Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

To bedzie zdecydowanie dobry wybor.

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

Grill elektryczny >

Grill elektryczny to świetny pomysł ja taki kupiłam sobie w tym roku...

kuchareczka2, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1975, wpisów: 29958
najnowszy wpis: 21.10.2017 23:10

Mamy 27179 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wydajemy przyjęcie

FORUM kuchnia+ Jakie potrawy na wesele?

ewiczka

26.07.2017 09:21

Jeśli zależy Wam na jakimś szczególnym rodzaju kuchni, to warto dogadać to z kucharzem. Przeważnie są otwarci na pomysły młodych. Byłam np. na weselu całkowicie wegetariańskim i nikomu tego mięsa nie brakowało. nie było też alkoholu, ale i tak wszyscy bawili się świetnie i szaleli bardziej niż na zwykłym alkoholowym weselu, imprezę rozkręcał DJ Lama, wszyscy tańczyli prawie do rana i nie było kaca następnego dnia :)

gastronautka

11.07.2017 11:55

Zgadzam się - tłuste devolaye to stały element prawie każdego spendu rodzinnego, a już najczęściej pojawiają się na weselach :/ też nie jestem fanką ciężkiej kuchni, dlatego podczas swojego wesela skorzystałam z usług tej firmy: catering dla firm Kraków

karo211

27.04.2017 15:38

Niestety wiele restauracji podaje to samo... a devolaye ociekające tłuszczem, ziemniaki i surówka z marchewki to standard. Może nie wyłam w moim życiu na wielu weselach, ale wszelkie z nich, czy też stypy, urodziny, wszędzie to samo... ;/

GastroSklep_pl

18.01.2017 18:09

W sumie to kwestia naszego gustu oraz kreatywność kuchennej restauracji w której mamy zamiar zorganizować wesele. Na pewno tradycyjnymi potrawami będzie rosół oraz drugie danie z ziemniaków i mięso, ale można być zdecydowanie odważniejszym i wybrać zupełnie inny kierunek, uderzając w dania regionalne.

www.GastroSklep.pl

Fiola

22.06.2016 22:38

Myślę, że menu które zaspokoi podniebienie każdego znajdziesz na stronie http://www.restauracjabialaroza.pl/. Restauracja Biała Róża z centrum Krakowa jest wyspecjalizowana w menu weselnym, ale również biznesowym. Jak dla mnie ważne jest to, że czerpią oni szczególnie z bogactwa produktów regionalnych i lubią kierować się sezonowością.

maly_kuchta

16.04.2016 12:30

Pytanie zbyt ogólnie postawione. Trzeba je bardziej sprecyzować. Na przykład jaki budżet przewidujesz na jedną osobę, jaką kuchnię preferujesz, ile ma być serwowanych dań, ile na ciepło, ile na gorąco.

lemonka150

14.04.2016 07:44

mi przy wyborze menu bardzo pomógł belvedere catering by design http://cateringbydesign.pl/pl/ Powiedzialam, czego oczekuje, jaki mam budzet oraz jaki będzie panowal klimat na weselu

PizzeriaZuzola.pl

16.02.2016 13:39

Wszystko zależy od tego na jakie menu się zdecydujecie,bo jeżeli mają być to tradycyjne polskie potrawy wg tradycyjnej kuchni,to w zasadzie sprawa jest bardzo prosta. Dajcie znać na co ostatecznie padł wybór,na jakie menu.

www.PizzeriaZuzola.pl

inka28

12.02.2016 13:32

moim zdaniem ważne żeby potrawy były takie, które zjedzą chętnie goście. moje wesele będzie z ponad miesiąc i kiedyś zupełnie inaczej myślałam że podam to na co będę miała ochotę, ale posłuchałam rady właściciela restauracji i zdałam się na jego gust i doświadczenie, ponieważ już kilka razy byliśmy na imprezach w jego restauracji i zawsze wszystko było pyszne i w ogóle.JA zjadłabym np. owoce morza,ale niestety sporo osób z mojej rodziny by tego nie tknęła.więc odpuściłam sobie cuda, będzie tradycyjnie

Mariolka88

09.02.2016 14:55

My na swoim weselu mieliśmy typowo staropolskie menu - może dlatego, że duża rodzina i w większości z wiejskich okolic.

PizzeriaZuzola.pl

19.01.2016 16:02

To już zależy od naszego gustu i stylu przyjęcia weselnego,akurat rosół czy potem ziemniaki deska mięs z surówką jest czymś,co można niemal zawsze przygotować i zarazem tradycyjną potrawą. Postarajmy się zaskoczyć naszych gości czymś naprawdę oryginalnym

www.PizzeriaZuzola.pl

Justa1988

18.01.2016 14:46

moim zdaniem smaczne, proste . Przede wszystkim na obiad rosół i jakieś mięsko typu devolaj. Bardzo dobrym pomysłem jest żurek, albo bigos. Często też robią strogonowa. Jadłam wielokrotnie na weselach kluski śląskie i mięsko wołowe.Wszystko trzeba dobrać też pod gości

kipson

11.01.2016 12:23

Najlepiej jest wybrać kuchnię polską. Gusta są różne.Ciężko jest dogodzić każdemu ale jestem zdania,ze powinien być spory wybór uniwersalnych potraw. Plus ewentualnie ekskluzywne dodatki w postaci przystawek. Sam jakiś czas temu bawiłem się na swoim weselu oraz goście bardzo sobie chwalili jedzenie. Było 6 dań głównych oraz masa przeróżnych sałatek. Hitem był tatar z łososia oraz ryba w sosie serowym . Możesz ewentualnie zastanowić się nad stołem wiejskim albo w bardziej ekskluzywnej wersji nad sushi.
Polecam jeszcze zajrzeć sobie tutaj:
http://hotelstyl70.pl/blog/

Na stronie obecnie jest dobry blog gdzie znajdziesz kilka artykułów o organizacji wesela ( w tym o kuchni weselnej).

zdrowitka

10.01.2016 12:08

Jakie potrawy, dania i napoje najlepiej sprawdzają się waszym zdaniem na weselach?