Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

To bedzie zdecydowanie dobry wybor.

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

Grill elektryczny >

Grill elektryczny to świetny pomysł ja taki kupiłam sobie w tym roku...

kuchareczka2, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1975, wpisów: 29958
najnowszy wpis: 21.10.2017 23:10

Mamy 27179 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ jaki robot kuchenny polecacie?

Dor Pat

20.05.2017 07:34

Witam, kompletnie się nie znam na robotach kuchennych a chciałbym zakupić żonie na prezent porządny robot co będzie spełniał bardzo dużo funkcji. Kwota jaka chcę przeznaczyć to między 2000 a 3000 zł. Pomóżcie proszę coś dobrać jakie modele. Żona lubi robić różnego rodzaju ciasta, ale myślę że fajnie jakby spełniał funkcję również jakiegoś miksera, blendera, maszynki do mięsa, może coś wyciskania cytrusów. O ile jest coś takiego co ma tyle funkcji?

milexica

12.04.2017 14:58

A ja poważnie zastanawiam się nad zakupem robota Thermomaster. Moja siostra ma i sobie chwali - praktycznie ciągle jest u niej w ruchu. Ja się nie zdecydowałam, bo przerażała mnie cena, ale teraz model Kalorik HA 800 można mieć już za kilka stówek.
Czytałam opinie o Thermomaster i są raczej pozytywne ale byłabym wdzięczna jakby mi ktoś potwierdził, że warto.
Zależy mi głównie na krojeniu, szatkowaniu, gotowaniu na parze i wyrabianiu ciasta - z tego co wiem takie funkcje są, no ale - warto dopytać :)

jadwiga34

13.03.2017 12:03

Ostatnio przekonałam się jak w wielu czynnościach może wyręczyć nasz robot planetary. Korzystanie to prawdziwa przyjemność. Ja mam Boscha, zapłaciłam 1500 zł i jestem bardzo zadowolona!

kamila29

13.01.2017 09:10

Na tej stronie znajdziecie kilka artykułów odnośnie robotów kuchennych - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly Ja mam w swojej kuchni najzwyklejszy mikser, dlatego jak najbardziej przydałoby się mi takie urządzenie - przy jego pomocy na pewno przygotowywanie posiłków, czy ciast byłoby o wiele szybsze :)

mandarine11

09.10.2016 15:41

ja osobiście od niedawna korzystam z robota kuchennego firmy Kohersen i jestem mega zadowolona - robi za mnie dosłownie wszystko. Jest nowy, ale z tego co widzę zgarnia sobie coraz więcej zwolenników :)

Witia

06.07.2015 01:22

Zakupiłam robota wieloczynnościowego z malakserem (tak wiem, strasznie to brzmi ale te są chyba najlepsze). Jest to nowsza wersja robotów, umożliwiająca dodatkowo takie zadania jak siekanie, mieszanie i rozdrabnianie produktów. Jest wyposażony w malakser oraz rozdrabniacz. Bardzo często w zestawie znajdują się również przystawki np. do wyciskania soków (sokowirówka)... tutaj są też inne rodzaje robotów do porównania, ale uważam że robot wieloczynnościowy to chyba najbardziej uniwersalne urządzenie i wbrew pozorom można znaleźć również tańsze modele na które nie trzeba wydawać całej wypłaty więc nawet nie ma co porównywać ;)

Berta

25.05.2015 20:43

Wybrałam mały gabarytowo, na czy mi mi bardzo zależało, robot Philipsa. Ma dwie misy (ciastowo-szatkującą i koktajlową)i część z silnikiem. Przed zakupem trochę poczytałam
(http://www.parazgara.pl/robot-kuchenny/) jaki wybrać itd i wzięłam model z dość dużą mocą, aby wszystko mi uciągnął..

patusia22

21.04.2015 16:42

Ja mam moulinex i polecam :)

OlaOla0

21.04.2015 12:31

Ja polecam robota kuchennego Aura marki Russell Hobbs. Po wielu pozytywnych recenzjach skusiłam się na jego zakup I działa bez zarzutu. Kroi,ubija, miesza, szatkuje. Potrafi też zmielić kawę, zrobić puree, a nawet smoothie. Niejednokrotnie uratował mnie w kuchni. Kosztował 350zł ale ostatnio widziałam go za 270zł, więc może ktoś się skusi :)

himera2

10.09.2014 09:07

mnie się marzy taki oto robot kuchenny electroluxa z misą ze stali nierdzewnej http://www.ceneo.pl/26270165 Już ja bym wiedziała jak mam go wykorzystać. :)

czekista

05.09.2014 00:09

Witam serdecznie
Jak napisał Natka28 każdy z nas ma inne oczekiwania, potrzeby, preferencje i zasobność portfela, czasami coś przeważy coś.
Ja polecam THERMOMIX jeśli będą pytania to odpowiem na [email protected]
Pozdrawiam serdecznie

post edytowany 1 raz, ostatnio 05.09.2014 00:13

przemko

24.06.2014 21:00

Zawsze robot można wygrać w konkursie. Ten jest prosty bo trzeba oddać głos (wesprzyjcie Julię)i uzasadnić wybór:) http://www.zamienszafkenazmywarke.pl/http://

Natka28

11.03.2014 23:34

Każdy z nas ma inne oczekiwania i potrzeby a o zasobności portfela to już chyba wspominać nie trzeba więc to polecanie komuś swojego sprzętu nie jest takie łatwe.
Ja planuję zakup robota Bosch MUMXL40G ale poczekam troszkę aż cena będzie przystępniejsza :)

junior1000

08.03.2014 19:17

Ja osobiście polecam robota wieleczynnościowego speedcook.

Jest po prostu super. Zastępuje wszystkie urządzenia kuchenne. Nie wyobrażam sobie pracy bez niego.

Masz pytania napisz [email protected] tm odwpoeiedzą na każde pytanie, mają dobrą cenę i atrakcyjne raty

jagodzinka

28.12.2013 23:30

mhh, ja też teraz szukam czegoś, na razie czytam poradnik: jaki blender - ale nadal nie wiem, jaki blender wybrać. jaki macie, by blednował też twardsze rzeczy?

cichare

23.12.2013 15:43

Wow, ja bym jednak tyle nie wydała na robota... Moim zdaniem np topowy Philips HR7778 ze wszystkimi przystawkami spokojnie wystarczy :) A kosztuje jakieś 750 złotych, więc dla mnie to do zaakceptowania...

Iris3

19.12.2013 19:52

Witam
Jak wszyscy i ja poszukuje idealnego dla siebie robota kuchennego, i chyba znalazłam dwa, pierwszy jak wiadomo marzenie każdej z nas czyli:
KitchenAid Aristan (moc silnika: 300W) cena około 2,300 zł + 5 lat gwarancji
wyposażenie standardowe:
- nierdzewną pięciolitrową dzieżę
- osłonę dzieży z podajnikiem
- rózgę do ubijania
- mieszadło i hak do wyrabiania ciast drożdżowych)
Zestaw przystawek Kitchenaid FPPA 3 w 1
Maszynka FGA
FGA moze służyć do mielenia mięsa i sera.
W skład maszynki do mielenia wchodzą: 2 sitka stalowe o średnicy 4.5 i 6,5 mm, nożyk, ślimak i popychacz.
Przystawka do tarcia i szatkownia RVSA
Skład: 2 stożkowate tarki (plasterki grube i cienkie) oraz 2 stożkowate tarki (wiórki grube i średnie)
-obudowa osłaniająca przed pryskaniem
- Przecierak FVSP

oraz drugi
Kenwood KMX 61 (moc silnika: 500W) cena około 2,000 zł no i tu pojawia się problem w tej cenie znajduje się:
- maszynka do mielenia,
- popychacz,
- hak do zagniatania ciasta,
- tarcza do grubych wiórków,
- tarcza do grubych plastrów,
- tarcza do szatkowania,
- tarcza do ścierania,
- tarcza do tarcia ziemniaków,
- końcówka do kiełbas,
- przystawka do montażu tarcz ścierających i szatkujących.

Poradźcie jaki wybrać :(

Wojtek45

09.09.2013 12:55

witam, poszukuje jakiegoś dobrego sprzętu, zależy mi główni na wyglądzie ponieważ chce kupićmeble do kuchni w ciemnym kolorze i w chciałbym żeby podobnie wyglądał cały sprzęt, czy ktoś ma jakieś ciekawe pomysły?

Ela LISA

04.06.2013 11:55

Kitchen Aid. Marzenie kazdego.Drogie cudo nad cudami.Do tego wiele dodatkowych urzadzen, kupowanych oddzielnie.Taki robot w kuchni,jest spelnieniem marzen.

KrystianS

24.04.2013 23:27

Co do speedcooka, o którym tu kiedyś wspominałem, to warto się zapoznać z ich forum: www.speedcook.pl/forum/ :)

pokemon

27.03.2013 11:28

Jeżeli szukasz robota z sokowirówką to zobacz stronę Philipsa . Niektóre modele mają właśnie sokowirówki, blendery, nakładki co wyciskania cytrusów i tak dalej. Mają moc 1000 W, wiec długo ci posłużą. Sam mam taki i jestem zadowolony. Wyciskam w nim soki dla dziecka i miksuję mu zupki. Nie ma też problemu z kruszeniem lodu do drinków, przy czym mój poprzedni robot kuchenny dostawał zadyszki i stawał w miejscu. Już innych urządzeń nie wyjmuję z szafek, tylko ograniczam się do niego.

KrystianS

18.03.2013 18:20

Zgadzam się z poprzedniczką :) Kupiłem żonie Speedcooka na 5tą rocznicę ślubu i jest zachwycona - jak zresztą reszta rodzinki. Przez to,ze jestem beztalenciem kulinarnym, całe gotowanie było na jej głowie. Teraz sie z tym nie męczy, a co więcej - sam jestem w stanie zrobić dobry obiad:)

k.lisiecka

16.05.2012 13:59

SPEEDCOOK
Ja mam i polecam robota speedcook. Jedno porządne urządzeniem, zajmuje mało miejsca, a zastępuje kilka urządzeń.
www.speedcook.pl

post edytowany 1 raz, ostatnio 16.05.2012 13:59

ziabak

13.02.2012 21:27

Simens MK 55400
Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii pomyślałam, że w końcu znalazłam coś extra za rozsądną ceną. Najbardziej zależało mi na tarczy do frytek i do jarzyn. Po dwóch tygodniach od zakupu przetestowałam tarczę do frytek: wychodzą cienkie półksiężyce, z mnóstwem cieniuteńkich plasterków, które szybko spiekają się na oleju. Szału nie było, ale frytki smakowały jak zwykle świetnie. Dziś przyszedł czas na sałatkę jarzynową. Założyłam tarczę dwustronną tnąca na wiórki, grubszą stroną do góry w nadziei na szybkie wykonanie sałatki z gotowanej marchewki i selera i ziemniaków. To co miało być posiekane na wiórki, było długimi pasami. Tak strasznie się zawiodłam! Przypuszczalnie przyczyna leży w zbyt dużym rozstawieniu oczek, ale skąd te wszystkie pozytywne komentarze, że tak świetnie trze warzywa? Może i trze szybko, ale to co z tego wychodzi to totalna porażka!
Powtarzam te opinie nad wielu forach, żeby każdy następny zastanowił się nad zakupem tego sprzętu, ponieważ prawdy nie dowie się z opinii sklepów internetowych. Swoją opinię dodałam zaraz po zakupie, zrozumiałe, że nie była ona pozytywna, bo zamiast sałatki miałam tasiemce z całej długości marchewki! Opinia do dziś dnia nie pojawiła się na stronie www. Sklepy robią taką selekcję, że zostawiają tylko te pozytywne, a jeśli już zamieszczą negatywne, to że niby głośny lub trudny w czyszczeniu. Przestrzegam

yourash

03.12.2011 02:09

Te europejskie wynalazki to zabawki dla dzieci Tylko KitchenAid. Od czasu zakupu spoglądam z politowaniem na te barachła.

Asia Pelasia

24.11.2011 15:27

Ja polecam Philips Essence,mam go 10 lat i jestem bardzo zadowolona :) Nic się z nim złego nie dzieje jak do tej pory ;) Może tylko uchwyty zmieniły kolor z białego na żółty :) Przeciery,ziemniaki na placki ,ciasto,parę chwil i gotowe.Elegancki wygląd (u mnie stoi na blacie kuchennym ) i szybkie mycie .Mam nadzieję,że jeszcze długo mi posłuży :)

marcinm22

30.09.2011 18:42

Siemens MK55400
używam intensywnie od paru miesięcy i w zasadzie bez słabych punktów (gdyby się czepiać to ew. brak 'dziubka' przy dzbanku no ale to drobiazg)
wyposażony absolutnie we wszystko czego potrzeba a do tego silnik o mocy 1100W więc dla mnie w tej kategorii cenowej - sprzęt nie do pobicia

Dora

30.09.2011 14:08

Posiadam Zelmera fenomen już od około 2-3 lat i zdecydowanie bym go drugi raz nie kupiła. Wykonany jest ze słabych materiałow, które łatwo pękają. Pokrywa od malaksera (już druga) promieniście peka od środka. Rózga do ubijania, nie wiem jakim cudem, wykrzywiła się i jest do wyrzucenia. Tak więc cena jest przstępna. jak na wielofunkcyjność przedmiotu, jednak co chwilę trzeba coś wymieniać.

becik_4

29.09.2011 18:37

Witam
Dzisiaj cały dzień poświęciłam nad poszukiwaniem odpowiedniego robota kuchennego. byłam zdecydowana na takie urzadzenie jak speedcook ale stwierdziłam że chyba wole porzadny robot kuchenny za mniejszą cenę. wstępnie upatrzyłam sobie:
1. bosch MUM 4756EU
2.zelmer fenomen 880.5
Czy możecie podzielić się ze mną opiniami na temat tych robotów lub może jakieś inne polecacie?

Henio

20.09.2011 14:40

Philips ma dobre roboty kuchenne, ewentualnie MPM lub Zelmer.

bigmaciek

26.08.2011 00:49

Jeśli chodzi o roboty wielofunkcyjne najważniejsza jest moc. Minimum to 700W. Im wiecej tym lepiej. Nie zmarnuje się a zapewni odpowiedni zapas bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o marki to sentymentem darzę Kenwooda. Moja mama kupiła taki mega zestaw w 1974 roku i do to pory działa, nidgy się nie zepsuł i jest po prostu swietny. Teraz ja go używam i nie zamierzam zamieniać.

Ewelka

16.06.2011 18:37

Ja mogę polecić MPM PRODUCT Kasia 116. Mam tego robota od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona :-)

Bar4you_pl

14.06.2011 21:14

Myślę ze do 900zł nie będzie większego problemu z kupnem robota kuchennego. Wszystko zależy od tego na jakich funkcjach się skupiasz i co jest Ci najbardziej potrzebne. Szukaj w dobrych sklepach internetowych.

kamil

18.01.2011 09:06

KATARZYNKA napisała 17.01.2011 19:23:
Kamilu odsyłam Cię podobnie jak Widelec na stronę KA.
Poczytaj w zakładce-"Najczęściej zadawane pytania"(trzeba "zjechać" niżej do info.-pytania techniczne o parametry) o mocach poszczególnych mikserów.

KitchenAid
pięknie Ci dziękuję za link, świetnie to jest tam opisane, już teraz zrozumiałem o co chodzi.

KATARZYNKA

17.01.2011 19:23

Kamilu odsyłam Cię podobnie jak Widelec na stronę KA.
Poczytaj w zakładce-"Najczęściej zadawane pytania"(trzeba "zjechać" niżej do info.-pytania techniczne o parametry) o mocach poszczególnych mikserów.

KitchenAid

post edytowany 2 razy, ostatnio 17.01.2011 19:52

Hestia Q-34

12.01.2011 15:08

Kamil, zobacz maszyny KENWOOD`A.
Modele KM od 700 - 1500W, sa w stali i aluminium
Modele KMX 50,51,54 500W /piekne dla oka/
Moj Kenwood sluzy mi juz prawie 40 lat,wszystkie dodatki i maszyna
pracuja bez zarzutu.Mam rowniez KITCHEN AID ARTISAN /500W/
i moge stwierdzic,ze KENWOOD jest rowniez doskonala maszyna.
Obejrzyj video.
Pozdrawiam

kamil

11.01.2011 17:27

nie upieram się przy swoim zdanie, ale ciekawi mnie to, co napisałeś. Bo jak testowałem bosch muma 550 wat, to moim zdaniem był słaby. 600 wat już daje radę, ale jakby było z 800, to byłbym w niebie. Dlatego ciekawi mnie to, jak robot podobnego typu o tak niewielkiej mocy jak 300 wat, może dawać radę i być świetny. Nie przeczę, że nie może, po prostu pytam. Nigdy takiego sprzętu nie używałem, więc nie potrafię tego ocenić. Jeżeli jest tak, jak piszesz to by znaczyło, że producent w kapitalny sposób potrafi wykorzystać małą moc.
ps.
a co przystawek masz rację, nie doszukałem

Widelec

11.01.2011 09:18

http://www.bankfotek.pl/view/904104

post edytowany 1 raz, ostatnio 28.02.2011 20:07

kamil

10.01.2011 23:49

Widelec napisał 10.01.2011 17:08:
Jest taki robot który ma wszystkie roboty pod sobą, to KitchenAid Artisan, nie dorówna mu żaden inny.
W całości metalowy, jego możliwości poszerza cała gama praktycznych przystawek np. do mielenia mięsa, do jarzyn, makaronu i wiele innych.
Jedyny jego minus to...... cena.
to rzeczywiście fajny sprzęt pod względem jakości wykonania, ale jak dla mnie ma zbyt małą moc: typowe modele mają tylko 250-300 watt. Druga rzecz, której mi brakuje przy tym sprzęcie to niemożliwość (ja nie znalazłem) dokupienia i zamontowania maszynki do mielenie mięsa. A moim zdaniem robot kuchenny jest od tego, by był wielofunkcyjny i by nie było trzeba zagrać kuchni dodatkowymi przyrządami.

Widelec

10.01.2011 17:08

.

http://www.bankfotek.pl/view/904104

post edytowany 1 raz, ostatnio 28.02.2011 20:08

kamil

29.12.2010 17:39

mi przy mumie brakuje jednej rzeczy, możliwości rozbudowy o sokowirówkę. I nie chodzi mi o wyciskacz do cytrysów, bo jak dla mnie to jest zawracanie głowy i do niczego to niepotrzebne. Cytrusy można moment wycisnąć na zwykłej, ręcznej wyciskarce za 5 zł. A przydałaby się właśnie jakaś przystawka z sokowirówką, bo nie chce kupować kolejnego grata i zawalać kuchni.

ascka

29.12.2010 09:40

tylko Bosch. Funkcjonalny, niezawodny, do wszystkiego. Nawet ciasto na pizzę można zagnieść czego w Philipsie zrobić się nie da. Łatwy w użyciu, łatwy w myciu, rewelacja.
Stary Bosch działała 16-17 lat. Zepsuł się i skusiłam się na Philipsa - nowocześniejszy, silniejszy...... Po niecałym roku kupiłam nowego Boscha bo jest po prostu najlepszy :)

angela1

28.12.2010 11:50

bosch mały, szybki i baaardzo funkcyjny :) jest boski gorąco polecam, hihi nawet nie wiedziałam że on nazywa się MUM, hihi

pozdrawiam

bk110

27.12.2010 19:01

Też mam muma i to od kilku lat (więc starszy model) i jestem mega zadowolona. Dokupiłam sobie tylko dodatkową misę i tarczę do ziemniaków.
Jedyna wada moim zdaniem to maszynka do mięsa. Mogłaby być lepsza ale wychodzi to tylko przy cięższych rodzajach mięsa. Cała reszta ok

kamil

27.12.2010 16:33

od kilku tygodni mam muma, ale tego 600 wat, a nie 550 jakie są w większości w sklepach. świetnie się sprawdza, więc polecam w ciemno każdemu

arres

27.12.2010 15:18

Jeśli chodzi o http://alejka.pl/c/roboty-kuchenne.html jaki i inny sprzęt AGD to Bosh króluje .Więc jeśli zdecydujesz się na ego robota to na 100% będziesz zadowolony.

adaiza

23.11.2010 08:37

Jeżeli mogę coś poradzić w sprawie robota kuchennego, to ja od kilku lat używam szwajcarskiego robota kuchennego BAMIX. Jest to wersja blendera ręcznego,ale ma wymienne końcówki: nóż gwiazdę, tarczę ubijającą, tarczę miksującą, nożyk do mięsa. Ma bardzo przyjazny kształt, nie zajmuje dużo miejsca, a wykonuje naprawdę wiele kuchennych czynności. Jednak nie ma sokowirówki, a wiem, że na tym też Panu zależy. Polecam z całą odpowiedzialnością.

kamil

21.11.2010 23:53

myślę o zakupie porządnego! robota kuchennego. Ma mieć malakser, maszynkę do mięsa, mikser i kilka tarcz do rozdrabniania. Dobrze by było, gdyby miał sokowirówkę (sokowirówkę, nie wyciskarkę do cytrysó).
Myślę o bosch mum, ale z nim są jakieś cuda na kiju. Patrzę na oferty i widzę, że ceny są od 400 do 900 zł za ten sam model. Pewnie się różnią opcjami wyposażenia.
Druga rzecz, to chciałbym, żeby ten robot był łatwy w rozbudowie i tutaj znowu się kłania się bosch mum z którym się zapoznałem. To dobry wybór?