channel4.com/life/microsites /J/jamies_school_dinners/fowl/index.html

Filip F xxx

07.03.2007 10:57

Makadamia, wiem że w polskich szkołach jest o niebo lepiej niż w UK ale i tak jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Masz szczęście że Twoje dziecko chodzi do szkoły, w której jest dobre jedzenie. U mnie jest to przeważnie tłusta panierka z kawałkiem schabowego w środku, suche udka z kurczaka, albo jakaś stara ryba. Zresztą dostępność fast foodów też nie polepsza sytuacji. Ja osobiście nie cierpię McDonalda, ale większość osób z mojej klasy chodzi tam w celach towarzyskich zjadając przy okazji te wszystkie świństwa.

makadamia

03.03.2007 20:55

tak, też się przeraziłam jak to zobaczyłam i najgorsze jest to, że one faktycznie w ogóle nie potrafią gotować - w domu też jedzą gotowce?!?!?!?? no i ci rodzice podające dzieciakom mcdonaldy przez płot!!!

Starla

01.03.2007 20:54

No przyznacie , że można się załamać patrząc na te angielskie panie kucharki..." nigdy nie jadłam groszku" :|??? Nie jedzą warzyw :|????? U nas na szczęście jeszcze nie ma i miejmy nadzieje, nie będzie tej mody na szybkie, odgrzewane jedzonko.

czytacz

27.02.2007 21:24

A jak ktos wątpi jak to jest w UK, to teraz chodzi fajna historia o 8 latku, który waży 90 kg. A mamusia mowi, ze to dlategop, że u nich w rodzinie nie przepadają za warzywami. "Connor spróbował kiedyś jabłka, ale mu nie smakowało":)

makadamia

25.02.2007 22:42

Filipie, gdyby angielskie dzieci jadły to co nasze w szkolnych stołówkach nie byłoby problemu - maja córka je obiady w stołówce i jestem zupełnie spokojna o to czym ją tam karmią (tym bardziej, że miałam przyjemność spróbować) - dzieciaki mają i mięso - w sensie udko z kurczaka, czy pieczeń a nie jakieś przetworzone świństwo ziemniaki, ryż, kaszę i SURÓWKI
A w Wlk Brytanii problem leży w tym co dzieci jedzą w domu a nie w szkole - te biedzne dzieciaki nie znają warzyw bo ich nigdy nie jadły w domu - poza fasolką i puree z groszku - i nie czepiajcie się tej "kucharki" - ona nie ma umieć gotaować tylko na czas rozpakować podgrzać i wydać.

Marlej

24.02.2007 22:14

Dodam jeszcze, że u nas zwykły " laik " lepiej by sobie poradził w kuchni, niż tamtejsze kucharki.
Brawo dla brytyjskiego poziomu nauczania !!!!!!!!!
BRAWO !

Marlej

24.02.2007 22:11

Ludzie!!!!!!
To woła o pomstę do nieba !!!!!!!!
Główna kucharka w szkole nie ma pojęcia o gotowaniu !!!!!!
( odc. 3 )
Jak to możliwe?
Na jakiej podstawie zatrudniane są tam panie do kuchni ???????
One nic nie umieją.
Nic więc dziwnego, że główne menu serwowane w Brytyjskich szkołach to hamburgery i frytki.
Potrzebuję trochę czasu, żeby otrząsnąć się z szoku.
Głębokiego szoku!!!!!!!

jacek1f

22.02.2007 11:55

na razie 220 ml funtow poszlo sie gonic..:-(
bo za szybko, za glosno i za drastycznie i zbyt gwiazdorsko Jamius zawalczył...:-(

Jak nie zmieni sie rodziny i domu, to szkola jest bez szans.

Filip F xxx

21.02.2007 20:14

Ja jestem teraz w gimnazjum i wiem jak wyglądają szkolne obiady z bliska. wszystko jest niedoprawione, ziemniaki piure to jakaś nie dopracowana papka. Kotlety są kilka razy podgrzewane i są tłuste jak nie wiem co. Raz byłem w mojej szkolnej kuchni i aż mnie ciągnęło żeby ugotować coś dobrego(zdrowego) dla tych dzieci, które na przerwie obiadowej zabijają się w kolejce po te syfy.

mereszka

21.02.2007 13:25

Przeczytajcie, jak to się wszystko skończyło: http:// wiadomosci.onet.pl/ 1373778,2678,1,1,kioskart.html trzeba tylko spacje usunąć (to cholerne linkowanie!) Albo poszukac artykułu pt. Uczniowie bojkotują stołówki. Pozdrawiam, M.

mamuska23

21.02.2007 12:15

dla mnie jest to rewelacyjne co Jamie robi dla tych dzieciakow!! sama pracuje z angielska nastolatka i jak slysze z czego sklada sie jej sniadanie(kilbaska z fasola,tost z maslem, diet coke) lunch(mc`donalds) kolacja (kfc) to az drescze mnie przechodza! Jak mozna robic z siebie taki smietnik!! Ao salatach .warzywach to nawet nie chce slyszec!!!
Jamie trzymam kciuki mocno !!!

Lola

18.02.2007 22:51

Do trufla3: taa, od razy przypomniala mi sie szanowna Pani Kucharka z mojej podstawowki.. hehe.. Pamietam jak glodne dziatki ustawialy sie grzeczie do okienka, a ona jedna reka wrzucala na talerz rozgotowane ziemniaczane "puree", a druga, paluchami, dorzucala kotlet i kiszony ogorek... pomiedzy talerzami zaciagala sie papierochem z popielniczki stojacej na pobliskim parapecie... To byly czasy! I dziatki zdrowe i syte byly, a teraz uczepili sie tej higieny jakby to wazne bylo... heheheheheh ;))

piotrjan

17.02.2007 23:31

Brawo dla tego goscia !!!!

trufla3

16.02.2007 00:23

Lola pani kucharka jest super!Taki mały dymiący przerywnik. Ciekawa jestem czy gasi papierocha podczas gotowania.

kitchen_chieff

15.02.2007 21:00

Ten facet jest spoko,przynajmniej ma jakiś cel i chce go spełnić chociaż poświęca na t swój czas,który mógłby spędzić z rodziną, gdybym mógł wybrać się do Niego pomógłbym mu jak tylko moge

Tasiemka

12.02.2007 18:34

Myślalam ,że tylko my mamy problemy z budżetem.W pewnej szkole z internatem,dzienna stawka wynosi 7.50zl na 5 posiłków.To jest jakis koszmar,zupa kosztuje 1zł.Pocieszajace jest ,ze nie tylko my sie borykamy z takimi problemami.
Jamie jest fajnym gosciem i prowadzi fajne(wszystkie)programy,a ksiązka "Lubię gotować"jest moją usypianką do poduszki:-D
pozdrawiam wszystkich fanów Jamiego

Basergor

12.02.2007 10:07

Niezłe, niezłe... ciekawe kiedy będzie odcinek, w którym będzie pokazywał dzieciakom jak wygląda "mechaniczne oddzielanie mięsa z kurczaka" w szkolnych nuggetsach ;-)

Lola

12.02.2007 00:14

Dla mnie super! - zreszta jak wszystko z Jamiem... Tyle, ze gwiazda tego odcinka byla Pani Kucharka... :)))

mereszka

10.02.2007 23:27

No i jak wrażenia?
Mnie się podobało.
Czekam na więcej :-)

mereszka

10.02.2007 17:53

Dziś pierwszy odcinek :-) Ciekawe jak wypadnie ta tle "Nagiego szefa", "Przekrętów"', "Restauracji" i mojej ulubionej "Włoskiej wyprawy"? Mam nadzieję, że nie przegapię :-)