Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

Meble z Ikei >

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym...

Katulla, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29953
najnowszy wpis: 19.10.2017 17:28

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ Jakubiak w sezonie 2

więcej >>

niejadek

28.11.2012 20:13

Z niecierpliwością czekam na Jakubiaka w Sezonie na Wigilię. Według mnie, to najlepszy polski program kulinarny. Tomek jest bezpretensjonalny, zabawny a jego przepisy prawie zawsze mam ochotę wypróbować w swojej kuchni (co zresztą kilka razy mi się zdarzyło - rosół z bażanta z ravioli - r e w e l a c j a!) . Ciekaw jestem co Tomek poda na świeta...

tomeksss

08.09.2012 16:34

mazda napisała 18.03.2012 18:22:
Panie Jakubiak,już kiedyś pisałam na facebooku o tym jak pan się wysławia.może jest pan kucharzem dobrym ale kiedy usłyszę jak pan "pięknie"mówi to natychmiast wyłączam program.To.że politycy mówią zle to nie znaczy że pan na forum też może mówić niepoprawnie.Jeśli wyraz kończy się na -ą-to tak trzeba mówić,proszę nie tworzyć języka,który na słuch jest potworem.Kapustom.pięknom itd...to nawet się zle widzi nie mówiąc o słuchaniu.Proszę się dostosować,to nic trudnego a o ile przyjemniej się słucha.
MAZDA
Oby tylko nie przegiąć, jak wielu to robi i nie zacząć mówić "ą" tam, gdzie trzeba napisać "om" (widziałem juz wiele wpisów typu "strzelili gola Polaką" albo "trzeba patrzeć na ręce lekarzą".

tomeksss

08.09.2012 16:29

H4LINK4 napisała 08.09.2012 15:30:
Mówi się "kakao" a nie kakaa. A papryka chilli to owoc, a nie warzywo. Myślę, że powinien Pan takie rzeczy wiedzieć, skoro jest Pan kucharzem.
Strasznie jesteś przemądrzała Halinko. Biologicznie to papryka i owszem, jest owocem, ale gastronomicznie jest to warzywo. Podobnie jak pomidor. Nie powiesz chyba, że sałatkę z pomidora zaliczysz do grupy sałatek owocowych??? Podsumowując: owoc papryki i owoc pomidora to warzywa.

H4LINK4

08.09.2012 15:30

Mówi się "kakao" a nie kakaa. A papryka chilli to owoc, a nie warzywo. Myślę, że powinien Pan takie rzeczy wiedzieć, skoro jest Pan kucharzem.

olbas

18.07.2012 17:11

panie mancol68,to jest wtórny analfabetyzm,a nie element

olbas

18.07.2012 17:07

panie jakubiak -nie kładziemy mięsaa na grilla. mięso kładziemy na grill. kłania się panu odmiana rzeczowników przez przypadki..pozdrawia absolwent zawodówki

mancol68

04.05.2012 23:37

Brawo! Mamy trzy specjalistki od językowej poprawności. Nie jestem fanem programów Jakubiaka...ale interesuje mnie przede wszystkim co koleś miesza w garnku i czym mnie inspiruje. Jak otworzy buzię i powie "pięknom kapustom" to wiem o co mu chodzi.
Kucharze to specjalisci od gotowania...a posługiwanie się przez nich poprawną polszczyzną na ekranie jest pewnie jakąś wartością...ale jednak to wtórny element.

p.s. ...a styl wpisu Pani mazdy także pozostawia wiele do życzenia.

Pyzka

18.03.2012 19:42

no niestety, muszę przyznać rację .... z całym szacunkiem dla umiejętności pana Jakubiaka , ale słucha się go koszmarnie....

mazda

18.03.2012 18:22

Panie Jakubiak,już kiedyś pisałam na facebooku o tym jak pan się wysławia.może jest pan kucharzem dobrym ale kiedy usłyszę jak pan "pięknie"mówi to natychmiast wyłączam program.To.że politycy mówią zle to nie znaczy że pan na forum też może mówić niepoprawnie.Jeśli wyraz kończy się na -ą-to tak trzeba mówić,proszę nie tworzyć języka,który na słuch jest potworem.Kapustom.pięknom itd...to nawet się zle widzi nie mówiąc o słuchaniu.Proszę się dostosować,to nic trudnego a o ile przyjemniej się słucha.
MAZDA

Gonzo

01.12.2011 00:13

Obszar 1 m kw dla świni 115 kg to jak przestrzeń w chowie klatkowym kurczaków, na ścisk. Dlaczego to nie jest kwestionowane przez obrońców praw zwierzat?